Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Drony w Warszawie pomogą szukać nielegalnych palenisk

Redakcja RI  |  14.01.2019
Dron latający nad kominem
Dron latający nad kominem
Fot. R. Motyl/um.warszawa.pl

Warszawa znalazła nowy sposób na walkę ze smogiem w mieście. Straż Miejska otrzymała dronyktóre mają pomóc wykrywać miejsca, gdzie są paleniska z trującymi i szkodliwymi substancjami. Dzięki nowemu wyposażeniu kontrole mają być szybsze i skuteczniejsze.

– Zgodnie z moimi zapowiedziami wprowadzamy kolejny etap działań na rzecz lepszej jakości powietrza w stolicy. Straż Miejska otrzymała drony, by móc weryfikować wszystkie zgłoszenia nielegalnych palenisk. Referat Kontroli Środowiska będzie wspierany przez strażników z oddziałów terenowych. Powiększony zespół pozwoli na kompleksową czujność w całym mieście – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Dowiedz się więcej: Stolica walczy ze smogiem

Od 14 stycznia drony będą używane w codziennej pracy straży miejskiej w celu kontroli palenisk. Urządzenia są wyposażone w czujniki zanieczyszczeń, dzięki temu w czasie rzeczywistym będzie można obserwować poziom emisji trujących związków. Mierniki pokazują także stężenie formaldehydu czy cyjanowodoru oraz pyłów PM2,5 oraz PM10 powstających przy spalaniu odpadów. Urządzenia mają wbudowaną kamerę wizyjną i termiczną, co pozwala bardzo precyzyjnie i szybkie namierzenie źródeł trującego dymu.

Ponadto drony będą weryfikować zgłoszenia, które otrzymuje Straż Miejska odnośnie nielegalnych palenisk. Oprócz pomiarów zadymienia, niekorzystny wpływ na środowiska mają składowane na posesjach śmieci a także zużyty olej, który jest wykorzystywany do niezgodnego z prawem ogrzewania warsztatów samochodowych. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo spisują protokoły kontroli i przekazują je jednostkom odpowiedzialnym za gospodarkę odpadami. Podczas kontroli strażnicy sprawdzają, czy pieńki do kominka lub kotła spełniają przyjęte standardy. Mają również prawo wejść na posesję i nałożyć karę grzywny, gdy stwierdzą wykroczenie związane z zanieczyszczaniem powietrza.

Źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawa

[Warszawa, walka ze smogiem, smog, drony, zanieczyszczenie powietrza, zła jakość powietrza, czujniki powietrza, walka o czyste powietrze, drony, Straż Miejska w Warszawie]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl