Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Nowe przyłączenia do sieci ciepłowniczej na Śląsku

Redakcja RI  |  15.01.2019
Przyłączenie do sieci ciepłowniczej budynków
Przyłączenie do sieci ciepłowniczej budynków
Fot. TAURON

W 2018 roku TAURON Ciepło przyłączył wiele nowych budynków i obiektów do sieci ciepłowniczej. Dzięki temu do ciepła sieciowego w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej dołączyła m.in. Galeria Handlowa Libero w Katowicach, biurowiec TDJ oraz liczne budynki w nowobudowanych osiedlach mieszkaniowych na terenie Śląska i Zagłębia.

Do ciepła sieciowego w zeszłym roku na Śląsku dołączyli także: salon Maserati Pietrzak w Katowicach, Galeria Handlowa Vendo Park w Dąbrowie Górniczej, osiedle Park Chopina w Mysłowicach, Park Łokietka w Siemianowicach Śląskich  oraz wiele innych nowobudowanych budynków. W sumie na inwestycje na Śląsku, w celu przyłączenia nowych budynków do sieci ciepłowniczej firma wydała prawie 45 mln złotych.

Przeczytaj również: Czystsze powietrze dla Wrocławia dzięki rozbudowanej sieci ciepłowniczej

Ponadto spółka realizuje coraz więcej inwestycji przyłączeniowych do systemu ciepłowniczego zarówno nowobudowanych budynków mieszkalnych i komercyjnych jak i budynków już istniejących. Niedługo do grona odbiorców ciepła dołączą m.in. baseny miejskie przy ulicy Kościuszki oraz ulicy Wczasowej w Katowicach, nowobudowany market budowlany Leroy Merlin, a także mieszkańcy osiedli mieszkaniowych np. Park Moniuszki w Mysłowicach, kolejnych budynków osiedla Francuska Park, Apartamenty Storczyków w Dąbrowie Górniczej.

Cała sieć ciepłownicza TAURON Ciepło w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej jest objęta systemem zdalnego odczytu liczników ciepła oraz systemem monitorowania węzłów i wymienników ciepła on-line przez cała dobę. Korzystanie z ogrzewania ciepłem sieciowym jest obecnie standardem w nowym budownictwie mieszkaniowym i biurowym, a także w centrach handlowych, budynkach użyteczności publicznej, obiektach sportowych i w wielu innych miejscach. Wynika to przede wszystkim ze względu na komfort i bezpieczeństwo użytkowników sieci. Przyłączanie do sieci ciepła pomaga w walce z zanieczyszczeniem powietrzam, dzięki ekologicznemu i efektywnemu ogrzewaniu mieszkań.

Źródło: TAURON

[TAURON, sieć ciepłownicza, odczyt liczników ogrzewania, ogrzewanie, ekologiczne ogrzewanie, zanieczyszczenie powietrza, system ogrzewania, sieci ciepłownicze, aglomeracja śląsko-dąbrowska]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak zapewnić bezpieczeństwo prac serwisowych » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl