Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Audytor SET 7.1

Redakcja RI  |  Rynek Instalacyjny 3/2019  |  04.02.2019
Moduł do rysunku aksonometrycznego projektowanych instalacji
Moduł do rysunku aksonometrycznego projektowanych instalacji
Rys. SANKOM

Pakiet oprogramowania Audytor SET służy do projektowania instalacji centralnego ogrzewania, centralnego chłodzenia oraz wewnętrznych instalacji wodociągowych. Program dedykowany jest zarówno do małych, jak i dużych obiektów. Najnowsza wersja 7.1 zawiera szereg nowych funkcji i usprawnień.

Najważniejszą nowością jest moduł do rysunku aksonometrycznego projektowanych instalacji. Rysunek ten tworzony jest automatycznie, a rola użytkownika sprowadza się do ewentualnej zmiany domyślnych parametrów rysunku oraz dodania etykiet elementów instalacji. Przy czym etykiety te można w łatwy sposób kopiować na inne kondygnacje, co jest bardzo istotne zwłaszcza w przypadku dużych projektów.

Przeczytaj również: Program Audytor SET 7.0 CC

Ponadto przy włączonej funkcji synchronizacji etykiet, przesunięcie etykiety na jednej kondygnacji powoduje analogiczne przesunięcie odpowiednich etykiet na pozostałych kondygnacjach. Domyślnie na rysunku aksonometrycznym poszczególne kondygnacje są rozsunięte, tak aby ich elementy nie nachodziły na siebie, ale można tę opcję wyłączyć. Rysunek aksonometryczny może zostać następnie wydrukowany lub wyeksportowany do formatu DWG, dzięki czemu może stać się elementem dokumentacji technicznej. Dodatkowo, ponieważ rysunek zawiera schemat całej instalacji, istnieje możliwość zaznaczania i szybkiej edycji danych wielu elementów instalacji, nawet znajdujących się na różnych kondygnacjach.

Poza tym wprowadzono szereg innych nowych funkcji i usprawnień:

  1. praktyczny system skrótów tekstowych, umożliwiający przypisanie przez użytkownika prostych kombinacji przycisków klawiatury do często wykorzystywanych narzędzi rysunkowych,
  2. mechanizm inteligentnego powielania elementów instalacji „w dół”, pozwalający na większą elastyczność projektowania i przyspieszający modyfikację projektu,
  3. opcja synchronizacji etykiet na kondygnacjach – na rysunkach rzutów i aksonometrii,
  4. możliwość wyświetlania przewodów z uwzględnieniem dobranych średnic,
  5. łatwiejsza edycja właściwości warstw rysunku (komenda Właściwości warstwy „pod prawym przyciskiem myszy” otwiera edytor właściwości odpowiedniej warstwy – nie trzeba jej szukać na liście),
  6. łatwiejsze wyświetlanie informacji o obiegu przez dany grzejnik (komenda Pokaż obieg przez grzejnik „pod prawym klawiszem myszy”),
  7. dodatkowe usprawnienia szkicowania instalacji kanalizacji, pozwalające na wygodne kreślenie układu przewodów, narzucanie średnic i przygotowanie dokumentacji w postaci schematu aksonometrii i zestawienia materiałów.

Dzięki zintegrowaniu trzech modułów (CO, CC i H2O) w jednej aplikacji, nowa funkcjonalność działa od razu we wszystkich modułach. Nowe możliwości dostępne są bezpłatnie dla posiadaczy subskrypcji rocznych (w okresie obowiązywania subskrypcji).

[SANKOM, audytor, instalacje wodociągowe, instalacje centralnego ogrzewania, instalacje centralnego chłodzenia, ogrzewanie, chłodzenie, oprogramowanie, oprogramowanie do projektowania, etykiety]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika Rynek Instalacyjny 3/2019

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl