Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

100 lat Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych

Redakcja RI  |  04.02.2019
100 lat Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych
100 lat Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych
Fot. PZITS

2019 jest rokiem obchodów 100-lecie powstania Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych. Za formalny początek Zrzeszenia uznaje się I Ogólnokrajowy Zjazd Gazowników Polskich, który odbył się w dniach 23-25 kwietnia 1919 r.

Na początku PZITS ograniczał się do jednej branży i nazywał się Zrzeszenie Gazowników Polskich. W kolejnych latach do gazowników dołączyli wodociągowcy (1922 r.), następnie technicy sanitarni (1936 r.) oraz ciepłownicy i ogrzewnicy (1952 r.). Od 1957 r. PZITS obejmuje swoim zakresem wszystkie branże skupione w szeroko rozumianej inżynierii sanitarnej i środowiska.

Przeczytaj również: PORT PC i PZITS współpracują z kołami naukowymi

Cały rok 2019 w Zrzeszeniu upłynie pod znakiem Jubileuszu, którego punktem kulminacyjnym będzie Gala Jubileuszowa (10 maja 2019) w Warszawie. Pierwsze wydarzenie będzie powrotem do przeszłości i uhonorowaniem założycieli Zrzeszenia – w dniach 14-15 marca odbędzie się 39. Zjazd Gazowników organizowany przez wszystkie krajowe organizacje branżowe: PZITS, SITPNiG i IGG.

28 kwietnia odbędzie się już 7. międzynarodowa konferencja naukowo - techniczna z cyklu GIS, modelowanie i monitoring w zarządzaniu systemami wodociągowymi i kanalizacyjnymi. 3 – 4 października natomiast projektanci i rzeczoznawcy będą mieli możliwość uczestniczyć w Warsztatach pracy projektanta i rzeczoznawcy instalacji i sieci sanitarnych.

Więcej o PZITS wtedy i dzisiaj, dowiedzą się Państwo ze strony internetowej dedykowanej Jubileuszowi 100lat.pzits.pl.

Źródło: PZITS

[PZITS, Zrzeszenie Gazowników Polskich, projektanci, instalacja, sieci sanitarne, praca projektanta, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Jaki wentylator przyczyni się do ochrony środowiska i Twojego portfela »

wentylacja ekologiczna

 Kolekcje sanitarne jakich jeszcze nie widziałeś » 8 nieoczywistych przyczyn usterek w przepompowniach »
kolekcja sanitarna przepompownie
czytam więcej » Nie ma przepompowni bezobsługowych, ponieważ w technice nie spotyka się urządzeń bezawaryjnych. Przepompownia bezobsługowa jest tylko w okresach między awariami. (...) czytam więcej »

 


Ogrzewanie ekologicznie - z jakich urządzeń korzystać »

ogrzewanie ekologiczne

 Czy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Poznaj 1 sposób na właściwy system wentylacji »
oszczędzanie energii wentylacja
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej » czytam więcej »

 

Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

Dowiedz się więcej »>

>

 Idą mrozy! Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu » Zdradzamy innowacyjne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków »
oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Strugi z wentylatorów ppoż.
  • - Centrale dla inteligentnych domów
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl