Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Dotacje na wymianę kotła w Suwałkach

Redakcja RI  |  04.02.2019
Ratusz w Suwałkach
Ratusz w Suwałkach
Fot. um.suwalki.pl

Od 15 lutego w Suwałkach będzie można składać wnioski w ramach o dotacje w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji – czyli tzw. dopłat do wymiany źródeł ciepła. Co ważne, będzie można skorzystać z większych dotacji niż do tej pory.

Program pomocy ograniczania niskiej emisji działa w Suwałkach od 3 lat. Dzięki jego realizacji w 201 domach wymieniono stare zużyte kotły na urządzenia bardziej ekologiczne. Ponadto wiele rodzin zostało spodłączonych do sieci gazowej. Z dotacji na instalację kotła gazowego skorzystało w ciągu 3 lat 102 mieszkańców. 49 osób podłączyło się do sieci PEC, a w 50 zabudowaniach wymieniono kotły na bardziej ekologiczne. W sumie w ramach programu miasto przekazało do tej pory 657 181 zł.

Przeczytaj również: „Trzymaj ciepło” - kolejna odsłona walki ze smogiem w Poznaniu

W 2019 roku w budżecie zaplanowano kwotę 200 tys. zł na dotacje związane z wymianą źródeł ciepła. Do tej pory właściciele domów jednorodzinnych mogli otrzymać maksymalnie 3000 zł w ramach dotacji, a wspólnoty mieszkaniowe 10 000 zł. Po wprowadzanych zmianach będzie to odpowiednio od 3000 do 6000 zł oraz 15 000 zł.

Jednak dotacja dla właścicieli domów jednorodzinnych została podzielona na 3 grupy. Jeżeli dochód przypadający na 1 członka rodziny wyniesie do 1100 zł to ta osoba będzie mogła otrzymać dotację w wysokości do 70% całej inwestycji, ale nie więcej niż 6 000 zł. Jeżeli dochód na 1 osobę zawiera się w przedziale od 1101 do 1600 zł to otrzyma dotację w wysokości do 70% całej inwestycji, ale nie więcej niż 4 000 zł. Ostatnia grupa to dochód powyżej 1600 zł na osobę. Wtedy wnioskodawca otrzyma do 70% całej inwestycji, ale nie więcej niż 3000 zł. Wnioski o dotacje będą przyjmowane od 15 lutego do 29 marca br w Wydziale Ochrony i Środowiska Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Źródło: UM Suwałki

[walka ze smogiem, zanieczyszczenie powietrza, wymiana ogrzewania, ogrzewanie, smog, kocioł gazowy, sieć ciepłownicza, dotacja, dofinansowanie, wymiana źródła ciepła, kocioł ekologiczny, ekologiczne ogrzewanie]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl