Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Konkurs Najciekawszy Produkt 2019 - wyniki!

Redakcja RI  |  07.03.2019
Konkurs Najciekawszy Produkt 2019 - wyniki!
Konkurs Najciekawszy Produkt 2019 - wyniki!
Fot. mat. pras.

Drugiego dnia targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2019 rozstrzygnięto konkurs na Najciekawszy Produkt 2019! Wystawcy targów zgłosili swoje nowości – produkty i urządzenia wprowadzone na rynek Polski po 1 stycznia 2018 r. Nagrodę było można otrzymać w trzech kategoriach: wentylacja, klimatyzacja i chłodnictwo. Uczestnicy targów w ciągu dwóch dni mogli zagłosować na wybrany produkt.

W kategorii WENTYLACJA nagrodę otrzymała firma SMAY za regulator VAV RVL-R. Regulator ma najniższy zakres pracy na rynku: od 0,45 m/s! Dzięki swojej solidnej konstrukcji i innowacyjnej budowie, pozwala na szybsze otwarcie niż dotychczas oferowane regulatory VAV. Rozmieszczenie otworów pomiarowych na obwodzie zwężki Venturiego umożliwia precyzyjne uśrednienie pomiarów ciśnienia z całego przekroju kanału, co przekłada się na większą precyzję regulacji. 

W kategorii KLIMATYZACJA nagrodę otrzymała firma Daikin za Klimatyzator kasetonowy z nawiewem obwodowym z czarnym panelem dekoracyjnym FCAGH-H + RZAG-MV1/MY1 + BYCQ140EGFB. Klimatyzator ma unikalne funkcje takie jak: nawiew powietrza 360 stopni, automatyczne czyszczenie filtra, inteligentne czujniki obecności, równomierny rozkład temperatury pomięd