Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Jesteśmy na targach ISH 2019!

Redakcja RI  |  12.03.2019
Targi ISH Frankfurt 2019
Targi ISH Frankfurt 2019
Fot. Redakcja RI

Już po pierwszych paru krokach na ISH widać, że głównym tematem targów jest efektywne wykorzystanie energii. To tu przyjechali specjaliści z całego świata szukać inspiracji do budowy energooszczędnych budynków – jak zaprojektować ogrzewanie i klimatyzację, jak połączyć instalację w inteligentną całość.

Cyfryzacja ogrzewania i wentylacji to środki do osiągnięcia komfortu, ale i ochrony klimatu. Pomogą w tym też systemy hybrydowe mogące korzystać z OZE – do kotłów gazowych dochodzą pompy ciepła i PV oraz kolektory słoneczne. Patrząc na stoiska liderów ogrzewania widać ich przesłanie – w przyszłości to pompa ciepła w połączeniu z systemem fotowoltaicznym i elektrycznym systemem przechowywania energii oraz systemem zarządzania budynkiem będą standardem. Obecnie co trzeci nowy dom w Niemczech ma pompę ciepła i ich udział stale rośnie. Szansę mają też ogniwa paliwowe – te

Dowiedz się więcej: ISH 2019 - podstawowe informacje

Komunikacja pomiędzy urządzeniami i systemami ma nie tylko zapewniać oszczędność energii i komfort, ale też stale je podnosić. Urządzenia wyposaża się w łącza internetowe – szacuje się, że tylko cyfryzacja istniejących urządzeń grzewczych może dać oszczędności 15 procent zużywanej energii.

Ponadto cyfryzacja łączy, a nawet wiąże, użytkownika z dostawcą i pozwala na zdalną diagnozę oraz optymalizację pracy. Inteligentne, a nawet autonomiczne energetycznie domy mogą już powstawać – technologie i urządzenia są na ISH. W przyszłości inteligentne budynki mają tworzyć całość z infrastrukturą energetyczną – skupiać inteligentne sieci komunikujące się między sobą w celu optymalizacji zużycia energii bez obniżania komfortu i stabilizacji systemu energetycznego.

Kolejny ważny akcent na ISH to jakość powietrza wewnętrznego. które  decyduje o naszym zdrowiu i samopoczuciu. Chodzi tutaj nie tylko o pyły z zewnątrz i wyziewy z wyposażenia wnętrz, ale też o poziom CO2, tak często zaniedbywany. Wentylacja ma też za zadanie odzyskanie energii zawartej w wywiewanym powietrzu – ciepła i chłodu.

Źródło: ISH

[ISH 2019, targi, międzynarodowe targi, wentylacja, klimatyzacja, branża klimatyzacyjna, ogrzewanie, instalacje wodne]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl