Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Będzie wymiana kotłów w Gnieźnie

Redakcja RI  |  21.03.2019
Będzie wymiana kotłów w Gnieźnie
Będzie wymiana kotłów w Gnieźnie
Fot. pixabay.com

Już w połowie kwietnia ma ruszyć nabór wniosków do programu „Lepsza jakość powietrza w Gnieźnie”, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli uzyskać dofinansowanie z budżetu miasta na likwidację starych kotłów. Urząd ma do rozdysponowania 250 tys. zł.

Nowy program będzie kontynuacją realizowanego przez Gniezno w latach 2015-2018 programu „Kawka”, którego wynikiem była likwidacja 654 starych kotłów i zastąpienie ich ogrzewaniem gazowym lub podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej. 

Przeczytaj również: Termomodernizacja w SGGW

Efekt ekologiczny osiągnięty w wyniku realizacji tzw. „Kawki” był bardzo zadowalający: zmniejszenie emisji zanieczyszczeń: pyłu zawieszonego PM10 o 14,555 Mg/rok, pyłu PM2,5 o 13,781 Mg/rok oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 1 481,197 Mg/rok. Dlatego, mimo zakończenia wojewódzkiego programu, władze Gniezna zadecydowały o kontynuowaniu tego programu we własnym zakresie.

Nowy program pod nazwą „Lepsza jakość powietrza w Gnieźnie” zacznie obowiązywać od połowy kwietnia br. i będzie trwać miesiąc. Mieszkańcy będą mogli wnioskować o udzielenie dotacji z budżetu Miasta Gniezna na zmianę systemu ogrzewania, opartego na paliwie stałym w lokalach mieszkalnych oraz budynkach mieszkalnych jednorodzinnych i zastąpieniu go poprzez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe lub ogrzewanie elektryczne.

Dofinansowanie będą mogły otrzymać przede wszystkim osoby fizyczne, czyli właściciele lokali, współwłaściciele po uzyskaniu zgody wszystkich pozostałych współwłaścicieli, najemcy, a także wspólnoty mieszkaniowe oraz osoby prawne. Złożone wnioski będą oceniane pod kątem efektywności ekologicznej. Wysokość dotacji wynosi 50 proc. kosztów kwalifikowanych (VAT nie jest kosztem kwalifikowanym), do sumy 2,5 tys. zł na lokal lub budynek z istniejącą instalacją c.o. i 4 tys. zł na lokal, lub budynek bez instalacji c.o. 

Źródło: centrumprasowe.pap.pl

[Gniezno, wymiana ogrzewania, system grzewczy, kocioł na paliwa stałe, program Kawka, dofinansowanie, walka ze smogiem, smog, zanieczyszczenie powietrza, wymiana kotłów grzewczych]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylacyjnych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Poznaj zalety pomp nowej generacji » 5 powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła »
pompy woda powietrze pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Polecamy sprawdzone metody na pomiar spalin w zamkniętym pomieszczeniu »

pomiar spalin

 Jakie produkty pomogą ci w walce o czyste powietrze » Serwis pompy ciepła bez problemów - jak to zrobić »
program czyste powietrze serwis pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl