Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Będzie wymiana kotłów w Gnieźnie

Redakcja RI  |  21.03.2019
Będzie wymiana kotłów w Gnieźnie
Będzie wymiana kotłów w Gnieźnie
Fot. pixabay.com

Już w połowie kwietnia ma ruszyć nabór wniosków do programu „Lepsza jakość powietrza w Gnieźnie”, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli uzyskać dofinansowanie z budżetu miasta na likwidację starych kotłów. Urząd ma do rozdysponowania 250 tys. zł.

Nowy program będzie kontynuacją realizowanego przez Gniezno w latach 2015-2018 programu „Kawka”, którego wynikiem była likwidacja 654 starych kotłów i zastąpienie ich ogrzewaniem gazowym lub podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej. 

Przeczytaj również: Termomodernizacja w SGGW

Efekt ekologiczny osiągnięty w wyniku realizacji tzw. „Kawki” był bardzo zadowalający: zmniejszenie emisji zanieczyszczeń: pyłu zawieszonego PM10 o 14,555 Mg/rok, pyłu PM2,5 o 13,781 Mg/rok oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 1 481,197 Mg/rok. Dlatego, mimo zakończenia wojewódzkiego programu, władze Gniezna zadecydowały o kontynuowaniu tego programu we własnym zakresie.

Nowy program pod nazwą „Lepsza jakość powietrza w Gnieźnie” zacznie obowiązywać od połowy kwietnia br. i będzie trwać miesiąc. Mieszkańcy będą mogli wnioskować o udzielenie dotacji z budżetu Miasta Gniezna na zmianę systemu ogrzewania, opartego na paliwie stałym w lokalach mieszkalnych oraz budynkach mieszkalnych jednorodzinnych i zastąpieniu go poprzez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe lub ogrzewanie elektryczne.

Dofinansowanie będą mogły otrzymać przede wszystkim osoby fizyczne, czyli właściciele lokali, współwłaściciele po uzyskaniu zgody wszystkich pozostałych współwłaścicieli, najemcy, a także wspólnoty mieszkaniowe oraz osoby prawne. Złożone wnioski będą oceniane pod kątem efektywności ekologicznej. Wysokość dotacji wynosi 50 proc. kosztów kwalifikowanych (VAT nie jest kosztem kwalifikowanym), do sumy 2,5 tys. zł na lokal lub budynek z istniejącą instalacją c.o. i 4 tys. zł na lokal, lub budynek bez instalacji c.o. 

Źródło: centrumprasowe.pap.pl

[Gniezno, wymiana ogrzewania, system grzewczy, kocioł na paliwa stałe, program Kawka, dofinansowanie, walka ze smogiem, smog, zanieczyszczenie powietrza, wymiana kotłów grzewczych]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak osiągnąć 99% skuteczność bakteriobójczej w wentylacji » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl