Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Szkolenie NFOŚiGW z zakresu unijnego wsparcia instalacji OZE i projektów kogeneracyjnych

Redakcja RI  |  25.03.2019
Szkolenie NFOŚiGW z zakresu unijnego wsparcia instalacji OZE i projektów kogeneracyjnych
Szkolenie NFOŚiGW z zakresu unijnego wsparcia instalacji OZE i projektów kogeneracyjnych
Fot. pixabay.com

10 kwietnia w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbędzie się bezpłatne szkolenie dotyczące wypełniania wniosku o dofinansowanie z dwóch unijnych poddziałań z zakresu wytwarzania energii z OZE (odnawialnych źródeł energii) i wysokosprawnej kogeneracji. Uczestnicy szkolenia dostaną instrukcję wypełniania wniosku, metodologię wyliczania wskaźników rezultatów, pomoc publiczną, zagadnienia finansowe oraz procedury zawierania umów.

Na szkolenie NFOŚiGW, które odbędzie się w Warszawie, ul. Konstruktorska 3A należy zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie, który będzie aktywny do 5 kwietnia br. do godz. 15:00. Szkolenie organizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, I oś priorytetowa: Zmniejszenie emisyjności gospodarki. 

Przeczytaj również: NFOŚiGW ogłasza nabór na dofinansowanie ścieków za granicą

Chodzi o poddziałanie 1.1.1 Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej, w którym można starać się o dofinansowanie od 30 marca do 28 kwietnia 2019 r. Poddziałanie, z budżetem 200 mln zł, adresowane jest do przedsiębiorców – wytwórców energii z odnawialnych źródeł energii. Wsparcie kierowane będzie na budowę nowych lub przebudowę jednostek wytwarzania energii cieplnej wykorzystujących biomasę (powyżej 5 MWth), energię promieniowania słonecznego (powyżej 2 MWth) lub energię geotermalną (powyżej 2 MWth).

Elementem projektu może być przyłącze do sieci ciepłowniczej należące do beneficjenta projektu (wytwórcy energii). Drugim tematem szkolenia będzie poddziałanie 1.6.1 Źródła wysokosprawnej kogeneracji, dla którego nowy nabór wniosków NFOŚiGW ogłosi niebawem. To szansa na dofinansowanie – inwestycji z zakresu wysokosprawnej kogeneracji – dla przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego i spółdzielni mieszkaniowych. W przygotowywanym konkursie pod uwagę będą brane przedsięwzięcia polegające na budowie nowych lub zwiększeniu mocy (w wyniku rozbudowy lub przebudowy) istniejących jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji.

Źródło: NFOŚiGW

[NFOŚiGW, dofinansowanie, kogeneracja, biomasa, wytwarzanie energii cieplnej, fotowoltaika, sieć ciepłownicza]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl