Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Innowacje Społeczne Przeciw Ubóstwu Energetycznemu

Redakcja RI  |  28.03.2019
Program – Innowacje Społeczne Przeciw Ubóstwu Energetycznemu
Program – Innowacje Społeczne Przeciw Ubóstwu Energetycznemu
Fot. Ashoka

Program Innowacje Społeczne Przeciw Ubóstwu Społecznemu jest inicjatywą współtworzoną przez Ashoka i Fundację Schneider Electronic, pod egidą Fondation de France. Ma na celu identyfikację i wspieranie młodych innowatorskich pomysłów i dojrzałych inicjatyw działających w polu ubóstwa energetycznego w pięciu europejskich krajach: w Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Do 12 kwietnia można zgłosić projekty w celu znalezienia, zaangażowania i wsparcia innowacji społecznych, których celem jest walka z ubóstwem energetycznym za pomocą kreatywnych rozwiązań.

Według danych Energy Poverty Observatory (EPOV, nowej inicjatywy UE do walki z ubóstwem energetycznym) ponad 50 milionów gospodarstw domowych w Unii Europejskiej zmaga się z ogrzaniem domu, opłaceniem rachunków za energię i mieszkaniem w miejscu, w którym panuje wilgoć i pleśń. W państwach Europy Środkowej i Wschodniej procent ludzi, którzy nie mogą dostatecznie ogrzać swojego mieszkania sięga 4.7% w Czechach i aż 41.3% w Bułgarii. Dodatkowo, w 2017 odsetek osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w tym regionie w większości krajów sięgnął znacznie powyżej 20%, najwyższe wartości osiągając w Rumunii (36%) i Bułgarii (39%).

Przeczytaj również: Program „Czyste Powietrze” – ocena skutków i propozycje zmian

Po udanym partnerstwie w latach 2015-2016, 2017-2018, Fundacja Schneider Electric, pod egidą Fondation de France, i Ashoki w roku 2019-2020 ponownie podejmuje zobowiązanie wsparcia w poprawie warunków życia milionów ludzi zmagających się z ubóstwem energetycznym w Europie. Oferując pomoc najbardziej innowacyjnym przedsiębiorcom społecznym w Europie możemy pomóc całym społecznościom walczyć z ubóstwem energetycznym i skierować je na stabilność energetyczną.

Konkurs zgłaszania prac jest otwarty dla 5 krajów: Polski, Czech, Węgier, Rumunii i Bułgarii. Termin nadsyłania prac to 12 kwietnia do północy.

Zgłoszenia mogą przesyłać osoby, które:

 • mają projekt pomagający walczyć z ubóstwem energetycznym;
 • są przedstawicielem lub przedstawicielką organizacji pozarządowej, instytucji akademickiej, startupu;
 • są osobą niezależną lub należącą do nieformalnej grupy i masz skończone 18 lat;
 • ma dojrzały projekt, który przynajmniej od roku jest wdrażony, może potwierdzić swoją efektywność i jest gotowy na rozszerzenie zasięgu (wzięcie udziału w tym projekcie jest okazją do rozwinięcia strategii);
 • ma młody pomysł/projekt we wczesnej fazie rozwoju (uczestnictwo w programie jest okazją do pokazania Twojej świeżej perspektywy na ubóstwo energetyczne i zbudowanie dobrej podstawy i trwałej strategii);
 • zarówno Ty, jak i Twoja organizacja, musicie mieszkać w jednym z podanych krajów: Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria;
 • zarówno Ty, jaki i osoby z Tobą współpracujące, musicie mieć możliwość podróżowania na międzynarodowe spotkania – w czerwcu na Otwarcie Programu Budowania Wpływu i w grudniu na finał programu.

Program jest w pełni finansowany. Jeśli znajdziesz się w grupie finalistów i finalistek, skorzystasz z następującego wsparcia:

 1. Dwa dni intensywnych warsztatów
 2. Pięć miesięcy wsparcia mentorskiego, które pomoże ci doszlifować i udoskonalić twoją strategię, ażeby przyspieszyć wpływ społeczny twojego projektu; dodatkowe wsparcie pracowników Schneider Electric przy tematach bardziej lub mniej technicznych
 3. Inspirujące spotkania i wydarzenia networkingowe z innymi europejskimi innowatorami i innowatorkami społecznymi, ekspertami i ekspertkami oraz organizacjami pracującymi w tej dziedzinie
 4. Zwiększona obecność w naszej kampanii społecznościowej i na wielkim finale w Brukseli, gdzie zostaną ogłoszeni zwycięzcy. Opiszemy wybrane projekty na portalach: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn i YouTube
 5. Dostęp do potencjalnego dodatkowego grantu od Schneider Electric.
 6. Bycie częścią wspólnoty innowatorów i innowatorek w waszej dziedzinie, obok poprzednich zwycięzców i finalistów (okazja do wymiany obserwacji z ludźmi o podobnym doświadczeniu)
 7. Zwiększona obecność w mediach lokalnych, regionalnych i europejskich dzięki naszym kanałom społecznościowym
 8. Dodatkowo, jeśli zostaniesz zwycięzcą lub zwyciężczynią, otrzymasz nagrodę pieniężną w wysokości 3,500 euro.

Więcej informacji i zgłoszenia są na stronie programu: https://tackleenergypoverty.ashoka.org/pl.

Źródło: Ashoka

[ubóstwo energetyczne, Ashoka, Schneider Electric, ogrzewanie domu, system grzewczy, Innowacje Społeczne Przeciw Ubóstwu Energetycznemu]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Automatyka kotłów na pelety
 • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl