Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

„Partnerstwo dla przyszłych pokoleń” - nowoczesna koncepcja stoiska Viessmann na targach ISH

Redakcja RI  |  28.03.2019
„Partnerstwo dla przyszłych pokoleń” - nowoczesna koncepcja stoiska Viessmann na targach ISH
„Partnerstwo dla przyszłych pokoleń” - nowoczesna koncepcja stoiska Viessmann na targach ISH
Fot. RI/Viessmann

W terminie 11-15 marca 2019 roku we Frankfurcie na Menem odbyły się targi ISH. To najważniejsza na świecie impreza branżowa o tematyce budownictwa, klimatyzacji oraz energii odnawialnych. Przez trzy dni marca na „zielonym” stoisku Viessmann prezentowano nową strategię marki oraz innowacyjną ofertę produktową.

W tegorocznych targach ISH udział wzięło ok. 2400 wystawców z ponad 50 krajów. Na ponad 250 tys. m² powierzchni swoje produkty i usługi prezentowały firmy działające w branże łazienek, budownictwa, energetyki, technologii klimatyzacyjnej, ogrzewnictwa oraz energii odnawialnej. Jednym z wystawców była firma Viessmann.

Targi ISH - fotorelacja >>

Viessmann zaprezentował ofertę uzupełnioną o nowe, cyfrowe, bezpieczne, ekologiczne i jeszcze bardziej ekonomiczne technologie cyfrowe oraz hybrydowe systemy grzewcze z pełnym zarządzaniem i kompleksową kontrolą za pośrednictwem internetu. Uwagę zwracały m.in. nowa generacja kondensacyjnych kotłów gazowych Vitodens 3* z palnikiem MatriX-Plus, pompy ciepła Vitocal czy Vitovalor i i Vitobloc - urządzenia grzewcze z ogniwami paliwowymi i moduły kogeneracyjne. Koncepcja stoiska ściśle łączyła się z motto firmy „Partnerstwo dla przyszłych pokoleń”. Mając na uwadze troskę o jakość klimatu i środowisko naturalne, firma Viessmann wykreowała przestrzeń pełną zieleni oraz miejsc do wypoczynku, która przypominała park, a gości częstowano jabłkami oraz zdrowymi przekąskami.

Przedstawiciele firmy Viessmann wyrazili podczas targów chęć kształtowania przestrzeni życiowej swoich klientów, proponując rozwiązania, które w globalnym kontekście mają prowadzić do zmian polityki klimatycznej i poprawy jakości życia przyszłych pokoleń. Jak stwierdził Max Viessmann, CEO firmy i przedstawiciel czwartego pokolenia rodziny Viessmann:

klimatyzacja
klimatyzacja
klimatyzacja

- Działanie z troską o przyszłe pokolenia jest częścią filozofii naszego rodzinnego przedsiębiorstwa. Viessmann przez najbliższe lata będzie zorientowany na nowoczesne zarządzanie domową energią w oparciu o nowe technologie oraz digitalizację i informatyzację komunikacji. Istota i waga stojącego przed nami wyzwania jest szczególnie wyraźna właśnie teraz, gdy młodzież wychodzi na ulice w ramach walki o jakość środowiska naturalnego.

Max Viessmann: stawiamy na digitalizację usług i przemianę energetyczną

Podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie nad Menem Max Viessmann, CEO firmy Viessmann, stwierdził, że Viessmann, jako firma z ponad 100-letnim doświadczeniem, ponosi ogromną odpowiedzialność za jakość przestrzeni życiowych i środowisk, w których żyją ludzie na całym świecie. Zaznaczył również, że firma ma świadomość, jak wielkie wyzwanie stoi przed przedsiębiorstwami jej pokroju. Celem jej działań jest rozwiązanie problemu i zaoferowanie mieszkańcom miast lepszej jakości powietrza. Viessmann planuje osiągnąć ten cel na dwa sposoby: poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery w wyniku możliwie najefektywniejszego spalania gazu lub wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz poprzez zaproponowanie klientom skutecznych systemów wentylacji. Szczególnie istotne jest oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach.

Jako młody przedstawiciel czwartej generacji właścicieli przedsiębiorstwa czuję się w szczególnym obowiązku wdrożenia kolejnych etapów rozwoju firmy. Obecnie szczególnie istotny jest dla mnie postęp w zakresie digitalizacji usług – mówił Max Viessmann. - Mamy ogromne szczęście, że możemy poszczycić się dużym udziałem zespołu polskiego w naszej firmowej rodzinie. Mamy zatem unikalną możliwość rozwijania cyfrowych usług we współpracy z teamem we Wrocławiu. Chcemy nie tylko wspólnie działać na rzecz poprawy komfortu mieszkania i jakości życia naszych klientów, ale także wspólnie maksymalizować przepływ doświadczeń usługowych i serwisowych dla naszych partnerów.

Max Viessmann z dużym optymizmem przedstawił plany związane z digitalizacją oraz przemianą energetyczną. Stwierdził, że obie te drogi stanowią dla firmy ogromny potencjał i niespotykaną wcześniej szansę rozwoju. Uświadamiają równocześnie ciążącą na firmie odpowiedzialność za przyszłe pokolenia. - Istota i waga stojącego przed nami wyzwania jest szczególnie wyraźna właśnie teraz, gdy młodzież wychodzi na ulice w ramach walki o jakość środowiska naturalnego – dodał.

klimatyzacja
klimatyzacja
klimatyzacja

M. Viessmann zwrócił się również do pracowników Viessmann w Polsce. Przypomniał, że firma może poszczycić się długą historią działalności na rynku polskim, a duża część spośród 12 tys. pracownic i pracowników koncernu zatrudniona jest właśnie w naszym kraju: Jestem niezmiernie dumny, że jesteście członkami naszej rodziny. Każdego dnia możemy przeżywać naszą przygodę i wspólnie kształtować przyszłość, wkraczając w drugie stulecie firmy Viessmann. Bardzo serdecznie dziękuję za dotychczasową udaną i efektywną współpracę i cieszę się na czekające na nas wyzwania.

 

mat. Viessmann

[ISH 2019, targi, międzynarodowe targi, wentylacja, klimatyzacja, branża klimatyzacyjna, ogrzewanie, instalacje wodne]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Dobierz grzejniki do pomp ciepła i kondensatorów »


 Poznaj nowoczesne rozwiązania sieci preizolowanych »

Jaki materiał dobrać by nie tracić energii »
przewody preizolowane pompa wodna
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 Czy są nowe technologie w systemach ogrzewania podłogowego »


wiem więcej »

 Jak wygenerować oszczędności stosując pompę woda/powietrze »

Poznaj korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
rozwiązania pomiarowe pompa wodna
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Dołącz do klubu instalatora! Korzytaj z rabatów  »

strefa instalatora

 Czy w dzisiejszych czasach rozwiązania pomiarowe śą wystarczające »

Pompy ciepła opracowane z myślą o nowych wymaganiach »
rozwiązania pomiarowe pompy ciepła
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Poznaj nowe zastosowanie pomp w pralniach przemysłowych »

Skorzystaj z najtańszego programu do sporządzania świadectw energetycznych budynku »
wentylacja klatki schodwej program do rozliczeń
jestem na bieżąco »  korzystam z udogodnień »

 


Poznaj najważniejsze cechy użytkowe centrali rekuperacyjnej »

centrale rekuperacyjne

 Szybka i sprawna kanalizacja pomieszczeń w domu jednorodzinnym » Jak zabezpieczyć kocioł po sezonie grzewczym »
kanalizacja inwentaryzacja kotla grzewczego
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Jak działa nowoczesna studnia wodomierzowa »

studnia wodomierzowa zastosowanie

 "Less waste" pod kątem instalatora - na co zwrócić uwagę » Za pomocą jakiego urządzenia podnieść ciśnienie wody w budynku mieszkalnym »
grzejnik armatura pompa
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
5/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wod-kan w inteligentnych budynkach
  • - Klimatyzatory – nowości i innowacje
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl