Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Forum Wentylacja 2019

Forum Wentylacja 2019 – opinie
Waldemar Joniec  |  Rynek Instalacyjny 4/2019  |  15.04.2019
Forum Wentylacja 2019
Forum Wentylacja 2019
Fot. redakcja, SPW, wystawcy i laureaci
Ciąg dalszy aktualności...

  • Adam Jokel, dyrektor działu handlowego i administracji Thermosilesia Sp. z o.o. Sp.k.

Tegoroczne targi uważamy za udane. Odwiedziło nas wielu klientów, których już znamy, było też sporo nowych firm i osób. Prezentowano szereg nowości – na pewno określi to kierunek naszych dalszych działań. Widzimy, jak branża rozwija się pod względem technologicznym, i to nas bardzo cieszy. Stale rośnie zainteresowanie klimatyzatorami, zwłaszcza jednostkami ściennymi, a w tym segmencie jesteśmy w czołówce liderów sprzedaży z naszą marką własną Rotenso. Na targach pokazaliśmy m.in. aż cztery nowe jednostki ścienne Rotenso: Kuka, Versu Mirror (teraz na ekologiczny czynnik chłodniczy R32), Versu Silver oraz Versu Gold. Zwiedzający zwracali szczególną uwagę na ich eleganckie obudowy i nowoczesny design. Klimatyzator to już nie tylko urządzenie chłodzące – ma również wyglądać, być ozdobą wnętrza w mieszkaniu czy firmie. Wyniki sprzedaży pokazują nam, że jest to bardzo wyraźny trend.

  • Agnieszka Stroisz, dział marketingu FUWK „Konwektor” Sp. z o.o.

Forum Wentylacja to największe wydarzenie branżowe, w którym bierzemy udział co roku. Targi dają możliwość zapoznania się z rozwiązaniami proponowanymi przez inne firmy, pokazują też trendy panujące w branży. Na stoisku pokazaliśmy modele znane i sprawdzone. Zainteresowanie naszą ofertą można porównać do tego z lat poprzednich. Nie brakuje propozycji współpracy zagranicznej, co bardzo nas cieszy. Eksport to jedna z gałęzi naszej sprzedaży, która dynamicznie się rozwija. Firma zaczyna proces zmian, co mam nadzieję będzie widoczne w kolejnych latach. W obliczu dużej konkurencji i nasycenia rynków przedsiębiorstwa nie mogą sobie pozwolić na zaniedbanie własnego wizerunku. Dlatego planujemy dołożenie starań w jego utrzymaniu i zapewnieniu mu funkcjonowania w świadomości klientów, pracowników i otoczenia biznesowego. 

  • Wojciech Dworakowski, kierownik Działu Marketingu Lindab Sp. z o.o.

Targi FWSK to dla firmy Lindab okazja do spotkania z naszymi partnerami i klientami, a także możliwość zaprezentowania nowości na nadchodzący sezon. Premierową odsłonę na targach miała nowa marka klimatyzatorów TCL, która tej wiosny zostanie wprowadzona do oferty Lindab – pokazaliśmy jednostki split serii Elite XA71 i XA81 na ekologiczny czynnik R32. Dużym zainteresowaniem odwiedzających nasze stoisko cieszyły się również: centrala wentylacyjna Lindab CompAir o przepływie powietrza do 10 700 m3/h, nowy nawiewnik liniowy serii KLN, a także przygotowana specjalnie na targi instalacja z systemem Pascal z funkcją optymalizacji pracy centrali wentylacyjnej. 

  • Arkadiusz Skubek, kierownik działu handlowego Scrol Sp. z o.o.

Pomimo naszych początkowych wątpliwości dotyczących nowej lokalizacji szybko przekonaliśmy się do słuszności tego pomysłu. Brak problemów w kwestiach logistycznych bardzo pozytywnie wpłynął na ogólny odbiór całej imprezy zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających targi. Oczywiście było kilka niedociągnięć, jak chociażby brak nagłośnienia i informacji o bieżących prezentacjach odbywających się w salach wykładowych, ale w przyszłości z pewnością uda się je wyeliminować.W tym roku Scrol zaprezentował głównie urządzenia firmy EMICON, której dystrybutorem jesteśmy od kilku miesięcy, a także najnowsze propozycje firmy SODECA i SOLANO. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogromnego zainteresowania, z jakim spotkały się te nowości, bo to było naszym głównym celem na tegoroczną edycję Forum.

  • Ewa Pilarska, dyrektor ds. marketingu i PR w Grupie Klima-Therm. 

Podczas Forum zaprezentowaliśmy wybrane nowości z oferty naszych wiodących marek, tj. Fujitsu, Klimor oraz Kaisai. Jednak wydarzenie to przede wszystkim stanowiło doskonałą okazję do spotkania z gronem naszych klientów i partnerów, wymiany opinii, zacieśnienia relacji. Jako firma rośniemy, stale się rozwijamy, dlatego nasza tegoroczna ekspozycja była największą z dotychczasowych realizacji i jesteśmy dumni z wizerunkowego efektu stoiska. Życzylibyśmy sobie, aby targi te, jako największa impreza branży HVACR w Polsce, dorównały pod względem standardów do najlepszych europejskich wzorców, opartych m.in. na swobodnie aranżowanej, niesystemowej przestrzeni wystawienniczej.

  • Agnieszka Pióro, Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Podczas tegorocznych targów promowaliśmy nowy klimatyzator kasetonowy z nawiewem obwodowym z czarnym panelem dekoracyjnym FCAGH-H + RZAG-MV1/MY1 + BYCQ­140­EGFB i to on zwyciężył w konkursie na „Najciekawszy Produkt 2019” w kategorii klimatyzacja. Ta nowa jednostka jest naszą odpowiedzią na potrzeby rynku. Klienci szukają urządzeń o wysokich parametrach technicznych i efektywnych energetycznie, ale też oczekują, aby klimatyzatory były ciekawym elementem wystroju wnętrz. Nowy klimatyzator wyróżnia również nawiew obwodowy z dalekim zasięgiem i bardzo dobrą dystrybucją powietrza. Jest on też bardzo niski, co ułatwia montaż.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika Rynek Instalacyjny 4/2019

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl