Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Heat Pump Forum 2019

Redakcja RI  |  22.05.2019
Heat Pump Forum 2019
Heat Pump Forum 2019
Fot. EHPA

Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła zorganizowało Heat Pump Forum 2019, które przyciągnęło ponad 200 ekspertów z branży z całej Europy, aby omówić najnowsze osiągnięcia na rynku pomp ciepła i ocenić, w jaki sposób mogą one przyczynić się do przyszłej, bardziej ekologicznej Europy.

Z powodu zainstalowania 11,8 miliona urządzeń w całej Europie, technologia pomp ciepła bardzo szybko przekształciła się w rozpoczęcie europejskiej przemiany energetycznej w zakresie ogrzewania. Obecnie ok. 10% wszystkich budynków jest ogrzewanych przez pompy ciepła. Dzięki potencjałowi elastyczności po stronie poboru ciepła i popytu w nowym systemie energetycznym będą potrzebne pompy ciepła, aby osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r. oraz zrealizować entuzjastyczny projekt reindustrializacji Unii Europejskiej. Oznacza to jednak, że „ogrzewanie i chłodzenie” musi najpierw stać się najwyższym priorytetem następnego Parlamentu Europejskiego i Komisji.

Przeczytaj również: Powietrzna pompa ciepła monoblok – jakie koszty eksploatacyjne?

Odnawialny, efektywny i inteligentny europejski system energetyczny

- „Pompy ciepła zapewniają wiele korzyści zgodnie z celami energetycznymi i klimatycznymi UE” - powiedział Thomas Nowak, sekretarz generalny EHPA. „Być może największą zaletą jest ich dostępność. Technologia pompy ciepła może być stosowana w budynkach mieszkalnych, komercyjnych oraz w procesach przemysłowych. Najnowsze osiągnięcia technologiczne umożliwiają ich zastosowanie podczas renowacji budynków mieszkalnych i procesów przemysłowych. Te ostatnie jednostki mogą skutecznie dostarczać ciepło do 160°C”.

EHPA zawsze zdecydowanie opowiadała się za ambitnymi i skutecznymi środkami mającymi na celu pełną dekarbonizację europejskich gospodarek do 2050 r. jak również była za promowaniem odnawialnego, efektywnego i inteligentnego europejskiego systemu energetycznego. Branża pomp ciepła nieustannie dokłada starań, aby poprawić jakość i trwałość swoich produktów. Tegoroczne Forum Pomp Ciepła w Brukseli odzwierciedliło pionierską rolę przemysłu pomp ciepła, dając przestrzeń „niekonwencjonalnym” aspektom debaty energetycznej, takim jak współpraca z młodzieżą i studentami oraz odpowiednia interakcja między dalszą „elektryfikacją” a „gazyfikacją”.

- „Współpracujemy z wieloma branżami i sektorami, aby współtworzyć lepszą przyszłość dla Europy. Jesteśmy również gotowi wesprzeć pracę nowych przywódców politycznych wybranych z wyborów europejskich w tym miesiącu. Naszym głównym życzeniem politycznym jest, aby „ogrzewanie i chłodzenie” (stanowiące 50% całkowitego zużycia energii w UE) ostatecznie uznano za najwyższy priorytet UE, nie tylko po to, by osiągnąć neutralność w emisyjną dwutlenku węgla do 2050 r., ale także by pomóc w ponownej industrializacji Europy w najbardziej zrównoważony sposób” - powiedział Thomas Nowak, Sekretarz Generalny EHPA.

Wydarzenie miało również na celu przedstawienie innowacyjnych doświadczeń związanych z pompami ciepła na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym oraz z wartością dodaną dla innych części europejskiego przemysłu i gospodarki cyfrowej. 

Źródło: PORT PC

[PORT PC, EHPA, pompy ciepła, ogrzewanie, system energetyczny, Forum Pomp Ciepła, system grzewczy, ekologiczny system grzewczy]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Konkurs dla małych projektantów! Spraw prezent swojemu dziecku »

wentylacja

 Obejrzyj film o bezinwazyjnej renowacji rur » Jakich zabezpieczeń wentylacyjnych potrzebujesz »
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jakie są korzyści z montażu stropów z rekuperacją w salach operacyjnych »

rekuperacja w salioperacyjnej

 10 pytań o sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym » Oszczędzaj nawet do 63% na zużyciu wody »
sterownik do pompy wodnej
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy automatyzacja klimatyzacji musi być droga »

automatyzacja klimatyzacji

 Poznaj zalety pomp nowej generacji » 5 powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła »
pompy woda powietrze pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Polecamy sprawdzone metody na pomiar spalin w zamkniętym pomieszczeniu »

pomiar spalin

 Jakie produkty pomogą ci w walce o czyste powietrze » Serwis pompy ciepła bez problemów - jak to zrobić »
program czyste powietrze serwis pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Jak działa technologia klimatyzacji bez przeciągów »

wentylacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


5/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 5/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - OZE w zakładach WOD-KAN
  • - Filtry antysmogowe do central
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl