Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Sprzęt izolujący SPASCIANI

 OXYLINE Sp. z o.o.  |  06.06.2019
Sprzęt izolujący SPASCIANI
Sprzęt izolujący SPASCIANI
Fot. OXYLINE

Oferta produktów SPASCIANI dostępna w firmie OXYLINE to innowacyjne rozwiązania w zakresie sprzętu izolującego. Do szczególnie ważnych unowocześnień należy AIS Technology, czyli akustyczna sygnalizacja alarmująca zintegrowana z automatem oddechowym, która wykorzystuje obieg powietrza użytkowanego bez strat rezerwy z butli.

XYLINE dysponuje następującymi sprzętami izolującymi:

Aparaty oddechowe na sprężone powietrze (SCBA)

Seria autonomicznych aparatów oddechowych MK2 TYP 1 przeznaczone dla przemysłu. W zestawach mamy możliwość zastosowania butli stalowych o pojemnościach 3 i 6 litrów 300 bar, jak i kompozytowych o pojemnościach 6, 8 i 9 litrów 300 bar. Wszystkie aparaty korzystają z AIS Technology, czyli wbudowanego w automat oddechowy alarmu, który sygnalizuje kończące się zasoby powietrza bez strat rezerwy w butli.

Aparaty ucieczkowe z kapturem (EEBD)

Aparat oddechowy SK powinien być używany jako osobisty sprzęt ucieczkowy, we wszystkich środowiskach potencjalnie niebezpiecznych gdzie może wystąpić dym pożarowy lub niedobór tlenu. Napełniona 2 litrowa butla 300 bar wystarcza na użycie aparatu, dostarczając powietrza w trybie ciągłym przez 15 minut. Automatyczne uruchamianie się urządzenia przy otwarciu torby chroni pracownika przed problemem skorzystania w sytuacji zagrożenia. Certyfikowane jako urządzenie klasy 15 minut zgodnie z EN 1146: 2005, ISO 23269-1: 2008 spełniające zalecenia dyrektyw 89/686/EWG (PPE), 97/23/WE (PED) i 96/98/WE (MED).

Aparaty wężowe świeżego powietrza (FAR)

Aparaty świeżego powietrza mają zastosowanie w wąskich przestrzeniach, zbiornikach, silosach, studniach i kanalizacjach, gdzie ograniczona przestrzeń lub brak wentylacji może nagle zmienić stężenie toksyn w danym środowisku pracy. Aparat podejmuje nieskażone powietrze z bezpiecznych przestrzeni. Maska pełnotwarzowa z gwintem Rd 40 x 1/7’’ połączona jest z rurą, którą zamocowano na pasach, by podnieść ergonomie pracy. Wymuszony obieg powietrza pozwala pracować na wężu do 60m.

Systemy wężowe sprężonego powietrza (ALR)

ALR

Systemy wężowe sprężonego powietrza idealnie sprawdzają się do zastosowań w zakładach chemicznych oraz przestrzeniach przemysłowych gdzie wymagany jest trwały system izolujący układ oddechowy od środowiska pracy. Systemy wężowe AC są efektywnym rozwiązaniem chroniącym układ oddechowy, zapewniającym komfortową mobilność w szczególnych warunkach pracy. Ergonomiczna konstrukcja sprawia, że urządzenia są łatwe w obsłudze i bardzo wydajne, a ich lekkość i wymagana trwałość optymalizuje ochronę.

Aparaty z wymuszonym przepływem powietrza (PAPR)

Urządzanie działające na zasadzie wentylatora dostarczającego powietrze po przefiltrowaniu poprzez wąż. Turbina 170 wymusza przepływ 170 l/min lub w ustawieniu dla filtrów połączonych 130 l/min. Urządzenie wyposażone jest w alarm akustyczny, który włącza się, gdy przepływ spadnie poniżej 120 l/min. Do zastosowania z filtrami lub pochłaniaczami może być używane, wyłącznie, wtedy gdy koncentracja tlenu w powietrzu jest większa niż 17% lub na otwartych przestrzeniach. Często wykorzystywane przy pracach związanych z usuwaniem azbestu, w zapylonych pomieszczeniach lub przy oprysku upraw. Turbinę można stosować z dostosowanym kaskiem, kapturem lub maską pełnotwarzową.

Wózkowe systemy zasilania powietrzem

Przenośny autonomiczny system sprężonego powietrza zaopatrujący za pośrednictwem węży 10, 20, 30 lub 40 metrów jednego, lub dwóch użytkowników. Idealny do długotrwałych interwencji, gdzie obciążenie butlą utrudniałoby dostęp lub spowalniało czynności. Dostępne z jedną lub dwiema stalowymi butlami 50 litrów 200 bar, 2 lub 4 butlami 6 litrowymi 300 bar. System można również podłączyć do kompresorów lub linii świeżego powietrza, działając przemiennie i automatycznie. Certyfikowany zgodnie z normą EN 14593-1:2005 spełniający dyrektywy 98/686/EEC (PPE) i 97/23/EC (PED).

 

OXYLINE OXYLINE Sp. z o.o.
ul. Piłsudskiego 23
95-200 Pabianice
tel.: +48 42 215 10 68
e-mail: oxyline@oxyline.eu

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylacyjnych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Poznaj zalety pomp nowej generacji » 5 powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła »
pompy woda powietrze pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Polecamy sprawdzone metody na pomiar spalin w zamkniętym pomieszczeniu »

pomiar spalin

 Jakie produkty pomogą ci w walce o czyste powietrze » Serwis pompy ciepła bez problemów - jak to zrobić »
program czyste powietrze serwis pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl