Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

W Kaliszu poprawi się jakość powietrza

Redakcja RI  |  06.06.2019
Modernizacja sieci ciepłowniczej w Kaliszu
Modernizacja sieci ciepłowniczej w Kaliszu
Fot. Energa

Kalisz rozpoczął współpracę z Energa w celu ograniczenia emisji CO2. Podejmowane są działania o charakterze proekologicznym w celu wykorzystania zmodernizowanej infrastruktury ciepłowniczej w walce ze smogiem.

Współpraca Energa Ciepło Kaliskie z samorządem Kalisza w zakresie modernizacji infrastruktury ciepłowniczej, mającej na celu poprawę efektywności dostarczania energii cieplnej oraz komfortu życia mieszkańców, przynosi efekty. Coraz więcej lokali znajdujących się w historycznym centrum Kalisza jest przyłączanych do sieci centralnego ogrzewania. W walce ze smogiem dymiące kotły węglowe w starych kamienicach są zastępowane nowoczesnymi, ekologicznymi i bardziej efektywnymi rozwiązaniami.

Przeczytaj również: Rząd przyjął projekt kar za sprzedaż nieekologicznych kotłów

Spółki z Linii Biznesowej Wytwarzanie Grupy Energa – Energa Ciepło Kaliskie i Energa Serwis zakończyły zgodnie z harmonogramem inwestycję przyłączenia nowych budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej. 5 czerwca oddano ostatni etap inwestycji. Przedstawiciele Grupy zapewniają, że to poprawi jakość powietrza w Kaliszu.

5 czerwca też nastąpił odbiór inwestycji przyłączenia budynku przy ul. Wojciechowskiego 7 do miejskiej sieci ciepłowniczej. Był to ostatni etap inwestycji mającej na celu rozwinięcie infrastruktury ciepłowniczej w rewitalizowanej Starówce Kalisza. W wyniku prowadzonych w tym roku prac do miejskiej sieci ciepłowniczej, oprócz wyżej wymienionego, przyłączono również budynki przy ul. Złotej – 13, 15 i 30; ul. Parczewskiego 7, 8 i ul. Górnośląskiej 71.

Istotna w tym przedsięwzięciu była również współpraca z samorządem Kalisza w zakresie modernizacji infrastruktury ciepłowniczej. Jej głównym celem była poprawa efektywności dostarczania energii cieplnej, a co za tym idzie, polepszenia komfortu życia mieszkańców. Podczas spotkania w styczniu tego roku między przedstawicielami spółki ECK z władzami Kalisza uzgodniono, że przyłączenia będą trwały równolegle z rewitalizowanym obszarem kaliskiej Starówki. Jednocześnie termin zakończenia inwestycji przyjęto na 30 czerwca 2019 roku.

Źródło: Energa

[Energa, sieć centralnego ogrzewania, ogrzewanie, Kalisz, infrastruktura ciepłownicza, sieć ciepłownicza, walka ze smogiem, jakość powietrza]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl