Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Kliwent Event 2019 – relacja

patronat medialny Rynku Instalacyjnego
Redakcja RI  |  Rynek Instalacyjny 6/2019  |  07.06.2019
Kliwent Event 2019 - relacja
Kliwent Event 2019 - relacja
Fot. KN "Kliwent"

Za nami już szósta edycja konferencji Kliwent Event organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe „Kliwent”, działające na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jej celem, podobnie jak w latach ubiegłych, było spotkanie środowiska akademickiego z przedstawicielami branży HVAC&R.

W tym roku konferencja odbyła się w 28 maja 2019 roku w Auli Głównej AGH. Swoją obecnością zaszczyciły nas firmy: Belimo Siłowniki S.A., Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o., FläktGroup Poland Sp. z o.o., Flowair Głogowski i Brzeziński Sp.j., Frapol Sp. z o.o, Lindab Sp. z o.o., Mercor S.A., Swegon Sp. z o.o, Termet S.A. oraz Venture Industries Sp. z o.o. Tradycyjnie konferencja została podzielona na dwie części: część seminaryjną oraz szkoleniową.

Zobacz relację z konferencji w 2018 roku >>

Ze względu na szerokie zainteresowanie część szkoleniowa odbyła się również w dniach 27 i 29 maja 2019. Szkolenia zostały przeprowadzone przez firmy:

  • Lindab Sp. z o.o. - Aktywne belki chłodzące – charakterystyka systemów wodnych, projektowanie w LindQST, elastyczność regulacji wypływu powietrza belek chłodzących Lindab,
  • FläktGroup Poland Sp. z o.o. - Systemy kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła Smoke Master SMPA/SMIA z prezentacją nowego program doboru PressAir oraz Innowacyjna centrala eQ Master Twin Wheel z prezentacją programu doboru central ACON,
  • Frapol Sp. z o.o. - Rewersyjna pompa ciepła,
  • Swegon Sp. z o.o. - Nawilżanie powietrza w systemach klimatyzacyjnych oraz System WISE II – w pełni zintegrowany system zarządzania klimatem wewnętrznym w zależności od potrzeb użytkowników,
  • Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o. - Inne spojrzenie na energooszczędność – bezglikolowy freecooling od DAIKIN. Wszystkie szkolenia odbywały się w salach dydaktycznych AGH.

Kliwent Event – seminaria

W części seminaryjnej zaproszeni goście przedstawili swoje osiągnięcia, projekty i rozwiązania techniczne, a także zapoznali wszystkich zgromadzonych ze specyfiką branży HVAC&R. W czasie seminarium przedstawione zostały także wyniki badań prowadzonych przy współpracy pracowników naukowych Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii oraz członków Koła Naukowego „Kliwent”. Dotyczyły one oceny wpływu zabrudzenia wymiennika krzyżowego na efektywność odzysku ciepła, badania temperatury powierzchni wymiennika na przykładzie klimakonwektora indukcyjnego oraz wpływu wzburzenia tafli wody na zyski wilgoci w świetle badań laboratoryjnych.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów różnych Wydziałów Naszej Uczelni. Wśród gości pojawili się także przedstawiciele studentów z Politechniki Świętokrzyskiej oraz Politechniki Warszawskiej.

Źródło: KN "Kliwent"

[Kliwent Event, Kliwent, studenci, AGH, Akademia Górniczo-Hutnicza, szkolenia, warsztaty, konferencja, konferencja naukowa, wentylacja, klimatyzcja, ogrzewanie]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika Rynek Instalacyjny 6/2019

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak osiągnąć 99% skuteczność bakteriobójczej w wentylacji » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl