Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Kliwent Event 2019 – relacja

patronat medialny Rynku Instalacyjnego
Redakcja RI  |  Rynek Instalacyjny 6/2019  |  07.06.2019
Kliwent Event 2019 - relacja
Kliwent Event 2019 - relacja
Fot. KN "Kliwent"

Za nami już szósta edycja konferencji Kliwent Event organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe „Kliwent”, działające na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jej celem, podobnie jak w latach ubiegłych, było spotkanie środowiska akademickiego z przedstawicielami branży HVAC&R.

W tym roku konferencja odbyła się w 28 maja 2019 roku w Auli Głównej AGH. Swoją obecnością zaszczyciły nas firmy: Belimo Siłowniki S.A., Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o., FläktGroup Poland Sp. z o.o., Flowair Głogowski i Brzeziński Sp.j., Frapol Sp. z o.o, Lindab Sp. z o.o., Mercor S.A., Swegon Sp. z o.o, Termet S.A. oraz Venture Industries Sp. z o.o. Tradycyjnie konferencja została podzielona na dwie części: część seminaryjną oraz szkoleniową.

Zobacz relację z konferencji w 2018 roku >>

Ze względu na szerokie zainteresowanie część szkoleniowa odbyła się również w dniach 27 i 29 maja 2019. Szkolenia zostały przeprowadzone przez firmy:

  • Lindab Sp. z o.o. - Aktywne belki chłodzące – charakterystyka systemów wodnych, projektowanie w LindQST, elastyczność regulacji wypływu powietrza belek chłodzących Lindab,
  • FläktGroup Poland Sp. z o.o. - Systemy kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła Smoke Master SMPA/SMIA z prezentacją nowego program doboru PressAir oraz Innowacyjna centrala eQ Master Twin Wheel z prezentacją programu doboru central ACON,
  • Frapol Sp. z o.o. - Rewersyjna pompa ciepła,
  • Swegon Sp. z o.o. - Nawilżanie powietrza w systemach klimatyzacyjnych oraz System WISE II – w pełni zintegrowany system zarządzania klimatem wewnętrznym w zależności od potrzeb użytkowników,
  • Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o. - Inne spojrzenie na energooszczędność – bezglikolowy freecooling od DAIKIN. Wszystkie szkolenia odbywały się w salach dydaktycznych AGH.

Kliwent Event – seminaria

W części seminaryjnej zaproszeni goście przedstawili swoje osiągnięcia, projekty i rozwiązania techniczne, a także zapoznali wszystkich zgromadzonych ze specyfiką branży HVAC&R. W czasie seminarium przedstawione zostały także wyniki badań prowadzonych przy współpracy pracowników naukowych Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii oraz członków Koła Naukowego „Kliwent”. Dotyczyły one oceny wpływu zabrudzenia wymiennika krzyżowego na efektywność odzysku ciepła, badania temperatury powierzchni wymiennika na przykładzie klimakonwektora indukcyjnego oraz wpływu wzburzenia tafli wody na zyski wilgoci w świetle badań laboratoryjnych.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów różnych Wydziałów Naszej Uczelni. Wśród gości pojawili się także przedstawiciele studentów z Politechniki Świętokrzyskiej oraz Politechniki Warszawskiej.

Źródło: KN "Kliwent"

[Kliwent Event, Kliwent, studenci, AGH, Akademia Górniczo-Hutnicza, szkolenia, warsztaty, konferencja, konferencja naukowa, wentylacja, klimatyzcja, ogrzewanie]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika Rynek Instalacyjny 6/2019

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl