Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Systemy regulacji automatycznej w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Autor: Andrzej Romanowski
Redakcja RI  |  19.06.2019
Systemy regulacji automatycznej w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
Systemy regulacji automatycznej w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
Fot. Grupa Medium

Nowość na rynku wydawniczym! Książka „Systemy regulacji automatycznej w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych” autorstwa Andrzeja Romanowskiego skierowana jest projektantów oraz wykonawców instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, jak również właścicieli oraz zarządców budynków. Przybliża zagadnienia automatyki specjalistom w dziedzinie instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a kwestie technologii wentylacji oraz klimatyzacji ekspertom z zakresu automatyki.

Dążenie do zmniejszenia energochłonności budynków staje się stosunkowo powszechnie akceptowaną tendencją, niezależnie od tego, czy stoi za tym motywacja czysto ekonomiczna, czy też szczytniejsze cele, jak chęć zmniejszenia emisji CO2, dbałość o stan, w jakim przekażemy środowisko następnym pokoleniom, troska o dostęp do źródeł energii w przyszłości, a także chęć uniezależnienia kraju od nacisków politycznych związanych z dostawami paliw.

Kup książkę „Systemy regulacji automatycznej w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych” w Księgarni Technicznej >>

Należy zauważyć, że zdecydowaną większość życia w naszych warunkach ekonomiczno-geograficznych spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Ogromny wpływ na samopoczucie, stan zdrowia, ale też zdolność efektywnego wykonywania pracy mają warunki komfortu cieplnego w budynkach, w których przebywamy. Na zapewnienie warunków komfortu cieplnego decydujący wpływ ma instalacja wentylacyjna lub klimatyzacyjna. Ma ona jednocześnie swój pokaźny wkład w bilans energetyczny obiektu. Przy założeniu, że instalacja jest poprawnie wykonana pod względem technologicznym, w zależności od sposobu jej regulacji może przyczyniać się do uzyskania dużych oszczędności albo w skrajnym przypadku powodować zwiększenie sumarycznego zużycia energii i nieodczuwanie komfortu cieplnego przez użytkowników.

W książce „Systemy regulacji automatycznej w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych” przedstawiono najważniejsze zagadnienia z dziedziny regulacji instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych – od pojęć podstawowych, teorii automatycznej regulacji, przez najczęściej spotykane układy regulacyjne, ich elementy składowe, po możliwości, które dają systemy automatycznej regulacji, zarządzania oraz monitorowania instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i cieplnych budynków BMS. 

Aby móc służyć jako użyteczny poradnik, publikacja ta zawiera gotowe schematy aplikacyjne dla najpopularniejszych rozwiązań technologicznych z zestawieniem potrzebnych elementów składowych. Dla ułatwienia komunikacji w działalności zawodowej porządkuje również stosowane potocznie i zamiennie pojęcia oraz nazwy, przywołując w wielu przypadkach wszelkie możliwe synonimy danego określenia.

Książka do kupienia w Księgarni Technicznej w cenie 78 zł. 

[wentylacja, klimatyzacja, książka, instalacje wentylacyjne, instalacje klimatyzacyjne, BMS, Księgarnia Techniczna]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl