Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

WOD-KAN 2019

 wj  |  Rynek Instalacyjny 6/2019  |  25.06.2019
WOD-KAN 2019
WOD-KAN 2019
Fot. WJ

W tym roku w Bydgoszczy nie tylko prezentowano najnowsze technologie i urządzenia, ale i dyskutowano, jak zakłady wod-kan mogą pozyskiwać na nie środki. A będziemy ich wydawać nadal dużo na dokończenie planów dotyczących zaopatrzenia w wodę i oczyszczania ścieków oraz ochrony środowiska.

XXVII Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2019 organizowane przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” odbyły się 21–23 maja w Bydgoszczy. Targi te są najważniejszym w Polsce i jednym z największych w Europie wydarzeń branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Swoje produkty i usługi oferuje ok. 400 wystawców, a odwiedza je blisko 10 tys. specjalistów: dyrektorzy techniczni, projektanci, instalatorzy, eksploatatorzy, inżynierowie i kadra zarządzająca przedsiębiorstw wod-kan.

Przeczytaj również: Za 20 lat w niektórych miejscach w Polsce może zabraknąć wody

Wystawie towarzyszą konferencje i konkursy branżowe. Podczas oficjalnego otwarcia wręczono nagrody targów. W tym roku Grand Prix nagrodzono: kolanowy zawór zwrotny Szuster System firmy EkoWodrol, zintegrowany system informatyczny z modułem informacji przestrzennej ZSI Unisoft firmy Unisoft oraz kratę katenarną firmy Prodeko. Za najciekawsze stoiska na targach wyróżniono firmy: Huot, Jacobi Carbons i Uniwersal. 

Przez cały czas trwania targów zwiedzający mogli korzystać z bezpłatnych konsultacji ekonomicznych i prawnych na stoisku IGWP. Była też Strefa Nowych Technologii z prezentacją najnowszych rozwiązań technicznych wystawców. W trzecim dniu udostępniono gościom Strefę Edukacji, przygotowaną z największymi polskimi uczelniami technicznymi – Politechnikami: Gdańską, Poznańską, Warszawską, Wrocławską, Śląską, Lubelską, Białostocką, Krakowską i Częstochowską. Była to okazja dla młodych inżynierów do poznania branży. Zorganizowano również giełdę pracy.

Targom towarzyszyły wydarzenia integracyjne – tradycyjnie poprzedzający wystawę Bieg Instalatora, w którym wzięło udział kilkuset zawodników z całej Polski, i biesiada targowa z sentymentalną podróżą do kolorowych lat 70. i muzyki z filmu „Gorączka sobotniej nocy”.

[wod-kan 2019, targi wod-kan 2019, wodociągi, kanalizacje, targi, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2019]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika Rynek Instalacyjny 6/2019

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl