Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Wentylacja komfortu od FläktGroup

Konferencja FläktGroup na temat wentylacji komfortu
Konferencja FläktGroup na temat wentylacji komfortu
Fot. WJ

6 czerwca 2019 r. na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyło się spotkanie projektantów z ekspertami firmy FläktGroup w dziedzinie wentylacji komfortu.

Gości przywitał Piotr Dałek, prezes zarządu FläktGroup Poland Sp. z o.o. Przedstawił on ofertę firmy i przybliżył zmiany organizacyjne, które doprowadziły do powstania FläktGroup. Fuzja Fläkt Woods i DencoHappel była zalążkiem nowej mocnej organizacji. Pozytywnie wpłynęła na ofertę produktową i sprawiła, że FläktGroup oferuje kompletną oraz innowacyjną gamę produktów, zarówno w zakresie wentylacji komfortu, jak i wentylacji pożarowej. Podkreślał, że firma przywiązuje duże znaczenie do współpracy z projektantami i regularnie przygotowuje dla nich szkolenia i nowe narzędzia – m.in. do modelowania przepływu powietrza w garażach.

Przeczytaj również: Bezpłatny program do wentylacji przeciwpożarowej firmy FlaktGroup

Inteligentne systemy sterowania i klimakonwektory

Marcel Grumann, inżynier odpowiedzialny w koncernie FläktGroup za systemy klimakonwektorów i belek chłodzących na poziomie globalnym, zaprezentował m.in. klimakonwektory HYFlex-Geko oferowane w różnych wariantach, w tym hotelowym. Wyróżniają się one m.in. technologią 360 Flex – łatwą zmianą strony przyłączy i możliwością przekształcenia jednostki ściennej w sufitową. Klimakonwektory te łatwo również zabudować w sufitach podwieszanych i przegrodach. Zastosowane w nich zawory regulacyjne nie tylko zapewniają wysoką sprawność pracy i komfort, ale też krótszy czas montażu i szybki rozruch. Firma oferuje do nich także inteligentne systemy sterowania.

Andreas Linck, specjalista FläktGroup od central basenowych i osuszania hal basenowych, omówił te zagadnienia na przykładzie central CAIRfricostar do basenów publicznych i prywatnych z osuszaniem powietrza cyrkulacyjnego oraz central osuszających CAIRpool, które regulują wilgotność poprzez regulację udziału powietrza świeżego. Ich przepustnice działają sekwencyjnie, a nie tradycyjnie – przeciwstawnie.

Sterowanie pracą VAV i belek chłodzących

Metody regulacji systemów wentylacyjnych i przesłanki ich wyboru przedstawiła dr inż. Anna Lewicka. Szczegółowo omówiła zalety systemów VAV w rozwiązaniach biurowych na przykładach regulatorów zmiennego wydatku oferowanych przez FläktGroup, w których pomiaru wydajności dokonuje się metodą ultradźwięków. Przedstawiła także zagadnienia odzysku energii w systemach VAV, sterowania pracą wentylatorów oraz doboru elementów nawiewnych.

Innowacyjne rozwiązania w belkach chłodzących zaprezentował Rafał Włodkowski. Na przykładzie oferty firmy omówił m.in. rodzaje belek chłodzących i ich funkcje, w tym Energy Comfort Control (płynna ilość nawiewanego powietrza) i Flow Patern Control (regulowany kierunek napływu). Innowacyjne rozwiązanie w belkach na potrzeby instalacji VAV to także Pi – pressure independent, czyli moduł kontrolno-sterujący powalający m.in. na obniżanie ciśnienia w instalacji w celu dostosowania go do aktualnych potrzeb przy zapewnieniu efektu Coandy.

Centrale kompaktowe oferowane przez FläktGroup zaprezentowała Anna Pampuch. Była wśród nich centrala eQ Prime z wymiennikiem obrotowym, której moduły można przenieść przez standardowe drzwi, centrale eCO TOP i eQ TOP oraz eCO Side i ECO Premium, a także moduł ReCooler HP – kompaktowe rozwiązanie do odzysku ciepła. Spore zainteresowanie wzbudziły rozwiązania z podwójnym wymiennikiem obrotowym umożliwiające obniżanie kosztów osuszania oraz wysoki odzysk ciepła i chodu. Prezentowano również narzędzia dla projektantów do doboru urządzeń.

[FläktGroup, odzysk ciepła, klimakonwektor, wentylacja, systemy VAV, nawiewy, przepływ powietrza, wentylacja komfortu, centrale osuszające, belki chłodzące]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak zapewnić bezpieczeństwo prac serwisowych » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl