Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Wentylacja komfortu od FläktGroup

Konferencja FläktGroup na temat wentylacji komfortu
Konferencja FläktGroup na temat wentylacji komfortu
Fot. WJ

6 czerwca 2019 r. na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyło się spotkanie projektantów z ekspertami firmy FläktGroup w dziedzinie wentylacji komfortu.

Gości przywitał Piotr Dałek, prezes zarządu FläktGroup Poland Sp. z o.o. Przedstawił on ofertę firmy i przybliżył zmiany organizacyjne, które doprowadziły do powstania FläktGroup. Fuzja Fläkt Woods i DencoHappel była zalążkiem nowej mocnej organizacji. Pozytywnie wpłynęła na ofertę produktową i sprawiła, że FläktGroup oferuje kompletną oraz innowacyjną gamę produktów, zarówno w zakresie wentylacji komfortu, jak i wentylacji pożarowej. Podkreślał, że firma przywiązuje duże znaczenie do współpracy z projektantami i regularnie przygotowuje dla nich szkolenia i nowe narzędzia – m.in. do modelowania przepływu powietrza w garażach.

Przeczytaj również: Bezpłatny program do wentylacji przeciwpożarowej firmy FlaktGroup

Inteligentne systemy sterowania i klimakonwektory

Marcel Grumann, inżynier odpowiedzialny w koncernie FläktGroup za systemy klimakonwektorów i belek chłodzących na poziomie globalnym, zaprezentował m.in. klimakonwektory HYFlex-Geko oferowane w różnych wariantach, w tym hotelowym. Wyróżniają się one m.in. technologią 360 Flex – łatwą zmianą strony przyłączy i możliwością przekształcenia jednostki ściennej w sufitową. Klimakonwektory te łatwo również zabudować w sufitach podwieszanych i przegrodach. Zastosowane w nich zawory regulacyjne nie tylko zapewniają wysoką sprawność pracy i komfort, ale też krótszy czas montażu i szybki rozruch. Firma oferuje do nich także inteligentne systemy sterowania.

Andreas Linck, specjalista FläktGroup od central basenowych i osuszania hal basenowych, omówił te zagadnienia na przykładzie central CAIRfricostar do basenów publicznych i prywatnych z osuszaniem powietrza cyrkulacyjnego oraz central osuszających CAIRpool, które regulują wilgotność poprzez regulację udziału powietrza świeżego. Ich przepustnice działają sekwencyjnie, a nie tradycyjnie – przeciwstawnie.

Sterowanie pracą VAV i belek chłodzących

Metody regulacji systemów wentylacyjnych i przesłanki ich wyboru przedstawiła dr inż. Anna Lewicka. Szczegółowo omówiła zalety systemów VAV w rozwiązaniach biurowych na przykładach regulatorów zmiennego wydatku oferowanych przez FläktGroup, w których pomiaru wydajności dokonuje się metodą ultradźwięków. Przedstawiła także zagadnienia odzysku energii w systemach VAV, sterowania pracą wentylatorów oraz doboru elementów nawiewnych.

Innowacyjne rozwiązania w belkach chłodzących zaprezentował Rafał Włodkowski. Na przykładzie oferty firmy omówił m.in. rodzaje belek chłodzących i ich funkcje, w tym Energy Comfort Control (płynna ilość nawiewanego powietrza) i Flow Patern Control (regulowany kierunek napływu). Innowacyjne rozwiązanie w belkach na potrzeby instalacji VAV to także Pi – pressure independent, czyli moduł kontrolno-sterujący powalający m.in. na obniżanie ciśnienia w instalacji w celu dostosowania go do aktualnych potrzeb przy zapewnieniu efektu Coandy.

Centrale kompaktowe oferowane przez FläktGroup zaprezentowała Anna Pampuch. Była wśród nich centrala eQ Prime z wymiennikiem obrotowym, której moduły można przenieść przez standardowe drzwi, centrale eCO TOP i eQ TOP oraz eCO Side i ECO Premium, a także moduł ReCooler HP – kompaktowe rozwiązanie do odzysku ciepła. Spore zainteresowanie wzbudziły rozwiązania z podwójnym wymiennikiem obrotowym umożliwiające obniżanie kosztów osuszania oraz wysoki odzysk ciepła i chodu. Prezentowano również narzędzia dla projektantów do doboru urządzeń.

[FläktGroup, odzysk ciepła, klimakonwektor, wentylacja, systemy VAV, nawiewy, przepływ powietrza, wentylacja komfortu, centrale osuszające, belki chłodzące]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jesteś instalatorem praktykującym? Czy korzystasz już z usłaug tej hurtowni? »

Wybierz klimatyzator dopasowny do wymagań pomieszczenia »
klimatyzatory klimatyzacja
docenim jakość » korzystam z udogodnień »

 


Poznaj nowinki z branży HVAC »

klimatyzatory

 4 sposoby zastosowania wymienników ciepła »

Na czym polega automatyzacja instalacji  w technice budowlnej »
wymienniki ciepła systemy kanalizacyjne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Grzejnik czy podłogówka - czym ogrzewać? »

ogrzewanie hybrydowe

 Jak prawidłowo odizolować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

Zdradzamy 3 funkcje ultra nowoczesnych klimatyzatorów »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Czy znasz 5 funkcji, które ułatwią pomiary? »

systemy wentylacyjne

 Poznaj sposób na optymalizację strat energii »

Jakie są korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Dobierz urządzenie tłoczące do pomieszczenia » Jaki rekuperator nadaje się do budynków jednorodzinnych »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne kotły na gaz i paliwa stałe
  • - Dezynfekcja powietrza wentylacyjnego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl