Pełny numer Rynku Instalacyjnego 7-8/2020 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu »

Aktualność sponsorowana

Budownictwo specjalne i inżynieryjne od TITAN POLSKA

 TITAN POLSKA Sp. z o.o.  |  16.07.2019
Budownictwo specjalne i inżynieryjne
Budownictwo specjalne i inżynieryjne
Fot. TITAN POLSKA

TITAN POLSKA Sp. z o.o. to prężnie działająca firma oferująca nowoczesna rozwiązania wykorzystywane przez budownictwo specjalne i inżynieryjne. Spółka skupia się przede wszystkim na rozwiązaniach geotechnicznych (unikalny system TITAM), innowacyjnych systemach aluminiowych deskowań i konstrukcji wsporczych oraz systemach szalunków wykopkowych do zastosowań w różnorodnych warunkach technicznych.

TITAN POLSKA w każdym z powyższych obszarów zapewnia dostawę produktów bezpośrednio na budowę lub w inne wskazane miejsce oraz szeroko pojęte doradztwo i konsultacje techniczne. Ponadto firma ma Biuro Inżynierskie, które zapewnia wsparcie na każdym z etapów projektowych: od koncepcji i gotowego projektu rozwiązania technologicznego począwszy, przez nadzór na etapie realizacji, po weryfikację wykonanych prac.

GEOTECHNIKA, czyli system TITAN

System TITAN służy do wykonywania samowiercących iniekcyjnych mikropali, mikropali kotwiących (kotew) oraz gwoździ gruntowych. Elementy te zbudowane są ze stalowego zbrojenia w postaci gwintowanych żerdzi i trwale zespolone z ośrodkiem gruntowym poprzez trzon iniekcyjny z kamienia cementowego. Sprawdzają się doskonale w pracy pod obciążeniem ściskającym, rozciągającym i cyklicznym do 2622 kN, zarówno w zastosowaniach tymczasowych, jak i trwałych we wszystkich warunkach gruntowych.

Jakie jest zastosowanie elementów systemu TITAN?

Najczęściej elementy systemy są stosowane jako mikropale wciskane i wyciągane w fundamentach, jako kotwy i mikropale kotwiące w zakotwieniach konstrukcji oporowych, jako gwoździe gruntowe do stabilizacji osuwisk, skarp czy nasypów oraz w tunelowaniu. System spełnia aktualne wymogi formalno-prawne, jest wszechstronny – odpowiedni w złożonych problemach konstrukcyjnych niezależnie od warunków gruntowych, a jego jednolita technologia ułatwia pracę w warunkach gruntowych. Ponadto system umożliwia pracę w ograniczonej przestrzeni i terenach trudnodostępnych. Dowiedz się więcej >>

Systemy deskowań

Unikalny system deskowań i podpór Ischebeck to bezpieczne i łatwe w utrzymaniu rozwiązanie dla budów o każdej kubaturze. System składa się z elementów o wysokiej nośności i długim okresie użytkowania, co razem z łatwością montażu i pewnością konstrukcji, decyduje o jego popularności. Dostępne są deskowania stropowe (HV, Alu-Flex) oraz konstrukcje wsporcze (Megashore), które w połączeniu z aluminiowymi dźwigarami deskowaniowymi jedną spójną całość. Dowiedz się więcej >>

Szalunki wykopowe – LITEBOX

System aluminiowych szalunków wykopowych LITEBOX to bardzo dobry system zabezpieczania wykopów o głębokości do 3.00 m (max. 6.00 m), do zastosowań w warunkach zabudowy miejskiej. Modułowy system LITEBOX wypełnia lukę pomiędzy ciężkimi i kłopotliwymi systemami stalowymi oraz ręcznymi deskowaniami drewnianymi. Modułowy system LITEBOX może być swobodnie łączony i uzupełniany w zależności od potrzeb. Wszystkie elementy są lekkie (najcięższy element waży 42 kg) i mogą być transportowane przy pomocy samochodów dostawczych do 3.5 t. Aby dopasować się do zróżnicowanych wymagań poszczególnych rodzajów robót, zakres zastosowań podzielono na cztery typy: system krawędziowy, liniowy, punktowy i komory dylowe.

System szalunków wykopowych LITEBOX spełnia wymagania zawarte w Polskiej Normie PN-EN 13331 „Obudowy ścian wykopów” i został przebadany oraz certyfikowany znakiem ET przez BG BAU. Dowiedz się więcej >>

TITAN POLSKA od 15 lat prowadzi również biuro inżynierskie, które w swojej ofercie ma wydajne, bezpieczne i precyzyjne rozwiązania projektowe dla geotechniki. Zespół inżynierów stara się wdrażać najnowsze i najdokładniejsze metody projektowania, a stale poszerzany zakres wiedzy i kompetencji pozwala na globalną analizę zagadnień geotechnicznych.

Więcej informacji o firmie i jej produktach można znaleźć na stronie: www.titan.com.pl.

TITAN POLSKA TITAN POLSKA Sp. z o.o.
ul. Miłkowskiego 3/801
30-349 Kraków
tel.: +48 12 255 59 00
e-mail: biuro@titan.com.pl

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Wielobranżowy proces projektowy
  • - Chłodzenie obiektów przemysłowych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kryteria dla oczyszczaczy
powietrza
do pyłów zawieszonych "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl