Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Więcej podpisanych umów w programie Czyste Powietrze

Redakcja RI  |  31.07.2019  |  1
Więcej podpisanych umów w programie Czyste Powietrze
Więcej podpisanych umów w programie Czyste Powietrze
Fot. pixabay.com

Jak podaje portal gramwzielone.pl, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy podpisano więcej umów o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze niż w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy jego realizacji. Jednak to niestety nadal za mało.

Ministerstwo Środowiska poinformowało, że do 26 lipca wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej zebrały 69 444 wniosków o dofinansowanie z programu Czyste powietrze. Ponad 33 tys. wniosków otrzyma dofinansowanie, a w przypadku 25 tys. wniosków umowa została podpisana.

Dowiedz się więcej: Zmiany w programie Czyste Powietrze

Jednak biorąc pod uwagę dane z końca maja, czyli ok. 54 tys. złożonych wniosków, przez dwa kolejne miesiące do WFOŚiGW wpłynęło tylko ok. 15 tys. wniosków – co pokazuje, że składanych wniosków jest stosunkowo niewiele. W ostatnim czasie ministerstwo środowiska dotknęła krytyka opozycji, że program realizowany jest zbyt wolno i ryzyku utraty ogromnych unijnych dotacji z kolejnej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej, które mogłyby trafić na walkę ze smogiem.

Resort zareagował i wprowadził zmiany do programu, które mają przyspieszyć jego działanie. Podstawowa zmiana dotyczy zaangażowania gmin, które mogą już przyjmować wnioski oraz zaangażowanie banków. Minister środowiska Henryk Kowalczyk zakłada, że do końca 2019 roku do programu wpłynie ponad 100 tys. wniosków. Tymczasem według rekomendacji Banku Światowego, co roku w naszym kraju powinno być podpisywanych około 400 tys. umów o dofinansowanie, aby program przyczynił się efektywnie do poprawy jakości powietrza w Polsce.

Źródło: gramwzielone.pl

[czyste powietrze, program czyste powietrze, walka ze smogiem, smog, zanieczyszczenie powietrza, ministerstwo środowiska]


Komentarze

(1)
asiulka | 05.08.2019, 09:07
cieszą mnie te statystyki i wierzę, że dzięki ostatnim poprawkom w programie będzie jeszcze sprawniej szło. Ja dzięki temu programowi mogę się już cieszyć nowoczesnym kotłem eei pellets od Kostrzewy! Jestem z tego powodu naprawdę szczęśliwa!
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl