Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

PIB przygotuje bazę urządzeń grzewczych dla programu „Czyste Powietrze”

Redakcja RI  |  06.08.2019  |  1
PIB przygotuje bazę urządzeń grzewczych dla programu Czyste Powietrze
PIB przygotuje bazę urządzeń grzewczych dla programu Czyste Powietrze
Fot. pixabay.com

NFOŚiGW przekazał dotację w wysokości prawie 1,2 mln zł, która pozwoli Instytutowi Ochrony Środowiska – Państwowemu Instytutowi Badawczemu sporządzić bazę informacji na temat urządzeń grzewczych, na które będzie można uzyskać dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. Uporządkowane i na bieżąco aktualizowane dane będą dostępne bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych w całym kraju.

PIB stworzy bazę danych urządzeń grzewczych na paliwa stałe, ciekłe i gazowe, a także urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, na zakup i montaż, których będzie można uzyskać  wsparcie w ramach programu „Czyste Powietrze”. Zbiór tych informacji będzie powszechnie dostępny na terenie wszystkich województw. W rezultacie wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz samorządy uczestniczące w programie nie będą musiały tworzyć oddzielnych zestawień. 

Przeczytaj również: Program Czyste Powietrze pomoże w ociepleniu budynków z wielkiej płyty

Baza przyczyni się to do ułatwienia składania, a następnie rozpatrywania przedkładanych wniosków. Dostępność bazy urządzeń pomoże także w podejmowaniu świadomych decyzji zakupowych przez wnioskodawców i pozwoli im na szybkie porównanie parametrów energetyczno-emisyjnych urządzeń planowanych do zakupu. Realizacja zadania, w tym sukcesywna aktualizacja bazy potrwa do końca 2021 r.

– Dzisiejsza umowa pozwoli beneficjentom z programu Czyste Powietrze na łatwiejszy dostęp do sprawdzonych urządzeń grzewczych, zaopatrzonych w certyfikaty, spełniających normy ekologiczne. Będą oni mogli swobodnie i bez czasochłonnych poszukiwań wybrać odpowiednią aparaturę grzewczą – a to z pewnością pomoże też przyspieszyć kompletowanie danych wymaganych przy przystępowaniu do programu – podkreślił w swojej wypowiedzi Dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego Krystian Szczepański.

Źródło: NFOŚiGW

[NFOŚiGW, PIB, Instytut Ochrony Środowiska, program Czyste Powietrze, czyste powietrze, urządzenia grzewcze, ogrzewanie]

Komentarze

(1)
joanna | 09.08.2019, 10:39
bardzo dobry pomysł! Sama jak szukałam zastępstwa dla pieca węglowego dużo czasu musiałam poświęcić na poszukiwania kotła, który spełni wymogi a w sieci było wiele sprzecznych informacji, na forach już całkiem - co człowiek to własna interpretacja. Ostatecznie postawiłam na Kostrzewę i eei pellets i jestem zadowolona, oczywiście wszystko dzięki dotacji z programu ! :)
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 Jak osiągnąć 99% skuteczność bakteriobójczej w wentylacji » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl