Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Majowy obiad czwartkowy w PZITS

 wj  |  Rynek Instalacyjny 7-8/2019  |  09.08.2019
Majowy obiad czwartkowy w PZITS
Majowy obiad czwartkowy w PZITS
Fot. WJ

Główna Sekcja Ciepłownictwa, Ogrzewnictwa, Wentylacji i Inżynierii Atmosfery PZITS organizuje cykliczne „obiady czwartkowe”, odbywające się przy okazji spotkań członków związanych z zadaniami statutowymi.

Tematem przewodnim ostatniego spotkania (30 maja) były Wymagania i rzeczywiste zadania dla wentylacji pożarowej w budynkach wielokondygnacyjnych, które omówił dr inż. Grzegorz Kubicki z Politechniki Warszawskiej. Podkreślał, że strategia ochrony przeciwpożarowej budynku powinna się opierać na zdefiniowaniu celu działania wszystkich instalacji zabezpieczenia ppoż. oraz określeniu wzajemnego współdziałania technicznych środków ochrony ppoż. Przepisy techniczno-budowlane i o ochronie ppoż. określają wymagania podstawowe, które są podstawą projektowania. W budynkach wielokondygnacyjnych najistotniejsze są dwa z wymagań podstawowych – powstrzymanie rozprzestrzeniania się dymu w budynku poprzez ukształtowanie gradacji ciśnienia i zapewnienie bezpieczeństwa.

Przeczytaj również: Zapraszamy do udziału w Warsztatach PZITS

Do spełnienia wymagań podstawowych konieczne jest zastosowanie rozwiązań technicznych dobranych w oparciu o opracowany na potrzeby konkretnego budynku scenariusz pożarowy. Scenariusz ten powinien opisywać sekwencję możliwych zdarzeń pożarowych, uwzględniając charakterystykę budynku i jego użytkowników oraz charakterystykę prawdopodobnego pożaru. Wybrane rozwiązania wentylacji pożarowej muszą osiągać nakreślone w scenariuszu cele, opisane jako wymagania funkcjonalne. Bezkrytyczne kopiowanie rozwiązań lub stosowanie wspólnej matrycy postępowania dla różnych budynków może prowadzić do sytuacji, w której nie będzie możliwe spełnienie wymagań funkcjonalnych.

Spotkania GSCOWiIA PZITS odbywają się w Domu Technika NOT przy ul. Czackiego 3/5 w Warszawie. Podczas poprzednich omawiane były zagadnienia dotyczące zmian w dyrektywie EPBD i ich konsekwencji dla krajowej legislacji oraz projektowania systemów chłodzenia budynków w kontekście dyrektywy F-gazowej.

[obiad czwartkowy, pzits, polskie zrzeszenie inżynierów i techników sanitarnych, warszawski dom technika not, główna sekcja ciepłownictwa ogrzewnictwa wentylacji i inżynierii, wentylacja, wentylacja pożarowa]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak zapewnić bezpieczeństwo prac serwisowych » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl