Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

MERCOR – kolejny rok wzrostów

Redakcja RI  |  Rynek Instalacyjny 7-8/2019  |  09.08.2019
Wzrost wyników firmy
Wzrost wyników firmy
Fot. MERCOR

Grupa MERCOR S.A. – jeden z liderów europejskiego rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych – czwarty rok z rzędu wypracowała dwucyfrowe wzrosty sprzedaży. W roku obrotowym 2018/2019 jej przychody ze sprzedaży wzrosły o ponad 16% r/r (do 370,9 mln zł), a zysk netto o 30% r/r (do 15,3 mln zł). W okresie tym wartość zamówień Grupy wzrosła o 14%, do 378 mln zł. W minionym roku na poziomie zysków EBITDA i EBIT dynamika wynosiła odpowiednio +28% i +36% r/r. Grupa wraz ze wzrostem skali działania wypracowała poprawę rentowności na wszystkich poziomach.

Grupa MERCOR w roku 2018/19 przeznaczyła na inwestycje ok. 12 mln zł, a łącznie w ostatnich trzech latach ok. 50 mln zł. Środki te zostały wykorzystane na optymalizację produkcji i rozwój nowych produktów. Grupa rozważa możliwość wsparcia rozwoju na strategicznym kierunku dalszej ekspansji, tj. sprzedaży innowacyjnych płyt ogniochronnych mcr Silboard, poprzez pozyskanie inwestora finansowego oraz przeprowadzenie kierowanej do niego emisji akcji. Zwiększyła również skalę działania zarówno w kraju (+32%), jak i za granicą (+2%). Wszystkie trzy największe obecnie piony produktowe Grupy – oddymianie, wentylacja pożarowa i zabezpieczenia konstrukcji – odnotowały wzrosty przychodów.

Przeczytaj również: MERCOR kupuje linię technologiczną do produkcji innowacyjnych płyt MCR SILBOARD

Utrzymująca się dobra koniunktura, szczególnie na rynku budownictwa kubaturowego w Polsce i Europie, pozwala Grupie utrzymać wysoki poziom zamówień i sprzedaż. Firma zapowiada dalszą dywersyfikację produktową i geograficzną. 

– Rozwijanie sprzedaży płyt ogniochronnych mcr Silboard jest dla nas kluczowym kierunkiem rozwoju. To innowacyjny produkt, opracowany we współpracy z wybitnymi międzynarodowymi specjalistami. Mamy realne szanse zostać europejskim dostawcą płyt ognioodpornych – podsumowuje Krzysztof Krempeć, prezes zarządu MERCOR S.A.

Grupa przechodzi od produkcji demonstracyjnej do skali przemysłowej po zakupie pełnej linii technologicznej i jej montażu koło Płocka, gdzie produkcja powinna ruszyć w ciągu 12 mies.

Źródło: MERCOR

[wyniki grupy mercor, mercor, sprzedaż, wzrost sprzedaży]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylacyjnych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Poznaj zalety pomp nowej generacji » 5 powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła »
pompy woda powietrze pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Polecamy sprawdzone metody na pomiar spalin w zamkniętym pomieszczeniu »

pomiar spalin

 Jakie produkty pomogą ci w walce o czyste powietrze » Serwis pompy ciepła bez problemów - jak to zrobić »
program czyste powietrze serwis pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl