Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Kolejne konkursy w ramach „Silesia pod błękitnym niebem”

Redakcja RI  |  03.09.2019
Kolejne konkursy w ramach „Silesia pod błękitnym niebem”
Kolejne konkursy w ramach „Silesia pod błękitnym niebem”
Fot. pixabay.com

30 września mają wystartować kolejne nabory w konkursach prowadzonych w ramach przedsięwzięcia, realizowanego wspólnie przez Województwo Śląskie oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Jego celem jest pobudzenie gospodarki województwa śląskiego do tworzenia rozwiązań minimalizujących przyczyny i skutki negatywnego oddziaływania zanieczyszczenia powietrza w województwie śląskim w perspektywie do 2026 roku. Na wnioskodawców czeka łącznie 78 mln złotych.

„Silesia pod błękitnym niebem” to zachęta dla przedsiębiorców do wspólnej troski o lepsze powietrze w województwie śląskim, w oparciu o innowacje. Na dofinansowanie mogą liczyć wszelkie inicjatywy, zmierzające do eliminacji smogu i jego niekorzystnych skutków dla zdrowia. Pierwsze nabory wniosków w konkursach obu partnerskich instytucji odbyły się w listopadzie ubiegłego roku.

Dowiedz się więcej: 20 wniosków o dotacje z programu „Silesia pod błękitnym niebem”

– Efektywność energetyczna, gospodarka niskoemisyjna czy odnawialne źródła energii to zagadnienia, którymi coraz mocniej interesują się rodzimi przedsiębiorcy, szczególnie że są to dziedziny premiowane w przypadku przyznawania funduszy unijnych. Rozwiązania proekologiczne, służące poprawie warunków życia w naszym regionie mają szansę na dofinansowanie z RPO WSL oraz od ubiegłego roku także w ramach przedsięwzięcia realizowanego w partnerstwie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Za nami pierwszy nabór, w którym zostały złożone wnioski na realizację projektów dotyczących np. wykorzystania sztucznej inteligencji do analizy zanieczyszczeń powietrza, prac eksperymentalnych w dziedzinie zastosowania nowych materiałów w przemyśle czy innowacyjnych pojazdów o niskoemisyjnych. Od 30 września przedsiębiorcy będą mieli kolejną szansę na dofinansowanie prac B+R. Warto zaznaczyć, że nabór otwarty jest także dla firm spoza naszego regionu. Chcemy zachęcić tym samym do udziału podmioty, mające wiedzę, doświadczenie i wyniki badań, które można wdrożyć i zastosować, by  poprawić jakość powietrza w województwie śląskim – komentuje Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski.

W obu konkursach nabór wniosków wystartuje 30 września i potrwa do 29 stycznia 2020 roku. Szczegóły dostępne są na stronach: www.scp-slask.pl oraz www.ncbr.gov.pl.

Źródło: NBCR/SCP-Śląsk

[NCBR, Narodowe Centrum Badań Rozwoju, sezon grzewczy, ogrzewanie, zanieczyszczenie powietrza, energia z odnawialnych źródeł, poprawa jakości powietrza, degradacja środowiska]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl