Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach przejdzie termomodernizację

Redakcja RI  |  12.09.2019
Podpisanie umowy o dofinansowanie termomodernizacji budynku Instytutu Biologii Uniwersytetu w Siedlcach
Podpisanie umowy o dofinansowanie termomodernizacji budynku Instytutu Biologii Uniwersytetu w Siedlcach
Fot. Ministerstwo Energii

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach otrzymał dofinansowanie na realizację projektu termomodernizacyjnego. Głównym celem projektu jest zmniejszenie zużycia energii pierwotnej, co przełoży się na oszczędności w kosztach eksploatacyjnych obliczane na ponad 75 tys. złotych rocznie oraz ograniczenie emisji CO2.

– Staramy się jak najszerzej korzystać ze środków unijnych. Dla zarządców wielu budynków użyteczności publicznej to jedyna szansa na ograniczenie kosztów eksploatacji, a często warunek kontynuowania lub rozszerzenia prowadzonej działalności – stwierdził minister Tchórzewski. Przypomniał, że w obszarach wspierania efektywności energetycznej poprzez modernizację budynków, a także wykorzystania odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym zawarto już umowy na łączną sumę ponad 1,7 mld złotych, a zatwierdzono wnioski o płatność na kwotę wydatków kwalifikowanych na poziomie 580 mln złotych.

Przeczytaj również: Efekty termomodernizacji i zastosowania OZE w budynku jednorodzinnym

Budynek Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach jest jednym z ponad 1100 gmachów użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych, które zostaną poddane modernizacji energetycznej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. W ramach tego programu w całym sektorze energetycznym podpisano już ponad 660 umów na 9,5 mld złotych dofinansowania i blisko 21 mld złotych całkowitej wartości projektów.

Źródło: Ministerstwo Energii

[Ministerstwo Energii, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny, termomodernizacja, odnawialne źródła energii, OZE, modernizacja energetyczna, sektor energetyczny, ograniczenie emisji CO2]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl