Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Redakcja RI  |  02.10.2019
Mapa szkół biorących udział w programie Edukacyjna Sieć Antysmogowa
Mapa szkół biorących udział w programie Edukacyjna Sieć Antysmogowa
Fot. esa.nask.pl

Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji buduje Edukacyjną Sieć Antysmogową. W projekcie bierze udział już ponad 300 szkół z całej Polski. Do systemu włączono kolejne placówki, tym razem na Mazowszu, w Płocku, Gostyninie, Sierpcu, Nowym Kanigowie i Morawach.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza. Celem programu jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Szkoły, biorące udział w projekcie „ESA”, zostają wyposażone w mierniki, oznaczające jakość powietrza. Dane zbierane przez mierniki są udostępniane przez Internet oraz prezentowane na wyświetlaczach w szkole, co umożliwia uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza i adekwatne zaplanowanie aktywności. Uczniowie, wykorzystując dane archiwalne, mogą wykonywać pod kierunkiem nauczycieli własne badania i analizy w korelacji, z czynnikami atmosferycznymi. Projekt ruszył w lutym 2018 r., gdy czujniki jakości powietrza zamontowano pilotażowo w 10 szkołach.

Przeczytaj również: Jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na dzieci?

Udział szkół z Płocka, Gostynina, Sierpca, Nowej Kanigowie i Morawach to nagroda w drugiej edycji konkursu Ekomonster, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczenia powietrza. Wyróżnione placówki, otrzymały w ramach projektu ESA – na którym patronat objął również Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska (NFOŚ) - mierniki pyłów PM 2,5 i PM 10 wraz z tablicą LED wyświetlającą na bieżąco dane o aktualnej jakości powietrza.

Według ESA „36 miast z listy 50 z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Unii Europejskiej znajduje się w Polsce”.

Źródło: centrumprasowe.pap.pl

[ESA, Edukacyjna Sieć Antysmogowa, smog, walka ze smogiem, zanieczyszczenie powietrza, mierniki pyłów, Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
  • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl