Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Zmiany w programie Mój Prąd – samodzielny montaż mikroinstalacji PV dozwolony

Redakcja RI  |  14.10.2019
Samodzielny montaż mikroinstalacji PV
Samodzielny montaż mikroinstalacji PV
Fot. pixabay.com

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Morskiej poinformował, że został skorygowany wzór wniosku o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd. Wprowadzona zmiana umożliwia zainteresowanym samodzielny montażu instalacji PV.

Zmiana wniosku pozwala ubiegającym się o dotacje możliwość samodzielnego montażu zakupionej mikroinstalacji fotowoltaicznej. W takiej sytuacji wnioskodawca musi zaznaczyć to we wniosku oraz przedstawić stosowny załącznik – zaświadczenia o samodzielnym wykonaniu montażu mikroinstalacji PV. W załączniku tym samodzielnie montujący instalację wnioskodawca oświadcza, że materiały i wyposażenie przedstawione w fakturach będących podstawą wniosku o dofinansowanie były niezbędne do montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej i zostały w tym celu wykorzystane.

Dowiedz się więcej: Program „Mój Prąd” już działa!

Według stanu na 11 października dotychczas do Ministerstwa Energii trafiło prawie 2,5 tys. wniosków o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd, a środki wypłacono w przypadku nieco ponad 1,7 tys. wniosków na łączną kwotę 8,365 mln zł, dzięki czemu powstaną instalacje PV o mocy 9,696 MW.

 

Źródło: cire.pl

[fotowoltaika, panele słoneczne, energia słoneczna, program Mój Prąd, energia elektryczna, produkcja energii elektrycznej, NFOŚiGW, dofinansowanie, panele PV, instalacja fotowoltaiczna]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl