Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Jak budować i projektować zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju?

patronat medialny Rynku Instalacyjnego
Redakcja RI  |  17.10.2019
Konferencje 4Buildings
Konferencje 4Buildings
Fot. mat. pras.

4Buildings to nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje poświęcone najważniejszym trendom w budownictwie XXI wieku: GoGreen – o odnawialnych źródłach energii; NoWaste – o zrównoważonym budownictwie; InTech – o nowych technologiach i BeSmart – o inteligentnych rozwiązaniach w budynkach. Ich uczestnicy poszukają odpowiedzi na pytanie, jak budować i projektować w sposób zrównoważony, z wykorzystaniem nowatorskich technologii oraz energii odnawialnej. Goście wydarzenia dowiedzą się jak w prosty sposób zmienić miejsca do życia i pracy w przestrzenie pełne ekologicznych rozwiązań. 4Buildings odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Rynek urządzeń i materiałów budowlanych przechodzi rewolucję. Nowe technologie pozwalają coraz szybciej realizować inwestycje, optymalizować koszty eksploatacji budynków oraz poprawiają komfort życia ich użytkowników. Wyścig na innowacje to nie chwilowa moda, ale rozwiązanie wielu problemów technicznych, środowiskowych oraz społeczno-ekonomicznych mających wpływ na budownictwo. Pionierskie rozwiązania pozwalają rozwinąć skrzydła inwestorom, wykonawcom i architektom, pomagają w realizacji ich najbardziej śmiałych wizji budowlanych. Ideą 4Buildings jest prezentowanie i promowanie właśnie takich rozwiązań.

Przeczytaj również: DKBE 2019 – druga edycja debaty o roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym

Jeden dzień branżowy skierowany zostanie do profesjonalistów, dwa dni przyjmą formułę „otwartych” dla osób zainteresowanych nowoczesnym budownictwem, nowinkami technologicznymi i ekologicznymi rozwiązaniami. Przez trzy dni producenci i dystrybutorzy - liderzy nowatorskich rozwiązań oraz eksperci będą prezentować najnowsze rozwiązania w branży budowlanej i dyskutować o tym, jak rozwijać swój biznes i budować nowocześnie, z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, a przede wszystkim z korzyścią dla społeczeństwa.

Podczas dni otwartych 4Buildings odbędą się liczne prezentacje i dyskusje, dowiedzieć się będzie można m.in. jak usprawnić procesy realizacji inwestycji, jak przebudować stary budynek w energooszczędny i ekologiczny dom przyszłości oraz jak zbudować dom niskoemisyjny. Zaprezentowane zostaną najmodniejsze projekty domów, najbardziej ekologiczne budynki na świecie, a także eko-domy czy domy z drewna. Uczestnicy 4Buildings będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad architektów, w tym architektów zieleni. Nie zabraknie wystaw, prezentacji, dyskusji i warsztatów dla gości.

Główne tematy merytorycznych dyskusji to budownictwo przyszłości, nowatorskie technologie budowlane, efektywność energetyczna i energia odnawialna oraz inteligentne budynki. Na 4Buildings obecne będą firmy budowlane, wykonawcy, deweloperzy i inwestorzy, zarządcy nieruchomości, zarządzający infrastrukturą drogową, kolejową, wodną, techniczną, firmy wykończeniowe, grupy zakupowe, kupcy, projektanci i architekci, producenci i dostawcy materiałów budowlanych i technologii, urbaniści, administracja rządowa i samorządy, producenci i dostawcy usług oraz sieci handlowe.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.4buildings.pl/2019/pl/.

[4Buildings, konferencja, budynek energooszczędny, dom niskoemisyjny, OZE, odnawialne źródła energii, zrównoważone budownictwo]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


1-2/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Regulacja odzysku ciepła
  • - Pompy ciepła w ciepłownictwie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl