Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Green Water Solutions nagrodzona na PLGBC Green Building Awards 2019

Redakcja RI  |  31.10.2019
Nagrody Green Building Awards 2019
Nagrody Green Building Awards 2019
Fot. Green Water Solutions

Green Building Awards to nagrody przyznawanej przy okazji Green Building Sympozjum, organizowanego przez PLGBC Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego najbardziej prestiżowego wydarzenia merytorycznego skierowanego do branży zielonego budownictwa. 9 edycja wydarzenia odbyła się w dniu 3.10.2019 w budynku The Tides w Warszawie.

Technologie odzysku wody GreenLife zostały docenione jako najbardziej innowacyjny system wody deszczowej. Opatentowane rozwiązanie znajduje szerokie zastosowanie w projektach realizowanych przez Green Water Solutions na terenie Polski. Systemy odzysku wody deszczowej oparte o to rozwiązanie odznaczają się możliwością odzysku 100% wody deszczowej z dachów budynków, minimalnym zapotrzebowaniem na serwis i efektywnością kosztową, będąc jednocześnie łatwymi do implementacji w projektach. Systemy oparte o tę technologię bardzo szybko zdobyły rynek. Na ich zastosowanie zdecydowali się najwięksi gracze polskiego rynku nieruchomości m.in. Skanska Property Poland, DHL, Panattoni czy PKP (Stacje IDS).

Przeczytaj również: System Recyklingu Wody Szarej 10.000 l/d

Urządzenia są także coraz częściej stosowane w budynkach użyteczności publicznej i dużych obiektach komercyjnych oraz przemysłowych. Systemy recyklingu Wody Szarej GreenLife to najdoskonalsza dostępna na rynku technologia zawracania wody już zużytej w budynkach m.in. pod prysznicami czy w umywalkach. Umożliwia ona po podczyszczeniu ponowne użycie czystej bezwonnej i pozbawionej bakterii wody do podlewania i spłukiwania toalet. Przeciętnej wielkości urządzenia stosowane w budownictwie komercyjnym pozwalają zaoszczędzić od 10 do 20 tysięcy litrów wody dziennie w budynkach zrównoważonych, co przekłada się także na efekt finansowy.

W założeniu, nagrody PLGBC Green Building Awards mają być wyróżnieniem ich wkładu w rozwój budownictwa zielonego w Polsce. Ideą konkursu i przyznawanych w nim nagród jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa. Jury oceniło przede wszystkim zielone rozwiązania zastosowane w produktach i produktach. Pod uwagę wzięto także ich innowacyjność, a w kategoriach dla budynków również walory architektoniczne. Wyróżnieniem ich wkładu w rozwój budownictwa zielonego w Polsce. Nagrody stanowią wyróżnienie dla projektantów, producentów i inwestorów za szczególny wkład w rozwój zielonych technologii i budownictwa w Polsce. 

Nagrodzone rozwiązanie GreenLIfe

Biovitor, Systemy Odzysku Wody Deszczowej

Filtry Biovitor to skalowalne rozwiązanie filtracyjne z możliwością łatwego dostosowania do wielkości zlewni projektowanego budynku. Filtry są kluczowym elementem systemów odzysku wody deszczowej dostarczanych przez GreenLife i Green Water Solutions. Dzięki opatentowanej technologii i połączeniu mechanicznej filtracji z osadnikiem biologicznym urządzenia zapewniają nie tylko pełną klarowność, bezwonność wody zawracanej do budynku, ale także pozwalają zminimalizować zapotrzebowanie na serwis do absolutnego minimum (średnio 6-8 lat). Urządzenia te przy prawidłowym użytkowaniu nie wymagają także okresowej wymiany żadnych elementów, co jest niezwykle ważna z ekologicznego punktu widzenia. 

Recykling wody szarej: korzystny dla finansów i dla środowiska

Woda szara to w niewielkim stopniu zanieczyszczone ścieki z pryszniców, wanien i umywalek, która jest oczyszczana dla uzyskania wody użytkowej dobrej jakości. Jako czysta i pozbawiona zarazków woda może być ponownie wykorzystywana do czyszczenia, nawadniania ogrodów, spłukiwania toalet czy innych celów, do których nie trzeba koniecznie używać wody o standardzie wody pitnej. Dzięki własnej instalacji recyklingowej produkcji GreenLife ścieki mogą być codziennie uzdatniane w ilości uzależnionej od zapotrzebowania, powodując, że większość wysokojakościowej wody użytkowej wraca do hotelu.

Sposób działania instalacji recyklingu wody szarej GreenLife

Sercem instalacji recyklingu GWI GreenLIfe jest filtr membranowy. Zastosowana w instalacji GreenLife technologia biofiltrów membranowych gwarantuje pełną separację biomasy od oczyszczonej wody szarej. Dzięki temu możliwe jest odzyskanie niemal 100% wody, wolnej od frakcji stałej oraz całkowicie oczyszczonej z pozostałości bakterii i wirusów. Cały proces czyszczenia składa się z fazy czyszczenia biologicznego oraz z ultrafiltracji (bioreaktor membranowy MBR); woda jest następnie przechowywana w zbiorniku wody oczyszczonej. 

Źródło: Green Water Solutions

[Green Water Solutions, woda deszczowa, woda opadowa, woda szara, nagroda, filtracja, PLGBC Green Building Awards]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl