Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

W trakcie targów Interclima 2019 firma Samsung pokaże nową gamę sterowanych sztuczną inteligencją klimatyzatorów Wind-FreeTM

Redakcja RI  |  08.11.2019
fot. Samsung

Firma Samsung zaprezentuje platformę klimatyzatora do montażu naściennego w trakcie targów Interclima 2019. Nowa gama produktów wykorzystuje unikalną technologię chłodzenia Wind-Free™ firmy Samsung, uzupełnioną o nowe funkcje sterowania chłodzeniem za pomocą sztucznej inteligencji i czujnik wykrywania ruchu. Targi Interclima 2019 odbywają się w dniach od 5 do 8 listopada 2019 roku w Paryżu. Stoisko firmy Samsung znajduje się w Hali 2, stanowisko E105.

Firma Samsung ogłosiła, że w trakcie targów Interclima 2019 w Paryżu odbędzie się światowa premiera zupełnie nowej platformy klimatyzacyjnej do montażu naściennego z czynnikiem chłodniczym R32, wykorzystującej unikalną technologię chłodzenia Wind-Free™ i oferującej nowe inteligentne funkcje. 

Interclima, najważniejsze na świecie targi związane z rozwiązaniami z zakresu ogrzewania i klimatyzacji, są idealnym miejscem dla firmy Samsung na podkreślenie jej zaangażowania w Europie i ogłoszenia nowej gamy produktów na rok 2020 przed ich premierą na różnych rynkach na świecie.

Zobacz również: Regulacja wilgotności w klimatyzacji

Technologia chłodzenia Wind-FreeTM

W 2017 roku firma Samsung wprowadziła na rynek pierwszy klimatyzator do montażu naściennego z technologią Wind-FreeTM w Europie. Klimatyzatory z technologią Wind-FreeTM cechują się trzystopniowym trybem chłodzenia. W pierwszym kroku temperatura jest szybko obniżana w trybie Fast Cooling. Następnie za pomocą funkcji osuszania klimatyzator ustawia optymalny poziom wilgotności. W końcu, gdy osiągnięta zostanie żądana temperatura, aktywowany jest tryb chłodzenia Wind-Free™, aby utrzymać ten poziom i zapewnić idealny komfort.

W trybie chłodzenia Wind-FreeTM świeże powietrze jest delikatnie i równomiernie rozpraszane poprzez tysiąc mikrootworów, tworząc w ten sposób stan „powietrza nieruchomego”.* W takiej atmosferze osoby przebywające w pomieszczeniu mogą pracować i relaksować się bez doświadczania nieprzyjemnych podmuchów zimnego powietrza. 

Inteligentne działanie 

Nowa gama produktów z technologią Wind-FreeTM optymalizuje proces chłodzenia dzięki funkcji automatycznego chłodzenia sterowanego przez sztuczną inteligencję,** pozwalając klientom znacznie efektywniej użytkować klimatyzator. Automatyczne chłodzenie ze sztuczną inteligencją analizuje warunki w pomieszczeniu, preferowane przez użytkownika temperatury i tryby chłodzenia, a nawet klimat na zewnątrz, aby automatycznie przełączyć się na najbardziej odpowiednie ustawienia.  

Klimatyzator ma wbudowany czujnik wykrywania ruchu (Motion Detect Sensor –MDS)**, który śledzi ruchy użytkownika, aby zapewnić wydajne chłodzenie i uniknąć marnowania energii. Czujnik wykrywa brak użytkowników w pomieszczeniu i automatycznie zmienia ustawienia klimatyzatora, aby lekko zwiększyć temperaturę, lub przełącza się na tryb czuwania.

Przeczytaj także: Wentylacja budynków edukacyjnych – problemy z jakością powietrza wewnętrznego

Zwiększona efektywność energetyczna 

Klimatyzatory naścienne nowej generacji z technologią Wind-FreeTM wyposażone są w nową energooszczędną sprężarkę Digital Inverter Boost firmy Samsung, która pozwala na utrzymanie żądanej temperatury, jednocześnie ograniczając zużycie energii. Nowa sprężarka Digital Inverter Boost została zaprojektowana do wspomagania utrzymywania temperatury wewnętrznej w wydajny sposób, bez konieczności ciągłego włączania i wyłączania urządzenia. Najlepszy model z gamy urządzeń z technologią Wind-FreeTM otrzymał oznaczenie A+++, zarówno dla sezonowego współczynnika efektywności energetycznej (SEER), jak i SCOP, co jest najwyższą oceną energooszczędności, jaką można otrzymać w Europie.***

Dostępność 

Nowa naścienna platforma klimatyzacyjna firmy Samsung z czynnikiem chłodniczym R32 będzie dostępna do kupienia w pierwszym kwartale 2020 roku. Poprzez nową platformę firma Samsung odświeży swoją pełną ofertę klimatyzatorów naściennych. Większość z nich korzysta z podobnych udoskonaleń technologicznych i cechuje się nową prostokątną i schludną sylwetką, która idealnie wpasuje się w każde otoczenie. Według planów bardziej szczegółowe informacje o produkcie zostaną opublikowane pod koniec 2019 roku.

*ASHRAE (American Society of Heating, Refrigeration, and Air-Conditioning Engineers) definiuje „powietrze nieruchome” jako prądy powietrzne poruszające się przy prędkościach poniżej 0,15 m/s, w których nie występują chłodne ciągi

** Dostępnośćopisanych funkcji może zależećod wykonania.

*** Podana klasa energetyczna dotyczy wersji 9k BTU i jest zgodna z klasyfikacjąetykiet 2019 UE nr 626/2011 (partia 10) na skali od D do A+++.

[samsung, klimatyzator, efektywność energetyczna, targi interclima]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl