Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Jubileusz katowickiego PZITS

Redakcja RI  |  26.11.2019
Jubileusz katowickiego PZITS
Jubileusz katowickiego PZITS
Fot. PZITS

22 listopada 2019 roku katowicki oddział PZITS zorganizował obchody 80. rocznicy powołania Oddziału. Uroczystość odbyła się w jubileuszowym roku 100-lecia powstania Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych w Polsce.

Jubileusz był okazją do podziękowania koleżankom i kolegom, którzy w ostatnich latach wyróżnili się zaangażowaniem w pracy społecznej na rzecz Stowarzyszenia. Oprócz zaszczytnych honorowych złotych odznak PZITS z diamentem, prezes Zarządu Głównego PZITS Krystyna Korniak-Figa wręczyła również członkom Stowarzyszenia z najdłuższym stażem jubileuszowe medale 100-lecia PZITS.

Przeczytaj również: Zaproszenie na grudniowy obiad czwartkowy PZITS

Gratulacje z okazji jubileuszu dla wszystkich członków katowickiego oddziału PZITS, na ręce prezes Ewy Dworskiej, złożyli przedstawiciele innych oddziałów, stowarzyszeń zgrupowanych w FSN NOT i uczelni technicznych (Politechniki Śląskiej i ATH w Bielsku-Białej) oraz licznie przybyli przedstawiciele zakładów wodociągowych i firm branżowych współpracujących z Oddziałem.

Roman Karwowski, przewodniczący Rady Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, składając gratulacje z okazji jubileuszu, podkreślił bardzo dobrą współpracę Izby ze Stowarzyszeniem, oraz znaczący wkład przedstawicieli PZITS w proces powstawania Izby Inżynierów Budownictwa na Śląsku. W uznaniu zasług i podziękowaniu za dotychczasową współpracę oddział katowicki został uhonorowany Medalem ŚlOIIB, który wręczył Roman Karwowski, przewodniczący Rady ŚlOIIB.

Konferencja oprócz części uroczystej związanej z wręczeniem odznaczeń, wyróżnień i podziękowań obejmowała również część merytoryczną składająca się z ciekawych i inspirujących referatów. Krótki rys historyczny katowickiego oddziału PZITS zaprezentował Michał Janota (PZITS O. Katowice). Rozwój Katowickich Wodociągów na tle rozwoju Miasta Katowice omówił Jan Psiuk (Katowickie Wodociągi), a o systemie zaopatrzenia w wodę Aglomeracji Śląskiej mówił Andrzej Siudy (Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów).

Zmiany w systemach wodociągowych i kanalizacyjnych na terenie Śląska przedstawił Florian Piechurski (Politechnika Śląska), a technologie oczyszczania wody - Jolanta Gumińska (PŚl). O tym, jak rozwijały się technologie oczyszczania ścieków oraz co będzie wykorzystywane w przyszłości, mówił Krzysztof Barbusiński  (PŚl). Piotr Lubina (PŚl) omówił zmiany w systemach ogrzewania budynków oraz ciepłownictwie, a o gospodarce obiegu zamkniętego na Śląsku mówił Krzysztof Pikoń (PŚl). Zmiany w wentylacji i klimatyzacji w ostatnich dekadach scharakteryzował Zbigniew Trzeciakiewicz (PŚl). O aktualnych problemach z ochroną powietrza mówiła Barbara Kozielska (PŚl), a problem niskiej emisji przedstawiła Ewa Dziekońska (Polski Klub Ekologiczny, Koło w Tychach).

Źródło: PZITS Odział Katowice

[PZITS, PZITS Odział Katowice, jubileusz]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak zapewnić bezpieczeństwo prac serwisowych » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl