Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Jubileusz katowickiego PZITS

Redakcja RI  |  26.11.2019
Jubileusz katowickiego PZITS
Jubileusz katowickiego PZITS
Fot. PZITS

22 listopada 2019 roku katowicki oddział PZITS zorganizował obchody 80. rocznicy powołania Oddziału. Uroczystość odbyła się w jubileuszowym roku 100-lecia powstania Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych w Polsce.

Jubileusz był okazją do podziękowania koleżankom i kolegom, którzy w ostatnich latach wyróżnili się zaangażowaniem w pracy społecznej na rzecz Stowarzyszenia. Oprócz zaszczytnych honorowych złotych odznak PZITS z diamentem, prezes Zarządu Głównego PZITS Krystyna Korniak-Figa wręczyła również członkom Stowarzyszenia z najdłuższym stażem jubileuszowe medale 100-lecia PZITS.

Przeczytaj również: Zaproszenie na grudniowy obiad czwartkowy PZITS

Gratulacje z okazji jubileuszu dla wszystkich członków katowickiego oddziału PZITS, na ręce prezes Ewy Dworskiej, złożyli przedstawiciele innych oddziałów, stowarzyszeń zgrupowanych w FSN NOT i uczelni technicznych (Politechniki Śląskiej i ATH w Bielsku-Białej) oraz licznie przybyli przedstawiciele zakładów wodociągowych i firm branżowych współpracujących z Oddziałem.

Roman Karwowski, przewodniczący Rady Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, składając gratulacje z okazji jubileuszu, podkreślił bardzo dobrą współpracę Izby ze Stowarzyszeniem, oraz znaczący wkład przedstawicieli PZITS w proces powstawania Izby Inżynierów Budownictwa na Śląsku. W uznaniu zasług i podziękowaniu za dotychczasową współpracę oddział katowicki został uhonorowany Medalem ŚlOIIB, który wręczył Roman Karwowski, przewodniczący Rady ŚlOIIB.

Konferencja oprócz części uroczystej związanej z wręczeniem odznaczeń, wyróżnień i podziękowań obejmowała również część merytoryczną składająca się z ciekawych i inspirujących referatów. Krótki rys historyczny katowickiego oddziału PZITS zaprezentował Michał Janota (PZITS O. Katowice). Rozwój Katowickich Wodociągów na tle rozwoju Miasta Katowice omówił Jan Psiuk (Katowickie Wodociągi), a o systemie zaopatrzenia w wodę Aglomeracji Śląskiej mówił Andrzej Siudy (Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów).

Zmiany w systemach wodociągowych i kanalizacyjnych na terenie Śląska przedstawił Florian Piechurski (Politechnika Śląska), a technologie oczyszczania wody - Jolanta Gumińska (PŚl). O tym, jak rozwijały się technologie oczyszczania ścieków oraz co będzie wykorzystywane w przyszłości, mówił Krzysztof Barbusiński  (PŚl). Piotr Lubina (PŚl) omówił zmiany w systemach ogrzewania budynków oraz ciepłownictwie, a o gospodarce obiegu zamkniętego na Śląsku mówił Krzysztof Pikoń (PŚl). Zmiany w wentylacji i klimatyzacji w ostatnich dekadach scharakteryzował Zbigniew Trzeciakiewicz (PŚl). O aktualnych problemach z ochroną powietrza mówiła Barbara Kozielska (PŚl), a problem niskiej emisji przedstawiła Ewa Dziekońska (Polski Klub Ekologiczny, Koło w Tychach).

Źródło: PZITS Odział Katowice

[PZITS, PZITS Odział Katowice, jubileusz]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Dobierz grzejniki do pomp ciepła i kondensatorów »


 Poznaj nowoczesne rozwiązania sieci preizolowanych »

Jaki materiał dobrać by nie tracić energii »
przewody preizolowane pompa wodna
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 Czy są nowe technologie w systemach ogrzewania podłogowego »


wiem więcej »

 Jak wygenerować oszczędności stosując pompę woda/powietrze »

Poznaj korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
rozwiązania pomiarowe pompa wodna
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Dołącz do klubu instalatora! Korzytaj z rabatów  »

strefa instalatora

 Czy w dzisiejszych czasach rozwiązania pomiarowe śą wystarczające »

Pompy ciepła opracowane z myślą o nowych wymaganiach »
rozwiązania pomiarowe pompy ciepła
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Poznaj nowe zastosowanie pomp w pralniach przemysłowych »

Skorzystaj z najtańszego programu do sporządzania świadectw energetycznych budynku »
wentylacja klatki schodwej program do rozliczeń
jestem na bieżąco »  korzystam z udogodnień »

 


Poznaj najważniejsze cechy użytkowe centrali rekuperacyjnej »

centrale rekuperacyjne

 Szybka i sprawna kanalizacja pomieszczeń w domu jednorodzinnym » Jak zabezpieczyć kocioł po sezonie grzewczym »
kanalizacja inwentaryzacja kotla grzewczego
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Jak działa nowoczesna studnia wodomierzowa »

studnia wodomierzowa zastosowanie

 "Less waste" pod kątem instalatora - na co zwrócić uwagę » Za pomocą jakiego urządzenia podnieść ciśnienie wody w budynku mieszkalnym »
grzejnik armatura pompa
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


4/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zalecenia na czas pandemii
  • - Projekt ogrzewania podłogowego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl