Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

MERCOR – dobra sprzedaż, znaczący wzrost rentowności

Redakcja RI  |  02.12.2019
Dobra sprzedaż, znaczący wzrost rentowności
Dobra sprzedaż, znaczący wzrost rentowności
Fot. MERCOR

Grupa „MERCOR” S.A. po I półroczu roku obrotowego 2019/20 odnotowała wzrost sprzedaży i rentowności. W I półroczu (1.04 - 30.09.2019) przychody ze sprzedaży Grupy wzrosły o 9% r/r (do 191 mln zł), a zysk netto o 57% r/r (do 12,9 mln zł). Dynamika wzrostu zysków EBITDA i EBIT wyniosła odpowiednio +42% i +44% r/r. Grupa wraz ze wzrostem skali działania odnotowała istotnie wyższą rentowność na wszystkich poziomach.

W samym II kwartale Grupa wypracowała wzrost przychodów ze sprzedaży (+12%) i wzrost zysku netto (+143%) w porównaniu do słabszego pod względem zyskowności II kwartału rok wcześniej (głównie w wyniku zdarzeń jednorazowych).

Przeczytaj również: MERCOR – kolejny rok wzrostów

Grupa w okresie od kwietnia do września 2019 (1H 2019/20) zwiększyła poziom sprzedaży w kraju o +4%, do 97,7 mln zł. Sprzedaż zagraniczna wzrosła o 15% do 93,3 mln zł. Sprzedaż w Polsce stanowiła po półroczu 51% przychodów Grupy, a sprzedaż zagraniczna 49%. W okresie tym wartość zamówień Grupy wzrosła o 3%, do 210,1 mln zł. Grupa w I półroczu roku obrotowego 2019/20 przeznaczyła na inwestycje ok. 10 mln zł, głównie na badania i rozwój nowych produktów oraz kolejne prace związane z rozwojem produkcji innowacyjnej płyty mcr Silboard (pion ogniochronnych zabezpieczeń konstrukcji) -głównie prace montażowe i adaptacyjne nowej linii technologicznej w zakładzie koło Płocka.

Źródło: Mercor

[MERCOR, wyniki, sprzedaż]

Tagi: 
mercor | 
wyniki | 
sprzedaż

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl