Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Trox Info Expo 2019

 wj  |  Rynek Instalacyjny 12/2019  |  19.12.2019
Trox Info Expo 2019
Trox Info Expo 2019
Fot. WJ

Na corocznym spotkaniu z partnerami firmy Trox na temat technologii i nowości tym razem najwięcej uwagi poświęcono wentylacji pożarowej oraz regulacji systemów wentylacyjnych.

Spotkanie odbyło się 14 listopada w nowym centrum szkoleniowym w siedzibie firmy w Starej Iwicznej pod Warszawą. Zgromadzonych projektantów i partnerów przywitał Piotr Urasiński wraz z zespołem. W części spotkania poświęconej wentylacji pożarowej Michał Hycnar omówił warunki zabudowy i montażu klap przeciwpożarowych oraz oddymiających, wskazując na regulacje zawarte w przepisach i normach. Zaprezentował nową generację klap prostokątnych FKA2-EU, o wysokości od 100 do 800 mm i szerokości od 200 do 1800 mm. Można je doposażyć z zewnątrz, mają otwory inspekcyjne z dwóch stron i łatwo je czyścić. Mogą być montowane na różne sposoby – z wykorzystaniem płyty ogniochronnej, ramy drewnianej z zaprawą, a nawet przy zmniejszonej odległości od konstrukcji wsporczych.

Przeczytaj również: Trox Info Expo 2018 - relacja

Marek Wysokiński przedstawił zagadnienia wentylacji pożarowej w garażach zamkniętych i wskazywał, jak stosować wentylatory oddymiające X-FANS. Mają one kompaktową budowę i można je montować w ograniczonych przestrzeniach ze względu na brak wymagań dla prostych odcinków napływu. Zastosowano w nich nowy regulator przepływu powietrza z zakresem regulacji od 0,5 do 13 m/s.

W części spotkania dotyczącej sterowania systemami wentylacyjnymi Michał Hycnar omówił regulację ilości powietrza za pomocą urządzeń VAV i regulatorów zmiennego przepływu powietrza oraz ich współpracę ze sterownikami i systemem BMS. Regulatory przepływu powietrza TVE Troxa wyznaczają nowy standard dla tych urządzeń. Pomiar strumienia objętości powietrza ma miejsce bezpośrednio w przepustnicy i nie mają one rurek impulsowych, czujników i innych elementów w przewodzie. Regulacja odbywa się w zamkniętej pętli – bez dodatkowych czujników. Rozwiązanie to zapewnia najwyższą dokładność pomiaru, nawet przy niekorzystnych warunkach napływu powietrza. Do regulatorów oferowane są sterowniki Easy, Compact lub wariant Modbus. Zagadnienia kontroli i regulacji systemów wentylacyjnych w pomieszczeniach czystych omówił Maciej Cierpikowski – zaprezentował m.in. Easylab, nowe rozwiązanie systemowe wentylacji laboratoriów z dygestoriami. Prezentacjom towarzyszyła dyskusja, zwłaszcza wokół zagadnień przeciwpożarowych i wentylacji laboratoriów.

Źródło: Trox Info Expo

[konferencja, Trox Info, Piotr Urasiński, dystrybucja powietrza, zanieczyszczenie powietrza, układ wentylacji, wentylacja, filtry powietrza, instalacje ogrzewania powietrznego, Michał Hycnar]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika Rynek Instalacyjny 12/2019

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl