Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

EVOlucja KLIMOR – cykl szkoleń dla projektantów

Redakcja RI  |  07.01.2020
EVOlucja KLIMOR – cykl szkoleń dla projektantów
EVOlucja KLIMOR – cykl szkoleń dla projektantów
Fot. Klimor

Podczas 17 spotkań na terenie Polski, inżynierowie Klimor podejmą próbę odpowiedzi na 9 ważnych pytań, które będą impulsem do refleksji nad rzeczywistym funkcjonowaniem systemów wentylacji w konfrontacji z parametrami obliczeniowymi.

W ponad 50-letniej historii Klimor był w Polsce prekursorem i propagatorem rozwiązań, które znajdowały uznanie klientów, wchodziły do standardu innych producentów, a z czasem stawały się wymagane prawnie. Jednym z przykładów jest zastosowanie w centralach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych wymienników odzysku ciepła. Dziś rozwiązanie to jest oczywiste, jednak w latach 80 i 90 przeznaczenie dodatkowych środków inwestycyjnych na obniżenie nakładów energetycznych wydawało się zbędne. Mimo pierwotnie sceptycznego nastawienia, inżynierom Klimor udawało się przekonać projektantów i inwestorów do zastosowania innowacyjnego rozwiązania. W roku 2002 wykorzystanie energii z powietrza wywiewanego zostało zapisane w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. 

Przeczytaj również: Centrale wentylacyjne – innowacje i nowinki techniczne

Dziś rosnące oczekiwania co do jakości powietrza w pomieszczeniach użytkowych wymuszają zwiększanie krotności wymian na powietrze świeże. W oczywisty sposób prowadzi to do rosnącego udziału zużycia energii przez centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne w całkowitym zużyciu energii w budynkach. Tendencja ta została także zauważona przez Komisję Europejską, która w ramach Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE (nazywanej EKOPROJEKTEM), w 2014 roku wprowadziła Rozporządzenie 1253/2014 wiążącą efektywność najważniejszych elementów systemu wentylacji budynków niemieszkalnych, tj. sprawności odzysku ciepła, skuteczności filtracji oraz nakładu energetycznego na pracę napędów wentylatorów, uwzględniając wzajemny wpływ tych elementów na efektywność urządzenia jako całości. Dzisiejsza świadomość ograniczonych zasobów paliw, globalnie rosnącej emisji CO2 oraz drożejącej energii w połączeniu ze wzrostem zapotrzebowania na powietrze świeże, wskazuje, że ówcześnie rozpoczęta praca Klimor nad poprawą efektywności energetycznej systemów wentylacyjnych w Polsce była potrzebna i musi być kontynuowana z uwzględnieniem nowych rozwiązań.

Klimor ma ambicję do podnoszenia poprzeczki i wyznaczania kierunków w swojej dziedzinie, dlatego na bazie doświadczeń i wiedzy, w ofercie Klimor dochodzi do EVOlucji. Nowy typoszereg central Klimor EVO został zaprojektowany z myślą o: 

  • ograniczeniu mostków ciepła i lepszych parametrach izolacyjności obudowy, 
  • bardziej efektywnego wykorzystania odzysku ciepła Io,      
  • możliwość implementacji pompy ciepła jako odzysku ciepła IIo,
  • o większych możliwości dopasowania przekroju central,          
  • sprawniejszych wentylatorach,           
  • wysokoskutecznej filtracji przy umiarkowanych oporach,              
  • dokładniejszej regulacji.

Promocja innowacji i możliwości nowego produktu Klimor EVO to także okazja do poruszenia istotnych zagadnień mających wpływ na cały system wentylacji. Niewątpliwie należą do nich skuteczność i efektywność. Zagadnienia mogą wydawać się nam znane, jednak zagłębienie w temat oraz obserwacja bieżących inwestycji pokazuje bardzo duży potencjał do zmian, które przyniosą wymierne korzyści w jakości powietrza w budynkach oraz redukcji nakładów energetycznych podczas eksploatacji. Projektantów zainteresowanych wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o kontakt pod adresem mailowym: handlowy@klimor.pl.

Źródło: Klimor

[Klimor, szkolenia, ograniczenie mostków ciepła, wentylacja, centrale wentylacyjne, Klimor EVO]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl