Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Dofinansowanie do wymiany kotłów w Szczecinie

Redakcja RI  |  15.01.2020
Dofinansowanie do wymiany kotłów w Szczecinie
Dofinansowanie do wymiany kotłów w Szczecinie
Fot. pixabay.com

Mieszkańcy Szczecina będą mogli skorzystać z dwóch programów oferujących zwrot części kosztów wymiany kotłów na bardziej ekologiczne. Wkrótce ma ruszyć nabór do pierwszego z nich, programu Mewa.

Miejski program Mewa realizowany jest w Szczecinie od połowy 2018 r. Zakłada on dofinansowanie likwidacji ogrzewania opartego na paliwie węglowym. Aby z niego skorzystać, należy pozbyć się starego kotła i wymienić go na ogrzewanie gazowe, elektryczne, kocioł na pellet, odnawialne źródło energii, albo podłączyć nieruchomość do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Przeczytaj również: Rynek urządzeń grzewczych pod lupą inspekcji

W ramach Mewy mieszkańcy mogą odzyskać do 55 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. W tym roku nowością jest górny limit kwoty dofinansowania, na poziomie 10 tys. zł. Tyle wynosiła średnia wysokość dotacji przyznawanych w latach ubiegłych. Dzięki wprowadzeniu maksymalnej kwoty dotacji będzie ona dostępna dla większej liczby odbiorców, co ma pomóc zwiększyć efektywność programu.

Beneficjentami Mewy mogą być m.in. osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe i przedsiębiorcy. Dofinansowanie obejmuje inwestycje zrealizowane po 1 stycznia 2015 r. Wnioski o dofinansowanie z Mewy można składać od 22 stycznia do 30 kwietnia br. w Urzędzie Miasta Szczecin, jego w filii w prawobrzeżnej części miasta lub przesłać pocztą. Wnioski rozpatrywane będą według kolejności zgłoszeń.

Drugi program dofinansowania wymiany kotłów węglowych, który będzie realizowany w tym roku w Szczecinie, to Zefirek. Miasto otrzymało na ten cel ponad 2,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Program zakłada modernizację źródeł ciepła w 250 lokalizacjach i dotyczył będzie planowanych inwestycji. Więcej informacji na ten temat magistrat planuje opublikować wkrótce.

Źródło: centrumprasowe.pap.pl

[dofinansowanie, ogrzewanie, wymiana ogrzewania, Szczecin, Mewa, Zefirek, kocioł węglowy, kocioł grzewczy]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Regulacja odzysku ciepła
  • - Pompy ciepła w ciepłownictwie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl