Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Polacy chcą korzystać z zielonej energii

Redakcja RI  |  20.01.2020
Ankieta EBI: 51 proc. Polaków deklaruje chęć korzystania z zielonej energii
Ankieta EBI: 51 proc. Polaków deklaruje chęć korzystania z zielonej energii
Fot. cire.pl

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) zaprezentował wyniki drugiej edycji ankiety dotyczącej klimatu, która dotyczyła indywidualnych starań podejmowanych przez mieszkańców różnych krajów na rzecz przeciwdziałania zmianie klimatu. Wynika z niej między innymi, że 51 proc. ankietowanych zamierza korzystać z zielonej energii, ale póki co na taki krok zdecydowało się 10 proc. biorących udział w badaniu.

Wyniki ankiety wskazują, że Polacy są gotowi wprowadzić zmiany związane ze stylem życia, które mogą przyczynić się do ograniczenia zmian klimatu, jednak jeśli chodzi o aktywność społeczną, opinie respondentów są podzielone. 69 proc. Polaków twierdzi, że ogranicza ogrzewanie domu lub mieszkania zimą ze względu na ochronę środowiska, a kolejne 8 proc. deklaruje taki zamiar. Jeśli chodzi o wykorzystanie zielonej energii, Polska pozostaje w tyle za innymi krajami Europy: jedynie 10 proc. obywateli zaczęło korzystać w domu z tego typu źródeł, podczas gdy średnia europejska wynosi 25 proc. Jednak 51 proc. ankietowanych Polaków chce podjąć taki krok w najbliższych miesiącach.

Przeczytaj również: 7 proc. Europejczyków nie stać na ogrzewanie mieszkań

Na podstawie wyników ankiety można też wysnuć wniosek, że 75 proc. Polaków ma zamiar rzadziej latać samolotem, aby przeciwdziałać zmianie klimatu. Liczba ta odpowiada średniej europejskiej. 81 proc. osób uczestniczących w badaniu chce korzystać z pociągu zamiast samolotu w przypadku podróży, trwających maksymalnie pięć godzin. EBI podkreśla, ze gotowość do podjęcia w 2020 roku działań związanych z powstrzymaniem zmian klimatu można zaobserwować na całym świecie. Ponad 94 proc. ankietowanych obywateli Chin chce skorzystać z zielonej energii, a w Europie i w Stanach Zjednoczonych wskaźnik ten kształtuje się na poziomie odpowiednio 70 proc. i 64 proc. Podobnie jest w kwestii inwestowania w zielone fundusze: taki krok zamierza wykonać w 2020 roku ponad 86 proc. ankietowanych Chińczyków, natomiast w Stanach Zjednoczonych i w Europie - odpowiednio 56 proc. i 52 proc.

Źródło: cire.pl

[Europejski Bank Inwestycyjny, ogrzewanie domu, zielona energia]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Regulacja odzysku ciepła
  • - Pompy ciepła w ciepłownictwie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl