Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Nowe inwestycje Danfoss w Polsce

Redakcja RI  |  30.01.2020
Nowa fabryka w Tuchomiu
Nowa fabryka w Tuchomiu
Fot. Danfoss

Firma Danfoss rozpoczyna rozbudowę fabryki w Grodzisku Mazowieckim, gdzie zostanie uruchomiona produkcja zaworów chłodniczych i zatrudnienie znajdzie ponad 330 osób. Dodatkowych 25 osób już zostało zatrudnionych w grodziskiej fabryce przy nowo otwartych liniach elektronicznych termostatów grzejnikowych Danfoss Eco oraz nowego produktu w portfolio spółki Danfoss Saginomiya. Fabryka zlokalizowana w Tuchomiu, dzięki projektowi konsolidacji produkcji węzłów cieplnych na rynek europejski, zwiększy zatrudnienie o ponad 70 osób. Wszystkie te zmiany dadzą sumaryczny wzrost zatrudnienia o blisko 450 nowych miejsc pracy, dochodząc do 2 200 osób zatrudnionych przez Danfoss w Polsce. Równolegle z rozwojem obecnej działalności grupa Danfoss podpisała porozumienie w sprawie nabycia Eaton Hydraulics, światowego lidera dostarczającego produkty i rozwiązania dla hydrauliki przemysłowej.

Zarząd Danfoss Group podjął decyzję o rozwoju działalności w Polsce. Już w tym roku w Grodzisku Mazowieckim rozpocznie się budowa nowej hali o pow. 10 tys. m2, w której ulokowana zostanie połowicznie i całkowicie zautomatyzowana produkcja oraz budynek biurowy. Do nowej hali przeniesiona zostanie produkcja zlokalizowana do tej pory w Kolding w Danii. W jej skład wchodzą linie produkcyjne zaworów elektromagnetycznych dla chłodnictwa komercyjnego i przemysłowego oraz zastosowań przemysłowych. Rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce zaplanowano na styczeń 2022, choć pierwsze linie produkcyjne wystartują już na początku 2021 roku.

Przeczytaj również: Raport: Lokalne sieci energetyczne mogą przyczynić się do dekarbonizacji ciepłownictwa i chłodnictwa w UE

Konsolidacja produkcji węzłów cieplnych na rynek europejski

Z początkiem grudnia 2019 rozpoczął się kolejny projekt konsolidacji – przeniesienie produkcji węzłów cieplnych PL32 do polskiej fabryki w Tuchomiu, który zakończy się w drugim kwartale 2020 r. i umożliwi obsługę całego rynku europejskiego. W wyniku konsolidacji zatrudnienie znajdzie 70 osób.

ECO2

Pod koniec ubiegłego roku, w fabryce Danfoss w Grodzisku Mazowieckim, została otworzona nowa linia produkcyjna elektronicznych termostatów Danfoss Eco™. To elektroniczne urządzenie pozwala zmniejszyć zużycie energii aż o 30%. Danfoss Eco™ to ikona digitalizacji i flagowy produkt Danfossa, potwierdzający zasłużoną pozycję leadera w zakresie innowacji i efektywności energetycznej. Przy nowej linii zatrudnionych docelowo zostanie 30 osób. Dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji każdego dnia linię opuszcza 3000 elektronicznych termostatów.

Nowy produkt Danfoss Saginomiya w Grodzisku

Danfoss Saginomiya, polsko-japońska spółka joint venture zlokalizowana w Grodzisku Mazowieckim, rozszerza swoje portfolio o nowy wyłącznik ciśnieniowy do aplikacji z CO2. Nowy produkt został zaprojektowany przez Saginomiya Seisakusho, Inc. w Japonii, a decyzją udziałowców produkcja wyłącznika będzie zlokalizowana w Grodzisku Mazowieckim. Uruchomienie produkcji jest przewidziane na sierpień 2020. W celu dotrzymania tego terminu instalacja pierwszych stanowisk nastąpi już w marcu przyszłego roku. Docelowo na nowej linii będzie pracowało 10 osób.

Danfoss: Zrównoważony rozwój jest warunkiem długoterminowego sukcesu

Efektywność energetyczna jest częścią korporacyjnego DNA firmy i jest przedmiotem zainteresowania Danfoss od jego powstania w 1933 roku. Dzięki swoim produktom i usługom grupa technologiczna wnosi istotny wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ oraz wspiera światowe cele polityki klimatycznej. Firma nie tylko dostarcza na rynek rozwiązania istotnie poprawiające efektywność energetyczną, ale również sama przed sobą stawia ambitne cele. Zgodnie z własną strategią klimatyczną celem grupy jest redukcja intensywności energetycznej oraz emisji CO2 o połowę do roku 2030 w stosunku do poziomu z roku 2007. Obecnie firma odnotowała  43% wzrostu efektywności energetycznej oraz 25% redukcji emisji CO2 związanej z ogrzewaniem, chłodzeniem, wentylacją i oświetleniem w swoich budynkach. 

Danfoss Poland aktywnie włącza się w działania redukcyjne grupy, systematycznie zmniejszając zużycie surowców naturalnych oraz odpadów ograniczając tym samym emisje gazów cieplarnianych do atmosfery. W ubiegłym roku, dzięki redukcji zużycia gazu ziemnego i energii elektrycznej oraz zwiększeniu udziału energii ze źródeł odnawialnych do ponad 77% firma zredukowała emisję CO2 o prawie 2 tys. ton. Firma nie tylko realizuje wspólne cele klimatyczne grupy Danfoss, ale również inicjuje własne działania mające na celu redukcję śladu ekologicznego. Rozpoczęta w styczniu 2019 roku akcja LessPlastic, polegająca na rezygnacji z zamawiania wody butelkowanej na rzecz picia wody z kranu podawanej przez dystrybutory, umożliwiła redukcję plastikowych odpadów PET we wszystkich polskich lokalizacjach o 9 ton rocznie. Chcąc pójść o krok dalej, Danfoss zachęca inne firmy do przyłączenia się do akcji #LessPlasticChallenge, tak aby wspólnie uzyskać jak najkorzystniejszy środowiskowo efekt.

[Danfoss, efektywność energetyczna, zawory elektroenergetyczne, woda, węzeł cieplny]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Co zmieniła unijna strategia na rzecz tworzyw sztucznych »

tworzywa sztuczne

 Poznaj nowe zastosowanie pomp w pralniach przemysłowych »

Skorzystaj z najtańszego programu do sporządzania świadectw energetycznych budynku »
wentylacja klatki schodwej program do rozliczeń
jestem na bieżąco »  korzystam z udogodnień »

 


Jak działają i czym różnią się względem siebie zawory sterowane pneumatycznie »

zawory sterowane pneumatycznie

 Poznaj technikę skutecznego oddymiania klatki schodowej »

Czy są nowe technologie w systemach ogrzewania podłogowego »
wentylacja klatki schodwej ogrzewanie podłogowe
umiem więcej »   wiem więcej »

 


Poznaj najważniejsze cechy użytkowe centrali rekuperacyjnej »

centrale rekuperacyjne

 Dowiedz się więcej o działaniu sterownika do pompy wodnej » Jak zabezpieczyć kocioł po sezonie grzewczym »
sterownik do pompy wodnej inwentaryzacja kotla grzewczego
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Jak działa nowoczesna studnia wodomierzowa »

studnia wodomierzowa zastosowanie

 "Less waste" pod kątem instalatora - na co zwrócić uwagę » Na którą pompę ciepła otrzymasz dotację z programu "czyste powietrze"»
grzejnik armatura pompa ciepła
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jak uzdatnić wodę w instalacji HVAC  »

uzdatnianie wody

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl