Materiały i technologie energooszczędne

Uczestnicy konferencji „Materiały i technologie energooszczędne – budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”
Uczestnicy konferencji „Materiały i technologie energooszczędne – budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”
Fot. Politechnika Częstochowska

Konferencja „Materiały i technologie energooszczędne – budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym” od wielu lat łączy wystąpienia, obrady i prezentacje referatów z sesjami wyjazdowymi, co umożliwia uczestnikom zapoznanie się ze współczesną praktyką budowlaną, w szczególności z pracami rewaloryzacyjnymi, modernizacyjnymi i restauratorskimi w istniejących budynkach oraz realizacją nowych obiektów budowlanych. Podczas sesji wyjazdowych nadrzędnym celem jest zwracanie uwagi na poszukiwanie rozwiązań materiałowych i technologicznych optymalnych pod względem energetycznym i ekologicznym. Spotkania naukowców z praktykami budownictwa służą wymianie spostrzeżeń i doświadczeń z wielu krajów, zwłaszcza w zakresie renowacji ­budynków.

XXI edycja tej konferencji, organizowanej przez Katedrę Organizacji i Technologii Budownictwa Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej, odbyła się 4–6 grudnia 2019 r. Jej partnerami były: Research Institute of Building Physics (NIISF) Russian Academy of Architecture and Building Sciences (Rosja), University of Žilina (Słowacja) i Georgian Technical University (Gruzja). Patronat nad konferencją objęli JM Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol, Komisja Inżynierii Budowlanej PAN oraz Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami PAN.

Przeczytaj również: IV konferencja „Wentylacja i klimatyzacja przyszłości” 2020

Na konferencję zgłoszono prace z 20 ośrodków naukowych z kraju i zagranicy (m.in. z Armenii, Gruzji, Rosji, Słowacji i Ukrainy). W obradach wzięło udział ponad 60 osób, w tym przedstawiciele uczelni, instytucji naukowo-badawczych, stowarzyszeń oraz firm. Tematyka wystąpień dotyczyła obiektów budowlanych, m.in. komponentów wpływających na ich charakterystykę energetyczną i ekologiczną w aspekcie zrównoważonego rozwoju. Zaprezentowano wyniki badań naukowych i nowatorskie rozwiązania projektowe, konstrukcyjne, technologiczne i organizacyjne pozwalające zoptymalizować pod względem energetycznym, a także ekologicznym realizację, eksploatację i demontaż obiektu budowlanego.

W drugim dniu konferencji, w ramach pierwszej sesji wyjazdowej, uczestnicy zapoznali się z działaniami inwestycyjnymi i rozwojem gminy Olsztyn, w tym z projektem inwestycyjnym „Zwiększenie atrakcyjności Zamku Olsztyn poprzez wykonanie niezbędnych prac konserwatorskich i restauratorskich”. Zwiedzili restaurowane obiekty i poznali stosowane w nich technologie. W trzecim dniu konferencji, w trakcie drugiej sesji wyjazdowej, w ramach prezentacji „Zmieniamy architekturę miast – Kraków” goście mieli okazję zapoznać się z wybranymi realizacjami w tym mieście: Centrum Kongresowym – ICE, rewitalizacją terenów poprzemysłowych i budową zespołu obiektów Bonarka Business Park oraz obiektami Equal Business Park.

[konferencja, Katedra Organizacji i Technologii Budownictwa wydziału Politechniki Częstochowskiej, charakterystyka energetyczna, technologie energooszczędne, praktyka budowlana]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Co osuszy powierzchnię do 80 m² »

osuszanie pomieszczeń


 


Zaprojektuj niezawodne instalacje w budynku »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

zawory antyskażeniowe
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


 Jak zapewnić skuteczny monitoring parametrów środowiskowych w pomieszczeniach medycznych »

izolacje w instalacji


 


Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »
armatura bezdotykowa
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Skróć czas montażu i uruchomienia układu mieszającego nawet o 50% »

uklad mieszający projektowanieJak zadbać o higienę w miejscach publicznych »

Zarejestruj się i zgarnij  pieniądze na kolejne zakupy   »
 
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Co zrobić kiedy nie możesz pozbyć się wody z wycieku »

wyciek z rury


 


Jaki wybrać płyn do instalcji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »
panele fotowoltaiczne ochrona przed pożarem
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zabezpieczyć dylatację przed pożarem »

dyletacja

 Do 77% oszczędności na zużyciu energii »

Z poradnika hydraulika - gdzie kupisz sprawdzony sprzęt »

cichy oszczedny klimatyzator hydraulik
jestem na bieżąco » korzystam z wiedzy »

 


Jakich elemntów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

alternatywne zrodla energii


 


Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »
kanalizacja wentylatory
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Czy pompa ciepła się opłaca »

alternatywne zrodla energii


 


Poznaj metody na oszczędność wody »

W czym tkwi sedno w projektowaniu instalacji grzewczej »
produkcja studni wodomierzowych
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy »

grzejniki aluminiowe czy stalowe


 

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


11/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - OZE w budynkach wielorodzinnych
  • - Klimat w pomieszczeniach szkolnych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl