Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Materiały i technologie energooszczędne

Uczestnicy konferencji „Materiały i technologie energooszczędne – budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”
Uczestnicy konferencji „Materiały i technologie energooszczędne – budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”
Fot. Politechnika Częstochowska

Konferencja „Materiały i technologie energooszczędne – budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym” od wielu lat łączy wystąpienia, obrady i prezentacje referatów z sesjami wyjazdowymi, co umożliwia uczestnikom zapoznanie się ze współczesną praktyką budowlaną, w szczególności z pracami rewaloryzacyjnymi, modernizacyjnymi i restauratorskimi w istniejących budynkach oraz realizacją nowych obiektów budowlanych. Podczas sesji wyjazdowych nadrzędnym celem jest zwracanie uwagi na poszukiwanie rozwiązań materiałowych i technologicznych optymalnych pod względem energetycznym i ekologicznym. Spotkania naukowców z praktykami budownictwa służą wymianie spostrzeżeń i doświadczeń z wielu krajów, zwłaszcza w zakresie renowacji ­budynków.

XXI edycja tej konferencji, organizowanej przez Katedrę Organizacji i Technologii Budownictwa Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej, odbyła się 4–6 grudnia 2019 r. Jej partnerami były: Research Institute of Building Physics (NIISF) Russian Academy of Architecture and Building Sciences (Rosja), University of Žilina (Słowacja) i Georgian Technical University (Gruzja). Patronat nad konferencją objęli JM Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol, Komisja Inżynierii Budowlanej PAN oraz Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami PAN.

Przeczytaj również: IV konferencja „Wentylacja i klimatyzacja przyszłości” 2020

Na konferencję zgłoszono prace z 20 ośrodków naukowych z kraju i zagranicy (m.in. z Armenii, Gruzji, Rosji, Słowacji i Ukrainy). W obradach wzięło udział ponad 60 osób, w tym przedstawiciele uczelni, instytucji naukowo-badawczych, stowarzyszeń oraz firm. Tematyka wystąpień dotyczyła obiektów budowlanych, m.in. komponentów wpływających na ich charakterystykę energetyczną i ekologiczną w aspekcie zrównoważonego rozwoju. Zaprezentowano wyniki badań naukowych i nowatorskie rozwiązania projektowe, konstrukcyjne, technologiczne i organizacyjne pozwalające zoptymalizować pod względem energetycznym, a także ekologicznym realizację, eksploatację i demontaż obiektu budowlanego.

W drugim dniu konferencji, w ramach pierwszej sesji wyjazdowej, uczestnicy zapoznali się z działaniami inwestycyjnymi i rozwojem gminy Olsztyn, w tym z projektem inwestycyjnym „Zwiększenie atrakcyjności Zamku Olsztyn poprzez wykonanie niezbędnych prac konserwatorskich i restauratorskich”. Zwiedzili restaurowane obiekty i poznali stosowane w nich technologie. W trzecim dniu konferencji, w trakcie drugiej sesji wyjazdowej, w ramach prezentacji „Zmieniamy architekturę miast – Kraków” goście mieli okazję zapoznać się z wybranymi realizacjami w tym mieście: Centrum Kongresowym – ICE, rewitalizacją terenów poprzemysłowych i budową zespołu obiektów Bonarka Business Park oraz obiektami Equal Business Park.

[konferencja, Katedra Organizacji i Technologii Budownictwa wydziału Politechniki Częstochowskiej, charakterystyka energetyczna, technologie energooszczędne, praktyka budowlana]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Czy w dzisiejszych czasach rozwiązania pomiarowe śą wystarczające »

Pompy ciepła opracowane z myślą o nowych wymaganiach »
rozwiązania pomiarowe pompy ciepła
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Co zmieniła unijna strategia na rzecz tworzyw sztucznych »

tworzywa sztuczne

 Poznaj nowe zastosowanie pomp w pralniach przemysłowych »

Skorzystaj z najtańszego programu do sporządzania świadectw energetycznych budynku »
wentylacja klatki schodwej program do rozliczeń
jestem na bieżąco »  korzystam z udogodnień »

 


Jak działają i czym różnią się względem siebie zawory sterowane pneumatycznie »

zawory sterowane pneumatycznie

 Poznaj technikę skutecznego oddymiania klatki schodowej »

Czy są nowe technologie w systemach ogrzewania podłogowego »
wentylacja klatki schodwej ogrzewanie podłogowe
umiem więcej »   wiem więcej »

 


Poznaj najważniejsze cechy użytkowe centrali rekuperacyjnej »

centrale rekuperacyjne

 Szybka i sprawna kanalizacja pomieszczeń w domu jednorodzinnym » Jak zabezpieczyć kocioł po sezonie grzewczym »
kanalizacja inwentaryzacja kotla grzewczego
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Jak działa nowoczesna studnia wodomierzowa »

studnia wodomierzowa zastosowanie

 "Less waste" pod kątem instalatora - na co zwrócić uwagę » Za pomocą jakiego urządzenia podnieść ciśnienie wody w budynku mieszkalnym »
grzejnik armatura pompa
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jak uzdatnić wodę w instalacji HVAC  »

uzdatnianie wody

 Dobierz grzejnik do pomp ciepła i kondensatorów »

Instalatorze sprawdź dostępne webinary »
rozwiązania pomiarowe webinary instalator
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl