Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Województwo opolskie chce skorzystać z programu LIFE w walce ze smogiem

Redakcja RI  |  07.02.2020
Województwo opolskie chce skorzystać z programu LIFE w walce ze smogiem
Województwo opolskie chce skorzystać z programu LIFE w walce ze smogiem
Fot. pixabay.com

Samorząd województwa opolskiego podjął decyzję i złożył w Brukseli wniosek o dofinansowanie systemu zarządzania jakością powietrza w ramach programu LIFE. Województwo opolskie jest jedynym regionem starającym się o pieniądze z tego programu.

Samorząd woj. opolskiego złożył w Brukseli komplet dokumentów na dofinansowanie systemu zarządzania jakością powietrza w ramach programu LIFE. Projekt o wartości około 10 mln zł w 40 proc. byłby finansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Wkład opolskich samorządów to pięć procent. Pozostałe fundusze to pieniądze unijne.

Przeczytaj również: Czym oddycha Warszawa?

Celem projektu jest przygotowanie na wszystkich szczeblach samorządu jednolitego systemu informacyjnego wspierającego realizację różnych programów ochrony powietrza w regionie. W tym celu władze województwa podpisały porozumienie z rektorem Politechniki Opolskiej, która wyraziła gotowość przeszkolenia na rocznych studiach podyplomowych kilkudziesięciu pracowników samorządów różnych szczebli.

Po przeszkoleniu będą oni mogli w profesjonalny sposób przygotowywać informacje o stanie powietrza i prowadzić doradztwo dla mieszkańców i instytucji z terenu swojego działania na temat ekologicznych źródeł ciepła oraz sposobów uzyskania na ten cel różnego rodzaju dotacji. Złej jakości powietrza jest głównym problemem środowiskowym w woj. opolskim, a jego bezpośrednie skutki dotykają cały region. Najgorzej jest w miastach: z 33 gmin ze stwierdzonym obszarem przekroczeń pyłu zawieszonego PM10, 27 to miasta, a 80 proc. ludności narażonej na ponadnormatywne stężenia pyłu zawieszonego PM10 mieszka w największych 10 miastach województwa.

Źródło: samorzad.pap.pl

[smog, program LIFE, stan powietrza, czyste powietrze, walka ze smogiem, zanieczyszczenie powietrza, ekologiczne źródła ciepła]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Regulacja odzysku ciepła
  • - Pompy ciepła w ciepłownictwie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl