Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Dni Zrównoważonej Energii

Dni Zrównoważonej Energii
Dni Zrównoważonej Energii
Fot. OÖ Energiesparverband

Europejska Konferencja Efektywności Energetycznej podczas Światowych Dni Zrównoważonej Energii (4–6 marca w austriackim Wels) odbyła się pod znakiem ogłoszonego w grudniu Europejskiego Zielonego Ładu. W konferencji wzięło udział 400 ekspertów z 50 krajów i poszukiwano na niej m.in. odpowiedzi na pytanie, jak dokonać transformacji energetycznej i osiągnąć neutralność klimatyczną w Europie i na świecie.

Europejski Zielony Ład (European Green Deal), przedstawiony w grudniu 2019 r. przez Komisję Europejską, to ambitny pakiet środków, które powinny umożliwić europejskim obywatelom i przedsiębiorstwom czerpanie korzyści ze zrównoważonej zielonej transformacji. Może się on stać nową strategią wzrostu gospodarczego UE dzięki inwestycjom w technologie ekologiczne, zrównoważone rozwiązania i nowe przedsiębiorstwa. Zaangażowanie społeczeństwa i wszystkich zainteresowanych stron ma kluczowe znaczenie dla powodzenia całej inicjatywy. Europejski Zielony Ład wytycza drogę ku transformacji uczciwej i zgodnej z zasadami sprawiedliwości społecznej.

Przeczytaj również: WSED 2019

Działania zaplanowano w taki sposób, aby żadna osoba ani żaden region nie pozostały w tyle w nadchodzącym okresie wielkiej transformacji. Unia Europejska ogłosiła, że będzie pierwszym neutralnym dla klimatu kontynentem do 2050 roku. Efektywność energetyczna to „pierwsze paliwo” tej transformacji energetycznej i zajmuje ona główną pozycję w planie działania na rzecz zrównoważenia gospodarki UE. Podczas konferencji w Wels efektywność energetyczna była rozpatrywana także w kontekście polityki, rynku, finansowania, e-mobilności i dekarbonizacji przemysłu.

Przedstawiono przykłady, jak dzięki transformacji energetycznej tworzy się lepsze społeczeństwo. Pokazywano, jak efektywność energetyczna przemysłu i niezależność od energii kopalnej stają się kluczowymi czynnikami konkurencyjności i będą stanowić kolejny duży krok w transformacji przemysłowej. Przedstawiono także aktualne informacje na temat postępów w transformacji energetycznej w sektorze mobilności i magazynowania energii elektrycznej. Przytaczano przykłady najlepszych praktyk. Transformacja wymaga inwestycji, zaprezentowano więc również szereg instrumentów finansowania i programów wsparcia.

World Sustainable Energy Days to jedna z wiodących światowych konferencji na temat neutralności klimatu. Oprócz European Energy Efficiency Conference towarzyszy im wiele wydarzeń – np. europejska konferencja pelletowa, konkurs dla młodych badaczy energii, warsztaty na temat zielonego finansowania, konferencja na temat efektywności energetycznej w przemyśle oraz konferencja Smart E-Mobility, a także targi i sesje posterowe. Kolejne World Sustainable Energy Days zaplanowano na 24–26 lutego 2021 r., a referaty można zgłaszać do 12 października 2020 r.

Więcej informacji na stronie www.wsed.at/call.

[WSED, WSED 2020, Dni Zrównoważonej Energii, europejski zielony ład, zrównoważona zielona transformacja, efektywność energetyczna]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika Rynek Instalacyjny 4/2020

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Poznaj nowinki z branży HVAC »

klimatyzatory

 4 sposoby zastosowania wymienników ciepła »

Na czym polega automatyzacja instalacji  w technice budowlnej »
wymienniki ciepła systemy kanalizacyjne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Grzejnik czy podłogówka - czym ogrzewać? »

ogrzewanie hybrydowe

 Jak prawidłowo odizolować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

Zdradzamy 3 funkcje ultra nowoczesnych klimatyzatorów »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Czy znasz 5 funkcji, które ułatwią pomiary? »

systemy wentylacyjne

 Poznaj sposób na optymalizację strat energii »

Jakie są korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Dobierz urządzenie tłoczące do pomieszczenia » Jaki rekuperator nadaje się do budynków jednorodzinnych »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


7-8/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne kotły na gaz i paliwa stałe
  • - Dezynfekcja powietrza wentylacyjnego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl