Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Preizolowane rury Ecoflex – elastyczne rozwiązanie od Uponor

Redakcja RI  |  30.04.2020
Preizolowane rury Ecoflex – elastyczne rozwiązanie od Uponor
Preizolowane rury Ecoflex – elastyczne rozwiązanie od Uponor
Fot. Uponor

Bezproblemowy i sprawny transport czynnika wewnątrz i na zewnątrz budynków jest kluczowy dla nowoczesnych inwestycji nastawionych na wysoką efektywność, komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Preizolowane rury Ecoflex spełniają nie tylko najsurowsze wymagania i normy, ale także układają się szybko i sprawnie nawet w trudnych warunkach na budowie.

Kompletne rozwiązanie systemowe Ecoflex dedykowane jest niskoparametrowym sieciom ciepłowniczym, podłączeniom budynków mieszkalnych, instalacjom niskotemperaturowym, biogazowniom oraz sieciom chłodniczym. Ekonomiczny transport ciepłej i zimnej wody użytkowej w budownictwie komercyjnym i prywatnym odbywa się bez zakłóceń z jednoczesną dbałością o najwyższą higienę przesyłanych mediów. Ponadto elastyczność materiałów wykorzystanych do produkcji rur Ecoflex zapewnia szybszą oraz bardziej oszczędną pracę instalatorów i monterów, a innowacyjna technologia połączeń Uponor Wipex nie wymaga zgrzewania czy stosowania specjalistycznych narzędzi. Rury Ecoflex z rurami przewodowymi z PEX można łączyć również w technologii Q&E. Instalacja bezpołączeniowa może wynosić nawet do 200 metrów. Pomimo wykorzystania w konstrukcji sztywnych, ale karbowanych rur osłonowych, a także warstw izolacyjnych ze spienionego polietylenu, który kompensuje wydłużenia cieplne rur, całość jest praktyczna w montażu oraz łatwa w operowania – bez względu na stopień zaawansowania projektu i aktualne warunki panujące na budowie.

W ofercie Uponor dostępne są cztery niezawodne rozwiązania, dostosowane do potrzeb projektowych i realizacyjnych. Uponor Ecoflex Thermo dedykowany jest sieciom ciepłowniczym. Ecoflex Aqua służy do zaopatrywania obiektów w ciepłą wodę użytkową (Aqua Twin posiada dodatkowo rurę dla cyrkulacji ciepłej wody użytkowej lub pozwala na prowadzenie zimnej i ciepłej wody użytkowej w jednej elastyczne rurze Ecoflex). Kompleksowy system Ecoflex Quattro daje możliwość przesyłania czynnika grzewczego (zasilenie + powrót) oraz ciepłej wody użytkowej wraz z cyrkulacją w jednej elastycznej, preizolowanej rurze, natomiast Ecoflex Supra w wersji Supra PLUS jest zintegrowany z kablem przeciwmroźnym i dostarcza wodę zimną lub odprowadza chłodziwa czy ścieki. Każde z rozwiązań może mieć dodatkowe zastosowania, jak m.in. przesyłanie chemikaliów czy ścieków pod ciśnieniem.


Wysoka jakość rur preizolowanych Ecoflex potwierdzona została najważniejszymi certyfikatami i badaniami, jak certyfikat jakości VDI/KIWA, który gwarantuje trwałość całych systemów oraz ich poszczególnych elementów przez ponad 30 lat. Ponadto rury preizolowane Uponor Ecoflex są produkowane zgodnie z normą europejską EN15632 w ramach systemu zarządzania jakością, certyfikowanego zgodnie z normami ISO 9001 i 14001. Wartości strat ciepła Ecoflex Thermo są również objęte certyfikatem DIN Certco.

Atesty wydane przez ATV DVWK-A127 stwierdzają, że rury preizolowane Ecoflex mogą być położone w miejscach o obciążeniu ruchem pojazdów, zgodnie z SLW 60, czyli typowych dla samochodów ciężarowych (=60 ton).
 

Źródło: Uponor

[Uponor, nowości w technice, rura preizolowana Ecoflex, sieci ciepłownicze, rura]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl