Laureat konkursu Lider Instalacji 2020: Grupa Klima-Therm

Kategoria: marketing i rozwój rynkowy firmy
Redakcja RI  |  05.05.2020
Laureat konkursu Lider Instalacji 2020: Grupa Klima-Therm
Laureat konkursu Lider Instalacji 2020: Grupa Klima-Therm
Fot. Klima-Therm

Laureatem konkursu Lider Instalacji 2020 w kategorii „marketing i rozwój rynkowy” została Grupa Klima-Therm – za zintegrowane w ramach Grupy działania marketingowe oraz szczególnie efektywne wsparcie sprzedaży i budowę profesjonalnego wizerunku na rynku HVACR.

Zobacz wszystkich laureatów konkursu Lider Instalacji 2020 >>

Grupa Klima-Therm oferuje szerokie portfolio marek produktowych – łącznie 17 brandów na czele z japońską marką Fujitsu, w tym trzy marki własne (Klimor, Kaisai i Auratsu). Działalności Grupy Klima-Therm jako wiodącego dostawcy systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych przyświeca troska o jakość i komfort powietrza – w biurze, w domu oraz we wszystkich pomieszczeniach, w których pracują i przebywają ludzie. Firma dostarcza najnowocześniejsze urządzenia i zaawansowane systemy, które zapewniają optymalne parametry temperaturowe i jakościowe powietrza, jak również gwarantują właściwy przebieg procesów technologicznych.

W równym stopniu jak o powietrze Grupa Klima-Therm dba o bliższe i dalsze otoczenie biznesu. Wyznaczyła sobie priorytety oparte na proekologicznym podejściu do działalności i partnerstwie z klientem oraz na dbałości o zasoby ludzkie. Dział Marketingu i PR Grupy Klima-Therm wyznacza strategię i koordynuje działania marketingowe dla wszystkich spółek i marek z portfolio Grupy Klima-Therm: w tym komunikację korporacyjną, marketing marek własnych i dystrybucyjnych, komunikację produktową, Customer Experience, Employer Branding oraz Public Relations.

Strategia marketingowa Grupy wskazuje mocne strony i walory firmy jako wiodącego dostawcy w branży klimatyzacyjnej i wentylacyjnej oraz profesjonalisty i eksperta w swojej dziedzinie. Pokazuje również, że jest ona firmą inżynierską i kompetentnym doradcą Klienta oraz godnym zaufania partnerem merytorycznym. Jest też firmą innowacyjną, rozwijającą własne rozwiązania produktowe oraz budującą swoją wartość poprzez zintegrowane działania marketingowe.

Wybrane projekty marketingowe:   

 • Program wsparcia sprzedaży Fujitsu „Poznaj Klimat” na platformie online, skierowany do Autoryzowanych Dystrybutorów i Instalatorów Fujitsu, który m.in. nagradza regularnie dokonywane zakupy oraz usprawnia procesy posprzedażowe w zakresie udostępniania klientom informacji handlowej i technicznej o zakupionych urządzeniach.   
 • Akademia Grupy Klima-Therm: szkolenia autoryzacyjne, warsztaty prezentacyjne, szkolenia produktowe oraz webinaria i platforma e-learningowa.   
 • Portal dokumentacji technicznej dokumentacja.ktg.pl - autorska platforma z dokumentacją techniczną urządzeń Fujitsu, Kaisai, Klima-Therm by Clint - w trzech językach.   
 • Promocje produktowe Fujitsu i Kaisai dla dystrybutorów i instalatorów oraz hurtowni sieciowych – jako narzędzia wspierające sprzedaż urządzeń z grupy split, multi split oraz pomp ciepła.   
 • Kampania online Fujitsu, Kaisai, Klimor dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych zainteresowanych zakupem klimatyzacji.  
 • Kampanie w mediach społecznościowych w celu realizacji komunikacji korporacyjnej i produktowej.   
 • Wypowiedzi eksperckie i zestawienia porównawcze produktów, publikacje w mediach branżowych.   
 • Wzmocnienie widoczności marki w sieci dystrybucji flagowych punktów sprzedaży urządzeń Fujitsu i Kaisai.   
 • Działalność charytatywna, m.in. na rzecz Fundacji K.I.D.S.    
 • A także: eventy dla kluczowych klientów oraz uczestnictwo w targach.

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


11/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2021
W miesięczniku m.in.:
 • - OZE w budynkach wielorodzinnych
 • - Klimat w pomieszczeniach szkolnych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl