Laureat konkursu Lider Instalacji 2020: Typoszereg central wentylacyjno-klimatyzacyjnych Klimor EVO

Kategoria: wentylacja i klimatyzacja
Redakcja RI  |  05.05.2020
Laureat konkursu Lider Instalacji 2020: Typoszereg central wentylacyjno-klimatyzacyjnych Klimor EVO
Laureat konkursu Lider Instalacji 2020: Typoszereg central wentylacyjno-klimatyzacyjnych Klimor EVO
Fot. Klimor

Laureatem konkursu Lider Instalacji 2020 w kategorii „wentylacja i klimatyzacja – technologie i produkty” został typoszereg central wentylacyjno-klimatyzacyjnych Klimor EVO firmy Klimor Sp. z o.o. Na wyróżnienie zasłużyły m.in.: szczególnie duża liczba wariantów tych urządzeń, szerokie możliwości ich wyposażenia i rozbudowy, a także wysoki standard wykonania.

Zobacz wszystkich laureatów konkursu Lider Instalacji 2020 >>

Typoszereg central wentylacyjno-klimatyzacyjnych Klimor EVO powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku w zakresie efektywności, wszechstronności i możliwości optymalnego doboru. Szeroki zakres wielkości, mnogość kształtów przekroju, konfiguracji podzespołów i standardów wykonania central Klimor EVO umożliwia klientom wybór rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb projektu. Trzon typoszeregu stanowi 30 wielkości modułowych jednostek EVO-S, przeznaczonych do obróbki powietrza w zakresie od 500 do 120 000 m3/h, w tym aż 24 wielkości do 45 000 m3/h, co umożliwia optymalny dobór z uwzględnieniem kryteriów efektywności energetycznej, miejsca zabudowy i kosztu inwestycyjnego. Dostępne są także warianty:    

 • Klimor EVO-S COMPACT, wyposażone w przeciwprądowy lub rotacyjny odzysk ciepła, wentylatory EC oraz nagrzewnicę wodną lub elektryczną, z możliwością rozbudowy o peryferyjne tłumiki, chłodnice rewersyjne DX i WL oraz filtry,   
 • Klimor EVO-P o podwyższonej odporności na korozję, przeznaczone do aplikacji basenowych,    
 • Klimor EVO-H w standardzie higienicznym wg DIN 1946-4. 

Uzupełnieniem typoszeregu są jednostki podwieszane Klimor EVO-T w opcji nawiewnej, wywiewnej oraz nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Wyróżnikiem central Klimor EVO-T oraz wariantu EVO-T COMPACT jest:   

 • możliwość rozbudowy jednostki o funkcje wykraczające poza podstawowe funkcje wentylacyjne,    
 • krzyżowy lub równoległy przepływ powietrza w sekcji odzysku ciepła, co umożliwia ograniczenie kolizji kanałów w ciasnych przestrzeniach podsufitowych. 

Zwieńczeniem typoszeregu są jednostki bezkanałowe ROOF-TOPKlimor EVO-S-RX to centrale z wysokoefektywnym odzyskiem ciepła oraz opcją grzania i chłodzenia. Wszechstronność Klimor EVO to także warianty wyposażenia, od podstawowych funkcji wentylacyjnych po pełną termodynamiczną obróbkę powietrza. Oprócz podstawowych funkcjonalności do dyspozycji klientów są m.in.:  

 • rewersyjne wymienniki DX i WL - do współpracy z zewnętrznymi pompami ciepła,    
 • moduły grzewcze z modulacją mocy od 10 do 100% - jako źródło ciepła nie tylko w obiektach wielkokubaturowych, ale także w budynkach użyteczności publicznej,   
 • pompy ciepła - zwiększające efektywność odzysku ciepła z powietrza odpadowego,     
 • antysmogowe filtry elektrostatyczne - charakteryzujące się wysoką skutecznością filtracji (klasa F9/ePM1 95%) przy niskim oporze przepływu powietrza,   
 • automatyka - zawierająca autorskie algorytmy utrzymania procesu obróbki powietrza.

Klimor EVO to także wysoki standard obudowy. Zastosowanie unikalnych rozwiązań pozwoliło na osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła w klasie T2 oraz współczynnika wpływu mostków cieplnych w klasie TB2. Powłoka cynkowo-magnezowa ZM250 stosowana do ochrony powierzchni stalowych umożliwia zastosowanie central Klimor EVO w obszarach przemysłowych, pasach nadmorskich i innych obszarach zdefiniowanych w kategorii korozyjności C4.

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Szczelność powietrza budynków
 • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl