Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Kasety LG z funkcją oczyszczania powietrza

Redakcja RI  |  01.07.2020
Kasety LG z funkcją oczyszczania powietrza
Kasety LG z funkcją oczyszczania powietrza
Fot. LG

Drobny pył jest związany stricte z chorobami układu oddechowego i jest szczególnie szkodliwy dla bardziej wrażliwych ludzi jak dzieci i osoby starsze. Podczas gdy organy regulacyjne i firmy podejmują wysiłki ograniczające emisję tych szkodliwych cząstek do atmosfery, ważne jest, aby chronić się przed zanieczyszczeniami nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz pomieszczeń. W celu zapewnienia bardziej zdrowego środowiska dla obiektów komercyjnych, LG wprowadziła na rynek kasety 1 i 4-kierunkowe o potężnych możliwościach oczyszczania powietrza.

Drobny pył jest klasyfikowany w zależności od średnicy cząstek w nim zawartych. Cząstki pyłu PM2.5 definiuje się jako mające średnicę 2,5 μm (mikrometra) lub mniejszą, a cząstki pyłu PM1.0 jako posiadające średnicę 1 μm lub mniejszą. Im mniejsza jest drobna cząstka pyłu, tym większa jest jej zdolność wchłaniania do płuc i krwiobiegu. Cząstki te zawierają metale ciężkie i węglowodory, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Organizacje takie jak WHO i UNICEF zgłosiły, że aż 1 na 10 osób jest narażonych na zanieczyszczenia drobnym pyłem. Biorąc pod uwagę zagrożenia związane z mikro cząsteczkami pyłu, firma LG wdrożyła wysokiej jakości filtry oczyszczające powietrze do swoich 1 i 4-stronnych urządzeń kasetowych.

Przeczytaj również: Nowe systemy komercyjne LG CAC

LG wdrożyło wydajny 4-stopniowy proces filtracji w celu zapewnienia zdrowego środowiska wewnętrznego. Zestaw 4-stopniowego filtra zawiera filtr wstępny, stopień elektryzowania pyłu, bardzo dokładny filtr przeciwpyłowy i filtr dezodoryzujący. Filtr wstępny ma wielowarstwową strukturę, która usuwa większe cząsteczki kurzu. Po przejściu przez filtr wstępny powietrze jest poddawane procesowi elektryzowania pyłu w drugim etapie, który wykorzystuje siłę elektrostatyczną do dokładnego usunięcia cząstek. W trzecim etapie, w celu usunięcia 99,9% cząsteczek PM1.0, stosowany jest bardzo dokładny filtr przeciwpyłowy. Wreszcie, filtr dezodoryzujący usuwa zapachy i szkodliwe gazy z powietrza za pomocą technologii pochłaniania gazów. Ten kompleksowy zestaw filtrujący ma kompaktową budowę i jest montowany wewnątrz korpusu wewnętrznej jednostki kasetowej, dzięki czemu montaż zestawu nie wpływa na ogólną wielkość samej jednostki.

Ten wytrzymały system filtracji sprawia, że kasety z 1 i 4-kierunkowym oczyszczaniem powietrza doskonale nadają się do szkół i placówek opieki zdrowotnej, gdzie ludzie są narażeni na zanieczyszczenie drobnym pyłem, jak również do restauracji i sklepów, gdzie może występować duże stężenie pyłu. Zestaw filtrujący można również zdemontować w celu łatwego czyszczenia i konserwacji. Ponadto, dzięki połączeniu z aplikacją mobilną LG ThinQ, proces filtracji może być wygodnie monitorowany w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca.

Źródło: LG

[LG, system filtracji, HVAC, filtrowanie, pył, oczyszczanie powietrza]

Tagi: 
lg | 
system filtracji | 
hvac | 
filtrowanie | 
pył | 
oczyszczanie powietrza

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Poznaj nowinki z branży HVAC »

klimatyzatory

 4 sposoby zastosowania wymienników ciepła »

Na czym polega automatyzacja instalacji  w technice budowlnej »
wymienniki ciepła systemy kanalizacyjne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Grzejnik czy podłogówka - czym ogrzewać? »

ogrzewanie hybrydowe

 Jak prawidłowo odizolować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

Zdradzamy 3 funkcje ultra nowoczesnych klimatyzatorów »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Czy znasz 5 funkcji, które ułatwią pomiary? »

systemy wentylacyjne

 Poznaj sposób na optymalizację strat energii »

Jakie są korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jakie urządzenia sanitarne planuje się podłączyć w pomieszczeniu? » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne kotły na gaz i paliwa stałe
  • - Dezynfekcja powietrza wentylacyjnego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl