Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Nasz cel to wentylacja przyjazna środowisku

Redakcja RI  |  Rynek Instalacyjny 7-8/2020  |  17.08.2020
Centrale wentylacyjne Östberg
Centrale wentylacyjne Östberg
Fot. Neovent

Rozmowa z Krzysztofem Rzewnickim, dyrektorem sprzedaży Neovent.

Od dwóch lat Neovent jest generalnym dystrybutorem szwedzkiej marki Östberg, która zaczynała w latach 70. ubiegłego wieku od produkcji wentylatorów i działała zgodnie z zasadą „zero błędów” – gdzie jest ta firma dzisiaj?

Producent nadal działa według tej zasady. Utrzymuje się na pozycji lidera na rynku wentylatorów, central i rekuperatorów. Dodatkowo jest jednym z największych producentów wymienników obrotowych na świecie.

Produkty Östberg to przede wszystkim wysoka jakość i niezawodność. Cechują je bardzo dobre parametry techniczne oraz innowacyjność rozwiązań. O jakości, niezawodności i trwałości rekuperatorów świadczy fakt, że aktualnie firma Östberg udziela na nie 5-letniego okresu gwarancyjnego. Jest to jak dotąd najdłuższa gwarancja na rynku. Jej produkty, w tym rekuperatory, są wynikiem doświadczenia i wiedzy inżynierów i konstruktorów. Osiągają jedne z najwyższych temperaturowych sprawności odzysku ciepła, co w istotny sposób wyróżnia markę i plasuje na pozycji światowego lidera. 

Urządzenia Östberg trafiają do odbiorców, którzy cenią przede wszystkim ich jakość i niezawodność, a także niskie koszty eksploatacyjne oraz zużycia energii elektrycznej. 

Przeczytaj również: Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Östberg HERU S

Jakie doświadczenia płyną dla Państwa z minionych dwóch lat?

Dużą zaletą współpracy z firmą Östberg jest to, że kreuje ona trendy, proponując rozwiązania inżynieryjne, które szybko są pozytywnie weryfikowane przez rynek stawiający na trwałość i niezawodność. Urządzenia te spełniają nawet najbardziej wymagające kryteria oceny technicznej. Szczególnym doświadczeniem w tej współpracy jest połączenie jakości oferowanych przez Östberg produktów z wysoką jakością usług świadczonych przez nas na polskim rynku. Jest to doświadczenie, które kształtuje komfortową i kompleksową obsługę zamówień na najwyższym poziomie. Efekt ten zauważa stale rosnąca liczba nowych i zadowolonych klientów.

Komfort i energooszczędność – jak duże znaczenie mają te cechy dla klientów?

W dzisiejszych czasach klient chce świadomie dokonywać wyboru i podejmować decyzję w ramach oferowanych mu tzw. ekorozwiązań. Z jednej strony chce zadbać o komfort i jakość swojego życia, z drugiej strony stara się ograniczyć wpływ swojej działalności na środowisko naturalne, dbając o jego dobrą kondycję zarówno teraz, jak i dla przyszłych pokoleń.

Jednym z priorytetów działalności firmy Neovent jest wprowadzanie na rynek produktów, które cechują się niezawodnością, przydatnością i długim okresem użytkowania, co ma ogromne znaczenie ze względu na światową sytuację ekologiczną. Nasza oferta to także odpowiedź na takie potrzeby rynku, jak konieczność budowy domów energooszczędnych i pasywnych.

Zwracamy w branży większą uwagę na kwestię higieny w dostarczaniu powietrza do budynków – czy ten aspekt pracy urządzeń dostrzegają również klienci?

Klient często szuka urządzeń o dobrej klasie filtracji, wykonanych z materiałów łatwych w utrzymaniu. Takie rozwiązania zapewnia oczywiście także Östberg, m.in. stosując w centralach filtry klasy F7 zarówno na nawiewie, jak i wyciągu, co pozwala nie tylko zapewnić odpowiednią jakość powietrza nawiewanego do pomieszczeń, ale również utrzymać wnętrze centrali i wymiennika ciepła w dobrej kondycji. Rozwiązania takie mają duże znaczenie higieniczne w obliczu zanieczyszczenia środowiska naturalnego szczególnie w dużych i średnich miastach.

Projektanci i instalatorzy często oczekują wsparcia od producentów i dystrybutorów – jak Państwo im pomagają?

Projektanci i wykonawcy rozwiązań wentylacyjnych mają bardzo duży udział w kształtowaniu świadomości użytkowników urządzeń wentylacyjnych. Firma Neovent stara się docierać również do profesjonalistów. Chcemy informować o coraz nowszych rozwiązaniach, oferując wymianę doświadczeń na płaszczyźnie projektowej, prezentując nasze produkty i usługi, szkoląc i pomagając podnosić poziom wiedzy w tym zakresie.

Jakie plany ma Neovent na polskim rynku na najbliższe lata?

Naszym głównym celem jest dostarczanie przyjaznych dla środowiska i komfortowych w użytkowaniu rozwiązań wentylacyjnych, przy zachowaniu kompleksowości działania na najwyższym poziomie. Chcemy wprowadzać innowacyjne produkty i systemy wentylacji w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby rynku i klientów, żeby wspólnie z nimi pozytywnie wpływać na komfort i jakość codziennego życia.

[Neovent, system wentylacji, filtracja, wentylacja, wentylatory, produkty Östberg]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy - jak skutecznie regulować systemy chłodnicze »

klub instalatora

 Dobierz urządzenie tłoczące do pomieszczenia » Energooszczędne źródła ciepła - jak je pozyskać »
kanalizacja pompy ciepła
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jesteś instalatorem praktykującym? Zapisz się do klubu »

Poznaj sposób na wentylację pomieszczeń pracowniczych »
klimatyzatory klimatyzacja
doceniam jakość » korzystam z udogodnień »

 


Poznaj nowinki z branży HVAC »

klimatyzatory

 Pompa ciepła, czy to się opłaca? »

Na czym polega automatyzacja instalacji  w technice budowlnej »
wymienniki ciepła systemy kanalizacyjne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Grzejnik czy podłogówka - czym ogrzewać? »

ogrzewanie hybrydowe

 Jak prawidłowo odizolować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

Czy może być jeszcze lepszy system do odzysku ciepła? »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Znajdź sposób na walkę z wilgocią w łazience »

wentylatory do łazienke

 Poznaj sposób na optymalizację strat energii »

Jakie są korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 Wentylacja w przemyśle - poznaj jej arkana »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
wentylatory detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 w typowych projektach
  • - Regulacja ciśnienia i strumienia powietrza
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl