Panasonic stawia na produkty o wysokiej efektywności energetycznej, które przyczyniają się do utrzymywania budynków o niemal zerowym zużyciu energii (NZEB – Nearly Zero-Energy Buildings). Wspomniana już jednostka wentylacyjna z odzyskiem ciepła została zaprojektowana, żeby zapewnić dobrą jakość powietrza wewnętrznego, a także odzyskiwać ciepło, które w przeciwnym razie zostałoby utracone w wyniku wentylacji. Prowadzi to do obniżenia wymagań w zakresie ogrzewania i spełnienia wymogów Dyrektywy EPBD (Energy Performance of Buildings Directive) – idealnej dla domów o niskim zużyciu energii.
Dowiedz się więcej: Wentylatory dachowe – rodzaje i zastosowania
Więcej wolnej przestrzeni
Urządzenie może być zainstalowane z pompami ciepła Panasonic Aquarea Air-to-Water, aby zapewnić idealne rozwiązanie dla ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i ciepłej wody użytkowej, zajmując dzięki temu mniej przestrzeni poprzez połączenie kilku rozwiązań – idealne dla domów o ograniczonym metrażu.
Dostępne są dwa modele: w jednym powietrze nawiewane jest po lewej stronie urządzenia, a w drugim po prawej, co pozwala na dopasowanie do wszelkich wymogów instalacyjnych. Urządzenie wyposażone jest w energooszczędny obrotowy wymiennik ciepła z wentylatorami w technologii EC, a także w funkcję odprowadzania wilgoci w celu zminimalizowania kondensacji w powietrzu nawiewanym w okresie zimowym.
Nowa jednostka może być połączona z systemem Aquarea All-in-One Compact, a także umieszczona na szczycie kwadratowego zbiornika CWU z Aquarea Mono-Bloc lub Aquarea Bi-Bloc. Może być też zainstalowany na ścianie za pomocą uchwytów ściennych Panasonic.
Zobacz również: Analiza doboru oraz wpływu izolacji cieplnej rur na koszty eksploatacji instalacji grzewczych
Przyjazny interfejs użytkownika
Ustawienia i funkcje PAW-A2W-VENTA są dostępne za pośrednictwem łatwego w użyciu panelu sterowania, zintegrowanego z przednią pokrywą. Dostępna jest również opcja podłączenia jednego lub kilku zewnętrznych paneli sterowania, co umożliwia obsługę do 10 elementów sterujących w jednym systemie. Inne zalety sterownika jednostki wentylacyjnej obejmują tygodniowy harmonogram pracy wentylatora i nastawy temperatury w ciągu tygodnia, a także podręczne menu do konserwacji filtrów, w którym w przejrzysty sposób wyświetlany jest pozostały czas pracy filtra.
Mechanizm działania
Cały proces można podzielić na trzy sekcje:
- Urządzenie wentylacyjne pobiera powietrze z mokrych/wilgotnych pomieszczeń – kuchnia, łazienka itp.
- Świeże powietrze zewnętrzne jest zasysane do jednostki poprzez system rur, przy czym 84% ciepła z powietrza wywiewanego jest przekazywane do powietrza nawiewanego za pomocą wymiennika ciepła.
- Świeże powietrze jest następnie doprowadzane z powrotem do suchych części domu – salonu, sypialni itp.
Źródło: Panasonic
[panasonic, wentylacja, system wentylacyjny, nowość na rynku]