Pełny numer Rynku Instalacyjnego 7-8/2020 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu »

Złote Medale targów GREENPOWER i POLECO

Redakcja RI  |  23.10.2020
POLECO i GREENPOWER - przyznano Złote Medale
POLECO i GREENPOWER - przyznano Złote Medale
fot. POLECO

W tym roku, ze względu na wyjątkową sytuację epidemiczną, Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO i Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER zaplanowane na 21-23 października nie mogły się odbyć. Jednak Złote Medale tych targów zostały przyznane.

Lampa, którą można zainstalować na ulicach niepodłączonych do sieci elektroenergetycznej, inteligentny robot do recyklingu czy podest dekontaminacyjny, który oczyszcza buty m.in. z wirusów – to niektóre produkty nagrodzone Złotymi Medalami Grupy MTP targów POLECO i GREENPOWER.
Eksperci sądów konkursowych Złotego Medalu Grupy MTP, pod przewodnictwem prof. Aleksandry Rakowskiej (GREENPOWER) oraz prof. Marka Sozańskiego (POLECO), docenili i nagrodzili te produkty, które wpisują się w obecne trendy, dbają o zrównoważony rozwój, minimalizują zanieczyszczenie środowiska i wykorzystują odnawialne źródła energii.

Złote Medale targów GREENPOWER

Targi GREENPOWER zostały zdominowane przez nowe technologie fotowoltaiczne:

 • Firma CORAB proponuje systemy fotowoltaiczne na dachy płaskie PB SMART. Wprowadzone rozwiązania pozwalają na zastosowanie systemu zarówno u prosumentów, jak i wytwórców energii na skalę przemysłową.
 • Moduł SOLUXTEC 330 Wp. GEMINI firmy SOLUXTEC - to połączenie technologii dwustronnych (bifacialnych) ogniw fotowoltaicznych, w zależności od sposobu montażu moduły Gemini generują do 25 proc. więcej energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych modułów. Wykazują też stosunkowo niewielki wpływ zmian temperatury na wydajność urządzenia.
 • Lampa solarna MERKUR firmy Photinus GmbH & Co, zgłoszona przez AKADEMIĘ SŁOŃCA Krzysztof Frąszczak, pozwala na instalację oświetlenia ulicznego nawet na obszarach, gdzie występuje brak sieci elektroenergetycznej. Panele fotowoltaiczne zostały wprowadzone w obrys nowoczesnej, prostopadłościennej formy słupa, dyskretnie akcentujące zastosowanie fotowoltaiki z zachowaniem siły oświetlenia. Produkt ten zdobył nie tylko uznanie sądu konkursowego, ale również został doceniony przez konsumentów i branżę, wygrywając konkurs o Złoty Medal Wybór Konsumentów targów GREENPOWER 2020.
 • Mobilny Bank Energii Power[Pack] - produkt zgłoszony przez firmę T&T PROENERGY, zapewni zasilanie na placu budowy oraz w miejscach o ograniczonym dostępie do sieci energetycznych. Można naładować go z sieci energetycznej oraz z zestawu fotowoltaicznego. 
 • Ogrzewanie indukcyjne Nikola 1 firmy PV Energia Polska Evan to jeden z najbardziej innowacyjnych i ekologicznych systemów grzewczych występujących na polskim rynku. Dostarcza wymaganą ilość energii cieplnej i elektrycznej do budynku, nie przynosząc tym samym dodatkowych kosztów eksploatacji.
 • System Microgrid Zielonej Wyspy MEB firmy MEB Technical - poprzez zastosowanie przemysłowych magazynów energii w sieciach lokalnych, pozwala maksymalizować wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych pracujących w tej sieci przy jednoczesnej funkcji bilansowania i stabilizacji. System wpływa na ekonomiczność inwestycji i przewidywalność kosztów energii w obiektach i na zasilanych obszarach.
 • Podest dekontaminacyjny firmy 01 CYBERATON PROENERGY, zgłoszony przez T&T PROENERGY - to urządzenie do dezynfekcji obuwia. Nie wymaga stałego dozoru czy uzupełniania czynnika dezynfekującego.

Dowiedz się: jak zbudować dom zeroenergetyczny? »

Złote Medale targów POLECO

Postęp technologiczny dokonuje się również w dziedzinie ekologii.

 • AMP Cortex™ inteligentny robot do recyklingu firmy AMP Robotics Corp - zdobył nie tylko Złoty Medal, ale również wygrał w plebiscycie Złoty Medal Wybór Konsumentów. Roboty te, dzięki sztucznej inteligencji i zaawansowanemu systemowi wizyjnemu, potrafią same się uczyć, analizując miliony obrazów różnych sortowanych materiałów. Ten szybki, inteligentny system robotyki został zaprojektowany, aby sprostać rosnącym wymaganiom dzisiejszego recyklingu. 
 • Rozrywarka worków RW13-22K firmy Protechnika - może być stosowana jako pierwszy element linii technologicznych oraz być pomocna w procesie recyklingu. Urządzenie to służy do otwierania i opróżniania zawartości i przenoszenia jej na przenośnik taśmowy, niezależnie od wielkości odpadów.
 • program Ministerstwa Klimatu - "GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii" - to program mający na celu wsparcie polskich przedsiębiorców w promocji polskich technologii środowiskowych w kraju i za granicą. Jego głównym zadaniem jest pomoc polskim małym i średnim firmom w nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych, a także dostarczenie im wiedzy i narzędzi umożliwiających dynamiczny rozwój. Działania podejmowane w programie w sposób kompleksowy stymulują rozwój oraz wzmacniają pozycję innowacyjnych zielonych technologii w procesie budowania gospodarki o obiegu zamkniętym (circular economy).

źródło: Grupa MTP

Tagi: 
oze | 
targi | 
greenpower | 
poleco | 
fotowoltaika | 
nowe technologie

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Dobierz płyn do instalacji »

webinar

 


Dołącz do platformy dla Projektanta start 16.03 »

Instalujesz kotły? Weź udział w webinarze 12.03 »
nowy program webinar
jestem na bieżąco » korzystam z wiedzy »

 


Jak działa klimatyzator który oszczędza do 77% zużycia energii »

wentylacja

 


 


Co zamontować na kominie » Nowoczesne krany - jak działają »
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Jak obniżyć koszty eksploatacji gazu? »

eco pompy ciepła

 10 błędów w instalacji kanalizacji w domu jednorodzinnym » Energooszczędne źródła ciepła - zaprojektuj i wybuduj »
kanalizacja pompy ciepła
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Przyszłość elektryka na polskim rynku pracy w ocenie badanych »


 Zdradzamy sposób na szybką naprawę usterki w wentylatorze »

Nowatorski sposób na wentylację pomieszczeń pracowniczych »
wentylator klimatyzacja
doceniam jakość » korzystam z udogodnień »

 


 


Jak zapewnić skuteczny monitoring parametrów środowiskowych w pomieszczeniach medycznych »

Na czym polega automatyzacja w technice budowlnej »
wymienniki ciepła systemy kanalizacyjne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Skorzystaj z kalkulatora doboru i wyceny grzejników »

ogrzewanie hybrydowe

 Jak prawidłowo odizolować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

Czy może być jeszcze lepszy system do odzysku ciepła? »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Poznaj tajemnice niezawodnej armatury »

wentylatory do łazienke

 1 sposób na optymalizację strat energii »

Jakie są korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zaprojektuj niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 Pompy ciepła w przemyśle - poznaj ich zastosowanie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
wentylatory detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


1-2/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
 • - Wentylacja budynków szkolnych
 • - Powszechna elektryfikacja ogrzewania
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

webinaru

"Grzejniki w pomieszczeniach
niskotemperaturowych"

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl