Firma GROHE rozwija program szkoleniowy dla młodzieży GIVE

Redakcja RI  |  28.09.2021
Szkolenie GROHE GIVE
Szkolenie GROHE GIVE
fot. GROHE

Ze względu na niedobór wykwalifikowanej kadry pracującej w branży sanitarnej (instalatorów, inżynierów, projektantów i wielu, wielu innych specjalności) ważniejsze niż kiedykolwiek jest dziś zaoferowanie atrakcyjnego programu szkoleniowego, który pomoże młodym ludziom zbudować fundamenty pod lepszą przyszłość. Dlatego marka GROHE, światowy potentat w dziedzinie kompletnych rozwiązań łazienkowych i armatury kuchennej, zainicjowała program GIVE, czyli: „Szkolenie i Edukacja Zawodowa Instalatorów GROHE” („GROHE Installer Vocational Training and Education” – GIVE).

Na tę chwilę firma GROHE współpracuje już z ponad 30 instytucjami edukacyjnymi (zawodowe szkoły średnie i uczelnie techniczne) oferującymi szkolenia z dziedziny profesjonalnego wykonawstwa instalacji sanitarnych wraz z jej właściwym zaprojektowaniem i doborem odpowiednich urządzeń sanitarnych, zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami i technologią oferowaną przez firmę GROHE. W Polsce firma GROHE w najbliższym czasie planuje uruchomić kilkanaście dedykowanych sal szkoleniowych wraz z profesjonalnie przygotowanymi warsztatami. Obecnie funkcjonują już trzy centra szkoleniowe GROHE w szkołach (Warszawa, Olsztyn, Włocławek). Wsparciem sal i warsztatów szkoleniowych GROHE jest w pełni funkcjonalny program szkoleniowy, bazujący na wieloletnim doświadczeniu marki. Chcemy wspierać szkoły w tworzeniu jednolitego programu nauczania, z nowoczesnym sprzętem, materiałami szkoleniowymi i certyfikowanym egzaminem (teoretycznym i praktycznym), który wyznaczać będzie nowe standardy w branży sanitarnej. Wsparcie nie kończy się na szkoleniu.

Program GIVE łączy wszystkie nasze wysiłki w obszarze kształcenia zawodowego i pomaga młodym ludziom z różnych środowisk w poprawie jakości ich życia. Oferujemy uczniom program szkoleniowo-edukacyjny, który przygotuje ich do bycia wykwalifikowanymi instalatorami i będzie wspierał ich w dalszej karierze” – mówi Jonas Brennwald, Leader, LIXIL EMENA. – „Oprócz inicjatyw takich jak 'LIXIL goes ZERO' i 'Less Plastic', w ramach których promujemy ochronę zasobów i ekologię, wymiar społeczny jest integralną częścią naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Jak sugeruje nazwa programu, 'odwdzięczenie się' społeczeństwu jest dla marki GROHE niezwykle istotne.”

„W Polsce otworzyliśmy dotychczas trzy klasy patronackie: w Warszawie, Włocławku i Olsztynie. W planach mamy otwarcie kolejnych” – mówi Piotr Strzałkowski z firmy GROHE Polska, odpowiedzialny za rozwój rynku profesjonalnego oraz wdrażanie programu GIVE w Polsce. „Zależy nam na budowaniu długofalowych relacji ze szkołami i uczelniami technicznymi kształcącymi młodych inżynierów, projektantów i instalatorów poprzez realizację uzgodnionych działań, wspierających edukację uczniów oraz pozycję szkoły na rynku edukacyjnym. Dodatkowo, program GIVE umożliwia budowanie długofalowych relacji z młodymi inżynierami i  instalatorami, poprzez prezentowanie, w trakcie nauki, innowacyjnej wiedzy oraz umożliwienie zapoznania się z konkretnymi produktami z portfolio marki GROHE.”

Wsparcie młodych profesjonalistów w rozwoju kariery

W ramach programu GIVE firma GROHE będzie wspierać szkoły zawodowe ze specjalizacją związaną z instalacjami sanitarnymi w tworzeniu najnowocześniejszych ram szkoleniowych poprzez zapewnienie nowoczesnej infrastruktury szkoleniowej oraz dostarczanie materiałów do nauki, wraz ze wsparciem doświadczonych trenerów specjalizujących się w tej dziedzinie. Uczniowie ukończą konkretne szkolenie produktowe zaprojektowane przez firmę GROHE, udokumentowane międzynarodowym certyfikatem.

„Nasz program oferuje młodym talentom praktyczne szkolenia, które ułatwią im start w życiu zawodowym. Uczniowie zdobędą wiedzę na temat najnowszych technologii i innowacji sanitarnych. Dzięki temu, zanim rozpoczną swoją przyszłą karierę w branży wodno-kanalizacyjnej, będą już w stanie instalować, a także poddawać konserwacji produkty z naszej stale rozszerzanej oferty” – mówi Christopher Penney, Leader, GIVE Program, LIXIL EMENA. „Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować nasz akredytowany na arenie międzynarodowej program szkoleniowy coraz większej liczbie uczniów szkół zawodowych o profilu instalatorskim w całym regionie EMENA, otwierając dwanaście dodatkowych obiektów szkoleniowych w 2021 roku i kolejne dwanaście w 2022 roku.”

Walka z kryzysem sanitarnym

Dzięki integracji i kontynuacji programu kształcenia Dual Tech, który został zainicjowany wspólnie z niemiecką organizacją pozarządową Don Bosco Mondo, program GIVE przeznaczony jest również dla osób w wieku od 17 do 25 lat z Filipin oraz w Bombaju i Delhi w Indiach, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społecznej. Celem jest pomoc w zdobyciu zawodu specjalisty ds. sanitarnych. Zapewniając młodym ludziom dostęp do szkoleń zorientowanych na potrzeby danego rynku, program GIVE oferuje absolwentom bezpieczne perspektywy na przyszłość, a także przeciwdziała niedoborowi wykwalifikowanych pracowników. W rezultacie poprawie ulegają warunki życia wielu mieszkańców z krajów rozwijających się. Eksperci przeszkoleni w zakresie techniki sanitarnej tworzą infrastrukturę odpowiadającą na podstawowe zapotrzebowanie związane z instalacjami hydrauliczno-sanitarnymi, szczególnie tam, gdzie najbardziej potrzebne są rury doprowadzające świeżą wodę, urządzenia sanitarne, środki higieny i opieka zdrowotna. Umożliwiając dostęp do podstawowych urządzeń sanitarnych, projekt przyczynia się również do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG) – w szczególności Celu 6, „Czysta woda i urządzenia sanitarne” – a także do pierwszego filaru strategii zrównoważonego rozwoju LIXIL – „Global Sanitation & Hygiene” - który ma na celu poprawę warunków życia 100 milionów ludzi poprzez inicjatywy w zakresie dostępu urządzeń sanitarnych i higieny do 2025 roku.

mat. GROHE

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Co osuszy powierzchnię do 80 m² »

osuszanie pomieszczeń


 


Zaprojektuj niezawodne instalacje w budynku »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

zawory antyskażeniowe
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


 Jak zapewnić skuteczny monitoring parametrów środowiskowych w pomieszczeniach medycznych »

izolacje w instalacji


 


Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »
armatura bezdotykowa
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Skróć czas montażu i uruchomienia układu mieszającego nawet o 50% »

uklad mieszający projektowanieJak zadbać o higienę w miejscach publicznych »

Zarejestruj się i zgarnij  pieniądze na kolejne zakupy   »
 
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Co zrobić kiedy nie możesz pozbyć się wody z wycieku »

wyciek z rury


 


Jaki wybrać płyn do instalcji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »
panele fotowoltaiczne ochrona przed pożarem
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zabezpieczyć dylatację przed pożarem »

dyletacja

 Do 77% oszczędności na zużyciu energii »

Z poradnika hydraulika - gdzie kupisz sprawdzony sprzęt »

cichy oszczedny klimatyzator hydraulik
jestem na bieżąco » korzystam z wiedzy »

 


Jakich elemntów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

alternatywne zrodla energii


 


Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »
kanalizacja wentylatory
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Czy pompa ciepła się opłaca »

alternatywne zrodla energii


 


Poznaj metody na oszczędność wody »

W czym tkwi sedno w projektowaniu instalacji grzewczej »
produkcja studni wodomierzowych
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy »

grzejniki aluminiowe czy stalowe


 

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - OZE w budynkach wielorodzinnych
  • - Klimat w pomieszczeniach szkolnych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl