Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Studzienka kanalizacyjna Tegra 425

Redakcja RI  |  14.04.2009

Ogromny sukces rynkowy studzienek kanalizacyjnych Tegra 600 i Tegra 1000 firmy Wavin Metalplast-Buk zaowocował wprowadzeniem na rynek nowej studzienki inspekcyjnej Tegra 425 z nastawnymi kielichami, najmniejszej studzienki w rodzinie Tegra.

 

Fot. WavinNowoczesna studzienka inspekcyjna Tegra 425 (średnica wewnętrzna 425 mm) zastąpiła w ofercie Wavin studzienkę dn425 stosowaną od 1992 roku. Tegra 425 jest rozszerzeniem typoszeregu studzienek Tegra (Tegra 1000, Tegra 600 oraz obecnie Tegra 425).

W konstrukcji nowej studzienki inspekcyjnej Wavin wykorzystano opatentowane rozwiązanie znane z pozostałych studzienek Tegra – nastawne kielichy, które pozwalają na sferyczną zmianę ustawienia rury połączeniowej o ±7,5 stopni. Zastosowane króćce połączeniowe przy kinetach pozwalają na zamontowanie Tegry 425 na kanałach z rur gładkościennych (np. z PVC-u) oraz z rur dwuściennych Wavin X-Stream.

Tegra 425 to jedna z najmniejszych na polskim rynku studzienka niewłazowa, która umożliwia wykonanie czynności eksploatacyjnych z poziomu nawierzchni przy użyciu sprzętu. Tegra 425 dedykowana jest do stosowania zarówno na sieciach kanalizacyjnych jak i na przyłączach.

Produkowane przez Wavin studzienki kanalizacyjne Tegra 1000, Tegra 600 i Tegra 425 posiadają unikalne kinety do zmiany kierunku przepływu o 30, 60 i 90 stopni oraz kinety połączeniowe i zbiorcze z dopływem pod kątem 90 stopni . Nastawne kielichy pozwalają na wykonanie na sieci kanalizacyjnej zmiany kierunku przepływu ścieków o każdy kąt w zakresie od 0-90 stopni, a także na szczelne podłączenie rur kanalizacyjnych ułożonych z dużym spadkiem, ułatwiając tym samym rozwiązywanie węzłów na sieciach, zarówno na etapie projektowania jak i wykonawstwa.

Warto dodać, że studzienki Tegra 425 nadają się do stosowania w najbardziej wymagających warunkach gruntowych i do obciążeń ruchem wszystkich klas do D400 włącznie.

materiały: Wavin Metalplast-Buk

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl